REKLAMAfredom
REKLAMAZielona aleja
wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 listopada 2023, 08:07 komentarzy 2
Czwartek, 23 listopada to w powiecie iławskim dzień z nieprzyjemną, a nawet groźną pogodą.

Czwartek, 23 listopada to w powiecie iławskim dzień z nieprzyjemną, a nawet groźną pogodą. (Fot. Info Iława.)

Dzisiejszy dzień na pewno nie będzie należał do wymarzonych pod względem pogody... Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy wydał ostrzeżenia dla całego kraju; niesprzyjające i potencjalnie groźne zjawiska nie ominą też naszego powiatu.


W powiecie iławskim aktywne są dzisiaj aż trzy ostrzeżenia. Pamiętajcie o odpowiednim obuwiu, aby nie poślizgnąć się na śliskim chodniku i o właściwym odzieniu wierzchnim, bo podmuchy silnego wiatru będą potęgować uczucie chłodu. Lepiej też być gotowym na ewentualność intensywnych opadów.


Szczególnie groźna jest gołoledź; tego zjawiska dotyczy alert drugiego stopnia - pomarańczowy. Obowiązuje dziś od północy do godziny 9:00.

- Prognozowane są umiarkowane opady marznącego deszczu powodujące gołoledź. Strefa opadów przemieszczać się będzie z północnego zachodu w kierunku południowo-wschodnim i wschodnim - spodziewają się synoptycy IMGW-PIB.

W ciągu dnia opady deszczu mają się nasilić.

- Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Prognozowana wysokość opadów od 25 mm do 35 mm. W nocy miejscami możliwe burze - czytamy w kolejnym ostrzeżeniu.

Alert ten (pierwszego stopnia - żółty) obowiązuje od godziny 9:00 w dniu 23 listopada do godziny 9:00 w dniu 24 listopada.

Wreszcie - ma też silnie powiać. To zjawisko może nam szczególnie doskwierać 23 listopada między godziną 5:00 a 22:00.

- Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 45 km/h, w porywach do 85 km/h, z południowego zachodu - czytamy w alercie pierwszego stopnia.


Jesień zamienia się właśnie w przedzimie. Pozostaje tylko dostosować swoje plany do niesprzyjającej pogody i... zaparzyć gorącej zimowej herbaty!


Red. kontakt@infoilawa.pl.

Uwaga, ślizgawica! Niebezpieczny "czarny lód" (gołoledź) na chodnikach i drogach w Iławie i powiecie!

Ilość zdjęć 10

REKLAMANAJLAK
Swojak

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~gość 2 7 miesięcy temu

    Najważniejsze ze ominęła nas linia szkwału...

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~123 1 7 miesięcy temuocena: 80% 

    Ja jako szary obywatel dostałem komunikat rcb. Służby chyba nie, bo ślisko na chodnikach. Do roboty!

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.6329 sekundy