REKLAMAAldortax
REKLAMAkarczma 2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 listopada 2023, 08:51 komentarzy 1
To był zły pomysł...

To był zły pomysł... (Fot. materiały policji, zdjęcie ilustracyjne.)

Sięganie po cudzą własność to zawsze zły pomysł. Przekonał się o tym pewien 39-latek z powiatu działdowskiego, który został zatrzymany pod zarzutem kradzieży portfela z pieniędzmi i dokumentami. Wykorzystał uczciwość innej osoby, by się wzbogacić. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności.

Do tego zdarzenia i policyjnej interwencji doszło w miniony czwartek (23.11.2023r.). Zaczęło się przed godz. 8:00 rano na terenie jednego ze sklepów w Mrocznie. 

Mieszkaniec powiatu nowomiejskiego po skończonych zakupach, wychodząc ze sklepu, zgubił swój portfel. Najprawdopodobniej wypadł mu z kieszeni. Oprócz pieniędzy były w nim dokumenty i karta płatnicza. Mężczyzna zgłosił sprawę policjantom, bo portfela nie odnalazł.

Jak się okazało, po tym, jak pokrzywdzony zgubił portfel, znalazła go inna klientka tego sklepu i zaniosła obsłudze. Jednak jej uczciwe zachowanie postanowił wykorzystać inny mężczyzna, który zauważył tę sytuację. Oznajmił, że znaleziony portfel należy do jego kolegi i mu go odda.

Nie oddał i nie miał takiego zamiaru.

Nowomiejscy kryminalni, do których trafiła sprawa zaginionego portfela, jeszcze tego samego dnia ustalili dane mężczyzny, który przywłaszczył sobie cudzą własność.

Okazał się nim 39-letni mieszkaniec powiatu działdowskiego. Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi. Podczas przeszukania policjanci odzyskali skradzione przedmioty.


Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież sprawcy może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.


KPP NML/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAikea

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~powolny sond 1 2 miesiące temuocena: 50% 

    KS i spokój będzie

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4169 sekundy