REKLAMAAldortax
REKLAMAkarczma 2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ27 listopada 2023, 18:41 komentarzy 8
Olbrzym u zbiegu ważnych dróg. Nazwa zobowiązuje! BIG Ostróda będzie największym parkiem handlowym w całym regionie. Znamy termin otwarcia i najemców.

Olbrzym u zbiegu ważnych dróg. Nazwa zobowiązuje! BIG Ostróda będzie największym parkiem handlowym w całym regionie. Znamy termin otwarcia i najemców. (Fot. materiały prasowe.)

Nazywa się BIG Ostróda i - jak sugeruje nazwa - będzie rzeczywiście gigantyczny. 24 listopada w Ostródzie odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowego, największego na Warmii i Mazurach parku handlowego.

 • Obiekt, jak podaje inwestor, jest już niemal całkowicie skomercjalizowany.

 • Znamy dużą część najemców.

 • Otwarcie wielkiego parku zaplanowano na III kwartał 2024 roku.

 • Inna nazwa projektu to Ostróda Power Center.

f

OLBRZYM U ZBIEGU WAŻNYCH DRÓG

Ostródzkie centrum handlowe powstaje na działce zlokalizowanej przy głównej drodze wjazdowej do centrum miasta, bezpośrednio przy węźle drogi ekspresowej S7, łączącej Warszawę i Gdańsk oraz DK16 prowadzącej do Olsztyna oraz Grudziądza. 

BIG Ostróda, z łączną powierzchnią ponad 27 tysięcy metrów kwadratowych GLA (gross leasable area - powierzchni najmu brutto) będzie największym obiektem handlowym Warmii i Mazur.

24 listopada na terenie budowy odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego. Spotkanie z udziałem inwestorów i przedstawicieli innych podmiotów związanych z realizacją inwestycji, a także samorządowców i polityków zwieńczyło proces wyboru wykonawcy. BIG Ostróda wybuduje Mirbud S.A., a ogromne przedsięwzięcie to wspólny projekt BIG Shopping Centers i Acteeum Group.

- Wmurowanie kamienia węgielnego to szczególna chwila na każdej budowie. Od teraz nasz projekt z każdym dniem będzie nabierał kształtów. Jesteśmy przekonani, że stworzymy miejsce, które dla mieszkańców Ostródy i całego regionu będzie atrakcyjnym miejscem wygodnych zakupów, zaś dla najemców świetną lokalizacją ugruntowującą ich obecność handlową w mieście - powiedział Eran Levy, Chief Executive Officer w BIG Poland. 

Budowa ma postępować w ekspresowym tempie - otwarcie wielkiego kompleksu zaplanowano na III kwartał 2024 roku.

PONAD 30 SKLEPÓW

Park jest już niemal w całości skomercjalizowany. Jak ujawnia inwestor, znajdą się tutaj sklepy: Biedronka, New Yorker, Smyk, CCC, Sinsay, Cropp, House, Media Expert, Martes Sport, 4F, Komfort, Diverse czy Rossmann. Ofertę nowego parku handlowego uzupełnią usługi dodatkowe: restauracja drive-thru, stacja paliw, infrastruktura do ładowania pojazdów elektrycznych, myjnia samochodowa oraz ponad 700 miejsc parkingowych. W skład kompleksu wejdzie także market Dom i Ogród Castorama. 


Nowy obiekt swoim zasięgiem ma objąć ponad 120 000 mieszkańców regionu i pół miliona turystów.


Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: materiały prasowe.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAikea

8Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Hh 8 3 miesiące temuocena: 50% 

  Ostroda jest już min. 30 lat przed nami . Zachwile do nml będziemy jeździć do pracy

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~czyżby? 7 3 miesiące temuocena: 100% 

  Widocznie dawno nie byłeś w tym kompletnie zaniedbanym mieście. Przejdź się wieloma uliczkami - np. tą prowadzącą na tzw. dworzec kolejowy. To wtedy mina ci zrzednie i przestaniesz pleść takie brednie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do ~Hh 6 3 miesiące temuocena: 0% 

  Bo w Iławie do upartego każda władza dąży aby tylko turystyka tu była. Tej turystyki to 2 miesiące w roku. Tu musi być przemysł, bo za chwilę będzie drugi Ciechocinek.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin 5 3 miesiące temuocena: 88% 

  Sklepiki będą się zwijać jak w Iławie. Przybędzie lokali do wynajęcia.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~3- z matmy 4 3 miesiące temuocena: 88% 

  na pewno PÓŁ MILIONA turystów przyjedzie do castoramy xD

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jan 3 3 miesiące temuocena: 82% 

  Czyli globalne korporacje przejmują całkowicie rynek sprzedaży. Wszyscy patrzą, ale nie widzą konsekwencji.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~( ͡° ͜ʖ ͡°) 2 3 miesiące temuocena: 82% 

  Kolejna Biedronka i Rossman w Ostródzie. Innowacyjne inwestycje. Gdyby w pobliżu przebiegała droga S5 to Iława też miałaby szansę na taki rozwój.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~anonim 1 3 miesiące temuocena: 100% 

  o tak, znając "nasze smaki" mielibyśmy szanse na kolejną biedronkę u rossmana :)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3719 sekundy