ZDZ
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 listopada 2023, 09:17
Tragedia rozegrała się rano w zakładzie pracy w Iławie! Przygnieciony maszyną 36-letni mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Tragedia rozegrała się rano w zakładzie pracy w Iławie! Przygnieciony maszyną 36-letni mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Do tragicznego w skutkach wypadku przy pracy doszło we wtorkowy poranek (28 listopada) w dużym przedsiębiorstwie z branży produkcji mebli na ulicy Lubawskiej w Iławie.

Jeden z pracowników zginął tutaj na miejscu przygnieciony maszyną. 

Chodzi o duże urządzenie - ciąg wiertarek pracujących na przesuwnych elementach. 

- Stało się tak nieszczęśliwie, że jeden z operatorów, który tam pracował, wszedł do wnętrza maszyny i przy przesuwnym podajniku nastąpiło przygniecenie jego głowy do stalowej belki i zmiażdżenie twarzoczaszki - powiedział oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Iławie mł. bryg. Krzysztof Rutkowski.

Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

W tej chwili nie wiadomo, dlaczego mężczyzna wszedł do wnętrza maszyny; będzie to badane w toku śledztwa i z udziałem inspekcji pracy.

- Na miejsce pojechała grupa dochodzeniowo-śledcza, która wspólnie z prokuratorem będzie wyjaśniać dokładne okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia - mówi st. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Iławie.

Jak potwierdza iławska policja, ofiara wypadku to mężczyzna w wieku 36 lat. 

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK
Swojak
Artykuł załadowany: 0.2646 sekundy