REKLAMAZDZ
REKLAMABetiko
wydrukuj podstronę do DRUKUJ26 listopada 2023, 10:17 komentarzy 1
Mowa o prawie... 140 umowach!

Mowa o prawie... 140 umowach! (Fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne.)

Mężczyzna w wieku 25 lat podrobił prawie 140 umów kupna - sprzedaży samochodów, wynika z ustaleń iławskich kryminalnych. Robił to m.in. po to, by uniknąć podatku, podaje policja.

Funkcjonariusze iławskiego wydziału kryminalnego podczas czynności operacyjnych ustalili, że na terenie powiatu dochodzi po podrabiania umów kupna - sprzedaży samochodów.  

- Policjanci zbierali informacje, przesłuchiwali kolejnych świadków, aby trafić na trop podejrzanego, a także zabezpieczali kolejne umowy. Okazało się, że sprawca, w celu uniknięcia podatku, opłaty za obowiązkowe ubezpieczenie OC czy późniejszych roszczeń dotyczących stanu samochodu sporządzał umowy kupna - sprzedaży na dane jednego z mieszkańców powiatu, podpisując umowy za niego - podaje st. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie.

Iławscy policjanci ustalili, że w ten sposób doszło do podpisania prawie 140 umów kupna - sprzedaży samochodów.

25-letni mężczyzna usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. 

"Kto, w celu użycia za autentyczny wypełnia blankiet, zaopatrzony cudzym podpisem, niezgodnie z wolą podpisanego i na jego szkodę albo takiego dokumentu używa, podlega karze ograniczenia wolności do lat 5".

KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAikea

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Franciszek 1 2 miesiące temu

    Już myślałem że to złomiarz z Tylic.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4466 sekundy