REKLAMApluszak
REKLAMAAkademia
wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 listopada 2023, 18:09 komentarzy 1

"Czarny lód" to bardzo zdradliwe zjawisko. Apel do kierowców i pieszych o szczególną ostrożność w poniedziałkowy poranek! (Fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne.)

Poniedziałkowy poranek na drogach w powiecie iławskim może się okazać niebezpieczny - synoptycy przestrzegają przed gołoledzią!

Gołoledź - nazywana też "szklanką" lub "czarnym lodem" - to pokrywająca podłoże cienka i przezroczysta warstwa lodu. Powstaje wtedy, gdy deszcz, mżawka lub mgła opadają na podłoże o temperaturze niższej od zera. 

Właśnie z taką sytuacją będziemy mieli do czynienia najbliższej nocy, wynika z prognoz.

Przed marznącymi opadami ostrzega mieszkańców powiatu iławskiego (również: nowomiejskiego i ostródzkiego) Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy.

- Prognozowane są opady śniegu i śniegu z deszczem, miejscami również słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź. Ostrzeżenie może być kontynuowane - czytamy w alercie pierwszego stopnia (żółtym), który w tym momencie obowiązuje do godziny 09:00 w poniedziałek, 20 listopada.

"Czarny lód" to bardzo zdradliwe zjawisko. Apel do kierowców i pieszych o szczególną ostrożność w poniedziałkowy poranek!

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAPellet

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~gość 1 7 miesięcy temu

    23-23.11 może wystąpić front z linią szkwałową.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 1.1095 sekundy