REKLAMAprofi
REKLAMABetiko
wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 listopada 2023, 08:57 komentarzy 3
Kluczowy okazał się w tym przypadku zebrany w innej sprawie materiał dowodowy w postaci linii papilarnych.

Kluczowy okazał się w tym przypadku zebrany w innej sprawie materiał dowodowy w postaci linii papilarnych. (Fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne.)

"Umorzone nie znaczy zapomniane" - nowomiejscy kryminalni powrócili do sprawy kradzieży z włamaniem do domku letniskowego, która miała miejsce w 2010 roku. Kluczowy okazał się w tym przypadku zebrany w innej sprawie materiał dowodowy w postaci linii papilarnych.

W październiku 2010 r. nowomiejscy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży z włamaniem do domku letniskowego, do których doszło na terenie ośrodka wypoczynkowego w miejscowości Tereszewo.

Z ustaleń kryminalnych wynikało wówczas, że sprawca włamał się do domku, z którego ukradł m.in. radiomagnetofon, dekoder cyfrowy, odtwarzacz DVD, elektronarzędzia, lustro, wędkę z kołowrotkiem, płytę grzewczą i inne drobne narzędzia, powodując straty w łącznej kwocie około 4 tysięcy zł.

Na miejscu włamania policjanci zabezpieczyli ślady daktyloskopijne, a w sprawie wszczęto dochodzenie. W wyniku podjętych wówczas działań nie ustalono jednak sprawcy tego czynu i postępowanie umorzono.

Umorzone nie znaczy jednak zapomniane. Po latach wrócono do sprawy dzięki ponownemu sprawdzeniu odwzorowań linii papilarnych w bazie systemu AFIS. Okazało się, że odwzorowania te są zgodne z liniami papilarnymi ustalonego już sprawcy, zabezpieczonymi do innego przestępstwa.

W ten sposób 37-latek, który przebywa obecnie w zakładzie karnym, nie uniknie odpowiedzialności za kradzież z włamaniem, którą popełnił 13 lat temu. Mężczyzna usłyszał już w tej sprawie zarzut. Za to przestępstwo może mu grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP NML/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAikea

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~. 3 3 miesiące temuocena: 0% 

  A ile kosztuje panstwo 10 lat odsiadki w kriminale? Może nie trzymać a wymierzyc chlostę publiczną

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Elemelek 2 3 miesiące temuocena: 50% 

  Myślę że taniej byłoby dać mu Rolexa, i żeby odpracował swoje winy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bravo 1 3 miesiące temuocena: 75% 

  Czyli znaleźli go przez przypadek

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.5491 sekundy