REKLAMAd&d
REKLAMAPatrz
wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 listopada 2023, 14:50 komentarzy 3
Sceny niczym z filmu akcji! Tylko ekspresową

Sceny niczym z filmu akcji! Tylko ekspresową "siódemką" 34-latek uciekał przez około 100 km. (Fot. KWP w Olsztynie.)

Wyjątkową bezmyślnością "popisał się" pewien 34-latek, który za wszelką cenę chciał uniknąć spotkania z policjantami. Zaczęło się od przekroczenia dozwolonej prędkości, a skończyło na pościgu przez cztery powiaty i zatrzymaniu na policyjnej blokadzie. Mężczyzna autem dostawczym przewoził papierosy bez polskich znaków akcyzy, nie miał uprawnień do kierowania i przełożył tablice rejestracyjne z innego auta. Z drogi trafił prosto do policyjnej celi; grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.


W środę przed godz. 11:00 policjanci z Olsztyna chcieli zatrzymać kierowcę samochodu dostawczego, który na drodze krajowej numer 16 przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 20 km/h. Kierowca jednak wolał uniknąć spotkania z policjantami i podjął próbę ucieczki. Swoim bezmyślnym zachowaniem zmusił policjantów do podjęcia pościgu, który wkrótce przeniósł się na trasę S7 i tam był kontynuowany, obejmując kolejne powiaty.


Do działań włączyli się policjanci z Ostródy, Nidzicy i Działdowa. Jednak kierowca wciąż na wszelkie możliwe sposoby próbował uniknąć zatrzymania. Ominął jedną z blokad i zajeżdżał drogę radiowozom, próbował zepchnąć je z drogi, uszkadzając przy tym dwa z nich, stwarzając realne zagrożenie dla życia i zdrowia policjantów, a także stwarzając zagrożenie na drodze.

Uciekając, przekroczył granicę Warmii i Mazur, wjeżdżając na teren powiatu mławskiego. Tam, w porozumieniu z mławskimi policjantami, została utworzona blokada, która skutecznie powstrzymała uciekiniera. W sumie w pościgu na jego trasie udział wzięło 10 radiowozów.

Za kierownicą auta dostawczego siedział 34-letni mieszkaniec Łodzi, który, jak się okazało, był już wcześniej notowany w związku z innymi przestępstwami. Nie posiadał uprawnień do kierowania, a w pojeździe przewoził około 50 000 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Ponadto auto, którym kierował, miało tablice rejestracyjne pochodzące z innego pojazdu.

Mężczyzna trafił do policyjnej celi i wkrótce usłyszy zarzuty związane m.in. z przewożeniem papierosów bez polskich znaków akcyzy, niezatrzymaniem się do kontroli drogowej, kierowaniem bez uprawnień, licznymi wykroczeniami drogowymi oraz używaniem tablicy rejestracyjnej przypisanej do innego pojazdu, co również jest przestępstwem. 

Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

KWP w Olsztynie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAikea

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~adi 3 3 miesiące temuocena: 50% 

  a to nie ukr?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~gość 2 3 miesiące temuocena: 83% 

  A nie mogli tak po prostu granatnikiem ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~w34 1 3 miesiące temuocena: 75% 

  To się w sumie nie dziwię, że uciekał.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3902 sekundy