REKLAMAincome2
REKLAMAPatrz
wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 listopada 2023, 08:27 komentarzy 2
Warto dodać, że nasz piechur szedł w przeciwnym kierunku...

Warto dodać, że nasz piechur szedł w przeciwnym kierunku...

Prawidłowa reakcja przejeżdżających kierowców być może zapobiegła tragedii, do jakiej mogło dojść przez skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie 20-letniego pieszego. Mężczyzna szedł obwodnicą Nowego Miasta Lubawskiego. Tłumaczył się, że idzie do domu, który oddalony jest o 90 km. Za swoją nieodpowiedzialność został ukarany mandatem.

W niedzielę (19.11.2023r.) po godz. 7:30 na numer alarmowy 112 zadzwonili przejeżdżający kierowcy, którzy poinformowali operatora numeru alarmowego, że jadąc obwodnicą Nowego Miasta Lubawskiego, zauważyli idącego pieszo mężczyznę. 

W miejscu tym obowiązuje całkowity zakaz ruchu pieszych. 

- Policjanci niezwłocznie pojechali we wskazane miejsce, gdzie faktycznie zastali 20-latka idącego drogą. Oprócz tego, że mężczyzna znajdował się na pasie ruchu, stwarzając zagrożenie dla siebie i innych kierowców, to nie miał na sobie odzieży wierzchniej. Ubrany był tylko w spodnie i koszulkę typu T-shirt, a na zewnątrz temperatura wynosiła 1 stopień Celsjusza - podaje komenda policji w Nowym Mieście Lubawskim.

Nietrzeźwy 20-latek tłumaczył, że idzie pieszo do... Lubicza pod Toruniem, oddalonego o 90 km. Warto dodać, że nasz piechur szedł w przeciwnym kierunku. Nieodpowiedzialnego i zmarzniętego pieszego policjanci bezpiecznie przewieźli do budynku komendy. Tam, dzięki uprzejmości funkcjonariuszy, mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego ogrzał się i wypił gorącą herbatę.

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie został jednak ukarany mandatem.


Duże słowa uznania należą się kierowcom, którzy nie przejechali obojętnie, widząc mężczyznę, którego zachowanie było zagrożeniem nie tylko dla niego samego, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego.

Dzięki ich interwencji być może nie doszło do tragedii.


KPP NML/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAskup złomu
REKLAMATom-bet

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~popek 2 16 dni temu

    nie miał gps dajcie mu spokój

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~Beata 1 16 dni temuocena: 100% 

    Alkohol to silny narkotyk i marne są skutki jego picia

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 1.1641 sekundy