REKLAMApluszak
REKLAMAZielona aleja
wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 listopada 2023, 20:05 komentarzy 2
Wypadek i zablokowana droga krajowa numer 15 w okolicy Byszwałdu, gmina Lubawa.

Wypadek i zablokowana droga krajowa numer 15 w okolicy Byszwałdu, gmina Lubawa. (Fot. OSP Rożental.)

Niewystarczająca odległość od pojazdu poprzedzającego, tzw. jazda na zderzaku oraz prędkość niedostosowana do warunków ruchu, to - zgodnie z ustaleniami iławskiej policji - były przyczyny piątkowej kraksy, do jakiej doszło w pobliżu Byszwałdu (gmina Lubawa).

W godzinach wieczornych bus marki Mercedes uderzył tutaj w tył jadącego przed nim audi.

Z pierwszych, wstępnych ustaleń wynikało, że jedna osoba została poszkodowana, jednak, jak potwierdziła później policja, obrażenia na szczęście nie okazały się poważne.

Mundurowi ustalali też przebieg i przyczynę kolizji, która stała się przyczyną dużych utrudnień na ruchliwej "piętnastce" - trasa ta początkowo została całkowicie zablokowana, następnie wprowadzono ruch wahadłowy.

- Kierujący mercedesem 53-latek nie dostosował prędkości do warunków ruchu oraz nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go audi i najechał na ten pojazd - mówi st. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie.

Początkowo policja potwierdziła, że w zdarzeniu wzięły udział trzy pojazdy. Ten trzeci to nieustalone auto, które po zdarzeniu odjechało z miejsca zdarzenia. Pojazd ten miał zahamować, wówczas jadące za nim audi, próbując uniknąć zderzenia, zjechało na prawe pobocze i uderzył w nie mercedes.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Fot. OSP Rożental/archiwum.

REKLAMAgeodeta
Swojak

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Dzdssa 2 7 miesięcy temuocena: 100% 

    Daj nowomiejskim samochód , małpy z brzytwą.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~lo90 1 8 miesięcy temuocena: 100% 

    Dodałbym jeszcze tragiczny stan drogi. Krajowej oczywiście.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.385 sekundy