REKLAMAZDZ
REKLAMABetiko
wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 listopada 2023, 10:04
Poniedziałkowe starcie w Iławie z GKS-em Katowice to dla Akademików z Kortowa szansa na przełamanie po nieudanym meczu w Rzeszowie.

Poniedziałkowe starcie w Iławie z GKS-em Katowice to dla Akademików z Kortowa szansa na przełamanie po nieudanym meczu w Rzeszowie. (Fot. Indykpol AZS Olsztyn.)

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w poniedziałek powrócą do Iławy. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera zmierzą się z GKS-em Katowice. Początek spotkania o godz. 17:30 – ostatnie bilety wciąż są dostępne.

Poniedziałkowe starcie w Iławie z GKS-em Katowice to dla Akademików z Kortowa szansa na przełamanie po nieudanym meczu w Rzeszowie.

Dla siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn sobotnia porażka na rzeszowskim Podpromiu była trzecią w tym sezonie. 

W każdej z trzech partii od samego początku na boisku przeważał zespół Asseco Resovii Rzeszów, zasłużenie zdobywając komplet punktów. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur miała problemy w przyjęciu, nie była skuteczna w ataku, a serwis również nie był tego dnia mocną stroną Akademików. Z dorobkiem 8 punktów spadli w ligowej tabeli na 10. miejsce.

Jakie przemyślenia po tym meczu miał Jakub Majchrzak, środkowy olsztynian? 

– Z całą pewnością ten mecz nam nie wyszedł. Choć długo starałem się o nim nie myśleć, to temat powracał podczas rozmów ze sztabem szkoleniowym. Analizujemy nasze błędy i będziemy chcieli je poprawić. Choć mieliśmy dużo kontrataków, to robiliśmy sporo błędów – przyznaje środkowy Indykpolu AZS Olsztyn.

Szansą na przełamanie będzie poniedziałkowe starcie w Iławie z GKS-em Katowice. Zawodnicy prowadzeni przez Grzegorza Słabego nie mogą zaliczyć początku sezonu do udanych. Siatkarze GKS-u w siedmiu spotkaniach nie wygrali ani razu. Jedyny punkt, jaki zdobyli katowiczanie, to porażka po tie-breaku z Aluron CMC Wartą Zawiercie. W ligowej tabeli GKS zajmuje przedostatnie, 15. miejsce.

Kto stanowi o sile ekipy z Katowic? Ciekawie zapowiada się pojedynek atakujących – Alan Souza (112 pkt.) kontra Jakub Jarosz (66 pkt.). O sile przyjęcia stanowią Lukas Vasina oraz Marcin Waliński. Na środku siatki trzeba uważać na Bartłomieja Krulickiego i Sebastiana Adamczyka. Dystrybucją piłek zajmuje się Piotr Fenoszyn i Łukasz Kozub, a o linię przyjęcia oraz obrony dba Bartosz Mariański.

Drużyny zagrają ze sobą po raz pierwszy w tym sezonie. Bilans bezpośrednich pojedynków w historii rozgrywek pod egidą PLS przemawia na korzyść siatkarzy Indykpolu AZS – 10:6. Ostatnie cztery spotkania zakończyły się zwycięstwem Akademików z Kortowa – jak będzie tym razem?

- Jeśli przy dobrej zagrywce będziemy mieć szansę na kontry, to musimy je wykorzystywać, a nie robić błędy. Ważna będzie również gra w systemie blok - obrona. Jeśli chodzi o najbliższy terminarz, to niewątpliwie nam on sprzyja. Na początku sezonu graliśmy z zespołami z tzw. „topki”. Teraz powinno być nam „łatwiej”, lecz do każdego meczu podchodzimy tak samo – chcemy go wygrać! – kończy Jakub Majchrzak.

Początek poniedziałkowego spotkania w Iławie o godz. 17:30. 

REKLAMAgeodeta
REKLAMAikea

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.633 sekundy