REKLAMAZDZ
REKLAMAkarczma 2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 listopada 2023, 08:29 komentarzy 8
W powiecie iławskim odnotowano serię kolizji na zdradliwym

W powiecie iławskim odnotowano serię kolizji na zdradliwym "czarnym lodzie". (Fot. KPP w Iławie.)

W czwartkowy poranek drogi w powiecie iławskim pokryła niebezpieczna gołoledź. Niestety, nie wszyscy kierowcy poradzili sobie z tymi trudnymi warunkami.

W powiecie iławskim odnotowano serię kolizji na zdradliwym "czarnym lodzie".

Do pierwszej kolizji doszło w gminie Iława już kilka minut po godz. 5:00 rano. 

- Na miejscu okazało się, że 41-latek kierujący oplem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Na szczęście mężczyźnie nie stało się nic poważnego - mówi st. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie.

Już kilka minut później w gminie Susz, w miejscowości Bronowo na odcinku drogi wojewódzkiej nr 521 między Suszem a Prabutami, doszło do kolejnego zdarzenia.

- 43-latka kierująca BMW, również w wyniku niedostosowania prędkości do warunków, straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do rowu - podaje rzeczniczka.

Także w tym przypadku nikomu nie stało się nic poważnego, a 43-latka za popełnione wykroczenie została ukarana mandatem.

Natomiast po godzinie 6:00 29-latek kierujący busem nie dostosował prędkości jazdy do warunków ruchu i na oblodzonej drodze zjechał na przeciwległy pas ruchu, po czym uderzył w prawidłowo jadącego citroena. Wyglądająca poważnie kolizja zakończyła się na ogólnych potłuczeniach u uczestników zdarzenia.   

Z kolei około godziny 17:00 na ulicy Ostródzkiej w Iławie 20-kierująca volvo na prostym odcinku drogi nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją renaulta i najechała na tył tego pojazdu, który ustępował pierwszeństwa pieszym znajdującym się na przejściu dla pieszych. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało, natomiast kierująca volvo za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym została ukarana mandatem.


Dzisiaj (24 listopada), zwłaszcza po południu i wieczorem, na lokalnych drogach także może być ślisko. Kierowcy, noga z gazu! 


KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: OSP w Suszu i KPP w Iławie.

Kolizja w Bronowie.

"Czołówka" busa i citroena.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAikea

8Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~3.3 promila 8 2 miesiące temu

  Tą BMW NIL 74939 nieźli pojebańcy jeżdżą. Mam filmik z tym autem w roli głównej.Dobrze ze sam w tym rowie wyladował a nie kogoś na tamten świat wysłał.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kierowca 7 3 miesiące temuocena: 0% 

  Trochę się dziwię że kierowcy boją się sądu i przyjmują mandaty.Wystarczy zrobić kilka zdjęć i namiary na innych uczestników tej drogi.Wiem że to uciążliwe chodzenie po sądach ale kiedyś trzeba zacząć.W podobnej sytuacji wygrałem z naszą policją.Pozdrawiam

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kkk 6 3 miesiące temuocena: 86% 

  trasa Iława-Susz to dramat każdej zimy.jakoś od Susza/Prabut drogowcy potrafią zadbać o drogi, w Iławie wiecznie zdziwieni.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~KLM 5 3 miesiące temuocena: 88% 

  Najlepiej napisać że kierowy nie dostosowali prędkości do warunków jazdy -i ukarać ich mandatem Szkoda że nikt nie napisze prawdy że jazda po lodzie ściąga automatycznie uczestnika drogi do rowu nie pozostawiając mu żadnych szans na reakcję czy jedzie 30 km/h czy 10 km/h . Pytanie podstawowe gdzie w tym czasie był zarządca dróg w tej okolicy z piaskarką ? Skoro jak sami napisaliście jazda na ,,czarnym lodzie jest zdradliwa ''dla zwykłego użytkownika drogi nie możliwa do pokonania !. Na odcinku Iława -Susz dnia 23.11 droga była nie przejezdna W godzinach 05-06 z powodu oblodzenia drogi Tiry stały gdyż każdy ruch ściągał ich do rowu!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Elemelek 4 3 miesiące temuocena: 88% 

  "Pytanie podstawowe gdzie w tym czasie był zarządca dróg w tej okolicy z piaskarką ?" Nie wyjechali z tego samego powodu co PKSy, gołoledź na drogach.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~xv 3 3 miesiące temuocena: 20% 

  Jak zwykle damskie idiotki za kierownicą które zawsze jadą 2-5 m za samochodem Kto zapłaci za szkody - poszkodowany czy winien szkody.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ach jak przyjemnie 2 3 miesiące temuocena: 75% 

  To wspaniałe warunki by weryfikować umiejętności kierowców BMW

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin 1 3 miesiące temuocena: 64% 

  Jasne, za każdym razem niedostosowanie prędkości. Najlepiej tak napisać. A na drogach szklanka. Może ktoś czymkolwiek posypie to przestaną tak diagnozować problem.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4221 sekundy