ZDZ
REKLAMAAkademia
wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 listopada 2023, 09:11 komentarzy 6
Świąteczne iluminacje 2023 w Iławie, znamy szczegóły.

Świąteczne iluminacje 2023 w Iławie, znamy szczegóły. (Fot. archiwum własne.)

Oby do mikołajek! To właśnie tego dnia atmosfera w Iławie zmieni się z jesiennej na świąteczną, a to za sprawą uruchomienia miejskich iluminacji.

Bez bożonarodzeniowych światełek i ozdób trudno wyobrazić sobie grudzień. Świątecznych dekoracji nie zabraknie także w Iławie; ratusz zdradza szczegóły.

Jak się dowiedzieliśmy, miejskie iluminacje - co jest już tradycją - będą rozświetlać Iławę od mikołajek.

- Ozdoby świąteczne zostaną włączone 6 grudnia i będą rozświetlały miasto, tak jak w roku ubiegłym, do 9 stycznia - podaje szczegóły Wojmir Gromadka z Wydziału Utrzymania Mienia Komunalnego. 

A w których częściach miasta można spodziewać się miejskich iluminacji? Jak nam podał Urząd Miasta w Iławie, ozdoby świąteczne będą zamontowane na słupach oświetleniowych przy ulicach: Niepodległości, Sobieskiego, Kopernika, 1 Maja i Wiejskiej, a także na rondach: przy ul. 1 Maja/Wiejskiej/Skłodowskiej i przy ul. Ostródzkiej/Alei Jana Pawła II. 

Ponadto choinki i ozdoby pojawią się w Galerii Jazzowej, przed ratuszem, w parku miejskim oraz na Starym Mieście. Dodatkowo sznurami lampek zostaną rozświetlone drzewa przed ratuszem i na Starym Mieście. 

- W tym roku nie zakupiono nowych świątecznych ozdób miejskich, dokonano jednak przeglądu i remontu już posiadanych - informuje Wojmir Gromadka.

A Ewa Duńska z Wydziału Organizacyjnego dodaje, że w tym roku plac przed ratuszem zdobić będzie okazały świerk srebrny, podarowany przez mieszkańców Iławy z ich prywatnej posesji. 

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK
Swojak

6Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~gość 6 8 miesięcy temuocena: 20% 

  W Szwecji 13 grudnia jest obchodzony Dzień Świętej Łucji. Dziewczyna przebrana za św, Łucje z wieńcem na głowie przyozdobionym w palace się świece wraz z orszakiem symbolicznie wychodzi z kościoła i niesie światło mieszkańcom i przepędza ciemność. SVT robi co rok transmisje z obchodów tego wydarzenia. W sumie to jest jedno z pierwszych świąt związanych z kultem ognia i światła, następne jest Noc Walpurgi gdzie pali sie ogniska, ostatnim a najbardziej hucznym świętem jest Midsommar...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~gość 5 8 miesięcy temuocena: 0% 

  ~tu jest Polska gościu, twoi przodkowie zwani Słowianami też obchodzili z Noc Walpurgi i Noc Świętojańską.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~tu jest Polska gościu 4 8 miesięcy temuocena: 57% 

  13-ty grudnia kojarzy nam się z jaruzelskim i takim opasłym , uszatym , co miał dupę zamiast głowy .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Stop zaściankowi! 3 8 miesięcy temuocena: 47% 

  Dodać tylko, że to przecież katolskie święta. I jak już odchodzimy od tych zabobonów to chyba też trzeba ten zaściankowy relikt zlikwidować, nie? Albo po prostu - kto katol to ma wolne i obchodzi święta. Reszta do roboty.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~LRS 2 8 miesięcy temuocena: 50% 

  Tak ,a ile to prądu w skali kraju ,takie nie ekologiczne ,nie europejskie a co sądzi o tym Greta ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja, Ja 1 8 miesięcy temuocena: 40% 

  schnell arbeiten, schnell .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.7064 sekundy