REKLAMApup
REKLAMAsuknie
Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o napadzie. Sprawcy to trzech mężczyzn w wieku od 24 do 29 lat.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o napadzie. Sprawcy to trzech mężczyzn w wieku od 24 do 29 lat. (Fot. materiały policji, zdjęcie ilustracyjne.)

Kto wdziera się do cudzego domu, mieszkania, lokalu, pomieszczenia albo ogrodzonego terenu albo wbrew żądaniu osoby uprawnionej miejsca takiego nie opuszcza, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności - taki zarzut usłyszało trzech mężczyzn. Sprawcy wdarli się do mieszkania pokrzywdzonego i nie chcieli go opuścić.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o napadzie. 

Zgłaszający oświadczył, że kiedy rozmawiał ze swoim bratem przez telefon, ktoś głośno wszedł do jego domu, wtedy to brat poprosił o wezwanie policji i się rozłączył. 

- Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że do mieszkania pokrzywdzonego wdarło się trzech mężczyzn - podaje st. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Iławie. - Pomimo próśb, sprawcy nie chcieli opuścić domu. Po chwili jednak odjechali.

Funkcjonariusze pojechali we wskazanym kierunku, gdzie zauważyli opisywany pojazd. Wylegitymowali mężczyzn oraz sprawdzili ich w policyjnych systemach. 

- W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że cała trójka, mężczyźni w wieku od 24 do 29 lat, wdarła się do mieszkania pokrzywdzonego i wbrew jego żądaniom nie chciała go opuścić - informuje rzeczniczka iławskiej policji.

Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu iławskiego i jednego z województwa pomorskiego. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutów, a prokurator zastosował wobec całej trojki policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe.


Mężczyźni w najbliższym czasie ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem.


KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK
REKLAMABetiko

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.525 sekundy