REKLAMAAldortax
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 listopada 2023, 11:20
Wczorajsza kontrola drogowa zakończy się postawieniem 59-letniemu mężczyźnie dwóch zarzutów z Kodeksu karnego.

Wczorajsza kontrola drogowa zakończy się postawieniem 59-letniemu mężczyźnie dwóch zarzutów z Kodeksu karnego. (Fot. archiwum własne.)

"Kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5" – właśnie z takiego zarzutu w najbliższym czasie tłumaczyć się będzie przed sądem 59-latek. Mężczyzna jechał audi, będąc pod działaniem alkoholu i mając aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

W środę (22.11.2023 r.) policjanci podczas patrolu Iławy postanowili zatrzymać do kontroli drogowej kierującego audi. 

Funkcjonariusze wylegitymowali go, sprawdzili w policyjnych systemach, a także skontrolowali jego stan trzeźwości. W trakcie tych czynności okazało się, że 59-latek ma sporo na sumieniu. 

Jak ustalili policjanci, mieszkaniec gminy Iława od 6 lat ma aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Natomiast badanie alkomatem wykazało, że 59-latek jechał samochodem, mając 2 promile alkoholu w organizmie. Samochód został przekazany osobie wskazanej przez mężczyznę. Natomiast mieszkaniec gminy Iława po wykonaniu z nim czynności został zwolniony.


Kodeks karny za samo kierowanie samochodem pomimo aktywnego sądowego zakazu przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. 


KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAikea

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.4298 sekundy