REKLAMAAldortax
REKLAMABetiko
wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 listopada 2023, 07:58 komentarzy 1
Zawodowy kierowca kończy rok utratą prawa jazdy...

Zawodowy kierowca kończy rok utratą prawa jazdy... (Fot. materiały policji, zdjęcie ilustracyjne.)

Nigdy nie jeżdżę po alkoholu i narkotykach - to hasło, którego powinni przestrzegać wszyscy uczestnicy ruchu drogowego. Jednak pomimo wcześniej spożytego alkoholu niektórzy nadal wsiadają "za kółko".

Tak właśnie postąpił 30-latek. Mężczyzna ten w miniony poniedziałek (27.11.2023r.) kilka minut po godzinie 8:00 jechał samochodem ciężarowym jedną z dróg w Iławie, kiedy to został zatrzymany przez policjantów. 

Funkcjonariusze wylegitymowali go, sprawdzili w policyjnych systemach oraz skontrolowali jego stan trzeźwości. Okazało się, że pochodzący z gminy Bartniczka w powiecie brodnickim 30-latek kierował zespołem pojazdów, mając 0,8 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.


Policjanci przypominają, apelują i przestrzegają!

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem narkotyków jest przestępstwem zagrożonym karą nawet 3 lat pozbawienia wolności. Do tego sąd orzeka środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat, przy czym minimalny okres, na jaki zakaz ten jest orzekany, to 3 lata. Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem narkotyków muszą się też liczyć z dotkliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy dopuściła się takiego czynu. W sytuacji, kiedy osoba po raz kolejny kieruje pojazdem w stanie nietrzeźwości, świadczenie pieniężne jest nie mniejsze niż 10 tysięcy złotych.


KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAikea

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~tomasz 1 2 miesiące temuocena: 50% 

    co za żul

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4545 sekundy