ZDZ
REKLAMAinkubator

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ20 listopada 2023, 13:19 komentarzy 13
Wigilia odbędzie się przed

Wigilia odbędzie się przed "Czerwonym Kościołem" w Iławie (Fot. archiwum własne)

W sobotę 23 grudnia, a więc w wigilię wigilii Bożego Narodzenia 2023, tuż przed kościołem pw. Przemienienia Pańskiego w Iławie odbędzie się kolacja wigilijna dla osób samotnych, bezdomnych i potrzebujących pomocy. Inicjatorami akcji charytatywnej są (empatyczni) mieszkańcy Iławy.

Nie po raz pierwszy Kamila i Janusz Bednarscy, Krzysztof Ruczyński oraz Waldemar Oscheja organizują wydarzenie z myślą o osobach potrzebujących. Iławianie sami jednak przyznają, że tym razem skala wydarzenia jest naprawdę duża, jak na ich organizacyjne doświadczenie.

- Chcemy zaprosić na tę kolację wigilijną około 250 osób z Iławy. Mamy tu na myśli osoby samotne, bezdomne, potrzebujące wsparcia, ale też potrzebujące takiego spotkania w tym świątecznym okresie – mówią nam pomysłodawcy wigilii.

Do akcji szybko włączył się także ksiądz Andrzej Albiniak i cała parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Iławie. To właśnie na placu przed tzw. „Czerwonym Kościołem” przy ulicy Kościelnej 3 na iławskiej starówce odbędzie się wigilia dla potrzebujących.

- Jesteśmy zaskoczeni skalą pomocy, jaką otrzymujemy od iławian i mieszkańców okolicy. Co chwila zgłaszają się do nas osoby prywatne i właściciele firm, chcące dołożyć swoją często niemałą cegiełkę do tej świątecznej akcji. Już teraz zasługują na wielkie podziękowania – dodają organizatorzy.

W tym momencie wiadomo już, że podczas kolacji działała będzie kuchnia polowa. Wśród poczęstunku znajdą się m.in. pierogi, ciasto, kawa i herbata, barszcz z uszkami, a nawet karp! Osoby, które chcą pomóc, mogą zgłaszać się do organizatorów wydarzenia: nr tel. 513 160 715 (Krzysztof) oraz 665 259 550 (Janusz).

Wigilia na Starym Mieście odbędzie się dzień przed Wigilią Bożego Narodzenia, czyli w sobotę 23 grudnia 2023 na placu przed „Czerwonym Kościołem” w Iławie. Początek o godzinie 12.00.

Znasz osoby potrzebujące, do których może nie dotrzeć informacja o tej wigilii, a chciałyby wziąć w niej udział? Daj im znać i przekaż szczegóły. 

aktualności

zico

kontakt@infoilawa.pl

REKLAMANAJLAK
REKLAMAprofi

13Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Teodor 13 7 miesięcy temu

  Szkoda, że wigilia ma się odbyć pod chmurką. Kościół nie znajdzie kawałka dachu dla ubogich? Brawo dla pomysłodawców!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Krzysztof Ruczyński 12 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Spokojnie osoby które to wigilię robią zorganizowały fajny namiot będzie dobrze .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~dziudek 11 7 miesięcy temu

  tylko proponuje zatrudnić firmę ochroniarską , bo znowu ktoś zapierdzieli żarcie jak na Wielkanoc . Brawo za akcje jestem na tak a nawet przeciw .Co do Beaty- OWACJE NA PEWNO ,ale maże nie do końca świata . jutro będzie lepsze .....tylko kiedy będzie te jutro.....Polska to piękny kraj tylko tu Polaków brak

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ewa 10 7 miesięcy temuocena: 40% 

  Bezdomni to potrzebują ciepłego ośrodka dla bezdomnych, bo przy tych temperaturach już w prowizorkach nie przeżyją a nawet ciepły posiłek na mrozie nie wiele znaczy

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~gość 9 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Fajnie że taka incjatywa zaistniały w tym pustym i nadętym świecie po pandemi , dla wielu to będzie bardzo dużo znaczyło. A znajda się tacy co będą w domach narzekać przy stole ze ajfon jest nie w tym kolorze , lub chcą świat i sylwestra w górach a sie nie załapali i nie bedzie foci na ista...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Beata 8 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Owacje dla Empatycznych Organizatorów, działajcie i bądźcie już do końca świata!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławiak 7 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Te osoby nie pierwszy raz zawstydzają władze naszego miasta .Brawo!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławiak 6 7 miesięcy temuocena: 75% 

  Co z tego że MOPS organizuje pseudo wigilię skoro maja takie kryteria że mało kto może tam pójść,Pytałem jednego z organizatorów tu może przyjść każdy nikt nie będzie sprawdzał jak w MOPSIE jaki masz dochód .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wynik 5 7 miesięcy temuocena: 55% 

  Piszesz tak bo nie wiesz że Miejska instytucja jaką jest miejski ośrodek pomocy organizuje też wigilie dla ubogich i samotnych? Piszesz tak bo niecwiesz, że mops też wspiera te wigilię.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dnj 4 7 miesięcy temuocena: 89% 

  Brawo,piękna inicjatywa

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~35-ty dasz cokolwiek , czy nic 3 7 miesięcy temuocena: 80% 

  a gdzie komentarz wszechkomentatora wszystko wiedzącego najlepiej 35-tego ...milczysz historyku ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~, 2 7 miesięcy temuocena: 67% 

  ale komuchy ani świąt Bożego Narodzenia ani Wigilii nie obchodzą . Kiedyś świętowali święto Дедушкi Морозa .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pzpr i ormo DO APELU wystąp 1 7 miesięcy temuocena: 63% 

  a czerwone komuchy bezwstydne i ormowcy , którzy już nieźle się nadietkowali przez wiele , wiele lat obradowania użyczą grosza najbiedniejszym ???

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4133 sekundy