REKLAMAZDZ
REKLAMABetiko
wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 listopada 2023, 11:32 komentarzy 1
Asp. Karol Malinowski z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim na trzecim stopniu podium III Ogólnopolskiego Konkursu dla Policjantów – oskarżycieli publicznych.

Asp. Karol Malinowski z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim na trzecim stopniu podium III Ogólnopolskiego Konkursu dla Policjantów – oskarżycieli publicznych. (Fot. KPP NML.)

Zakończył się III Ogólnopolski Konkurs dla Policjantów – oskarżycieli publicznych, który odbył się w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Konkurs ten objął honorowym patronatem Komendant Główny Policji gen. insp. dr Jarosław Szymczyk. Po dwóch dniach zmagań spośród 17 policjantów służby prewencyjnej reprezentujących wszystkie komendy wojewódzkie policji oraz Komendę Stołeczną Policji wyłoniono zwycięzców. 

Wśród nich, na 3. miejscu znalazł się asp. Karol Malinowski z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim. Gratulujemy sukcesu!

To już III edycja Ogólnopolskiego Konkursu dla Policjantów - publicznych oskarżycieli, która odbyła się w dniach 21-22 listopada w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Do konkursu przystąpiło 17 „najlepszych z najlepszych”, czyli policjantów z jednostek terenowych policji, zwycięzców etapu wojewódzkiego/stołecznego. Byli to reprezentanci 16 komend wojewódzkich policji i Komendy Stołecznej Policji, którzy pełnią na co dzień trudną, odpowiedzialną i wymagającą wielu predyspozycji funkcję oskarżyciela publicznego w postępowaniach sądowych w sprawach o wykroczenia.

Finał konkursu obejmował następujące konkurencje:

 • wygłoszenie przez oskarżyciela publicznego przemówienia końcowego. Jest to najtrudniejsza konkurencja wymagająca oprócz wiedzy teoretycznej prezentowania umiejętności i predyspozycji niezbędnych w służbie policjantów wydziału prewencji,
 • pisemną analizę dokumentu procesowego pod kątem błędów formalnych i merytorycznych,
 • pisemny test wiedzy zawierający 50 zadań testowych zamkniętych, które dotyczą znajomości przepisów prawa, w szczególności ustaw: Kodeks wykroczeń, Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia, Kodeks karny, Kodeks postępowania karnego, Prawo o ruchu drogowym.

f

Po podsumowaniu punktów wszystkich konkurencji podium przedstawia się następująco:

 • I miejsce – asp. szt. Sławomir Kagan, KPP w Chrzanowie (KWP w Krakowie),
 • II miejsce – asp. szt. Monika Pacześ, KPP w Bełchatowie (KWP w Łodzi),
 • III miejsce – asp. Karol Malinowski, KPP w Nowym Mieście Lubawskim (KWP w Olsztynie).

f

Podczas uroczystości zakończenia konkursu nagrody i pamiątkowe dyplomy wręczali: Zastępca Komendanta Centrum Szkolenia Policji w Legionowie insp. Tomasz Rylski oraz Dyrektor Biura Prewencji Komendy Głównej Policji insp. Robert Kumor.


Asp. Karol Malinowski służbę w policji rozpoczął w 2012 roku. Od 2021r. pracuje jako asystent Zespołu Wykroczeń Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego nowomiejskiej komendy policji. Warto dodać, że już wcześniej: w 2014 i 2017 roku, jeszcze jako policjant ogniwa patrolowo-interwencyjnego, zajmował wysokie miejsca w konkursach Turnieju Patrolowego "Patrol Roku".


- Serdecznie gratulujemy Karolowi uzyskanych wyników, które świadczą o jego profesjonalizmie, rzetelnym przygotowaniu i zaangażowaniu w realizację zadań służbowych na najwyższym poziomie! - komentują koledzy funkcjonariusza z komendy.

KPP NML/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAikea

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~zenek 1 3 miesiące temuocena: 50% 

  Wszystko fajnie tylko,że na zdjęciu wygląda jakby był oskarżony i musiał się z czegoś tłumaczyć.Miejmy nadzieję,że będzie nagroda finansowa z tego.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.483 sekundy