REKLAMAprofi
REKLAMAkarczma 2

Sport

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 listopada 2023, 12:49 komentarzy 5

(Fot. Mateusz Partyga)

Całość kosztowała ponad trzy miliony złotych, a oficjalne otwarcie inwestycji ma nastąpić pierwszego dnia grudnia. Odwiedziliśmy, jeszcze przed opadami śniegu, jedną z miejscowości w gminie Iława, aby sprawdzić, jak idą prace na powstającym w tym miejscu obiekcie.

Na dawnym boisku piłkarskim przy ul. Saturna w Nowej Wsi (gmina Iława, powiat iławski) powstaje właśnie, a właściwie – jest na ukończeniu – nowa inwestycja gminy Iława. To Centrum Aktywności Społecznej oraz wielofunkcyjne boisko sportowe.

W ramach inwestycji wybudowano budynek wolnostojący o powierzchni prawie 350 metrów kwadratowych i wysokości 9 metrów z instalacją fotowoltaiczną. W obiekcie znajduje się sala główna, pomieszczenie do zajęć edukacyjnych, pomieszczenie socjalne, gospodarcze, porządkowe oraz toalety.

Przy obiekcie powstaje także strefa rekreacyjno-sportowa, w skład której wchodzi plac sportowy, boisko wielofunkcyjne z nawierzchnią bezpieczną (taką, jak na boiskach Orlik), siłownia plenerowa oraz plac zabaw dla dzieci. Co prawda, w aktualnym stanie boisko nie ma oświetlenia, dzięki któremu można by z niego korzystać po zmroku. Jak nam jednak powiedział dziś wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński, takie oświetlenie można jeszcze zamontować w przyszłości.

- Wartość całego zadania wyniesie prawie 3,3 mln zł. Zostanie ono ukończone w terminie 13 miesięcy od dnia podpisania umowy – informował Urząd Gminy w Iławie dokładnie 13 miesięcy temu. W ten piątek, 1 grudnia o godzinie 13.00 na obiekcie w Nowej Wsi (ulica Saturna) nastąpi oficjalne otwarcie tej inwestycji.

Poniżej zdjęcia oraz krótkie wideo z Orlika i CAS.

sport

zico

kontakt@infoilawa.pl

Centrum Aktywności Społecznej oraz wielofunkcyjne boisko sportowe w Nowej Wsi (22.11.2023, fot. Mateusz Partyga / Info Iława)

Ilość zdjęć 16

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

TEMATY sport
REKLAMANAJLAK
REKLAMAikea

5Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Wiejsko 5 2 miesiące temu

  Gorąca prośba do redakcji, by za jakiś czas powrócić z informacją jakie „aktywności społeczne” są realizowane w tej świetlicy. Czy będą jakieś zajęcia popołudniowe dla dzieci, jakaś joga dla dorosłych w godzinach wieczornych- po robocie. Czy tylko wynajem komercyjny na chrzty i wesela. Nowa Wieś nie ma żadnego FB na którym można by się dowiedzieć co się dzieje we wsi, więc liczę na Państwa portal.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~notus 4 2 miesiące temuocena: 100% 

  Inwestycja z jednej fajna, zaś z drugiej nieco od czapy m.in. boisko nadaje się jedynie do zabaw, do raczej nie widać, aby wymiarami spełniała jakiekolwiek możliwości do gry, poza tym kto mądry pozwolił aby tam były metalowe ławki? Poza tym wrzucono kolejną siłownię, z której nikt nie będzie korzystał, oraz zrobiono miejsca, które wprost zachęcają do piwkowania pod chmurką. Można było to lepiej zrobić. Już tak nie chwalcie wójta, bo dużo rzeczy w gminie jest do poprawy, ot chociażby wodociąg, który w lato notorycznie wysiada, ba ale kolejne siłownie są ważniejsze.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tomasz 3 3 miesiące temuocena: 60% 

  Tu jest przykład jak można dysponować kasą i uszczęśliwiać mieszkańców gminy, wspieranie sportu, rozbudowa infrastruktury w Wikielcu, duże pieniądze na klub ,teraz Nowa Wieś,a wielmożny p burmistrz lubi podróże (do Chorwacji) i czytać książki ( pewnie romantyczne). Pewnie po przegranych wyborach zostanie libero w AZS Olsztyn

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~John Rambo 2 2 miesiące temuocena: 75% 

  Wójt za to uwielbia promocje własną za pieniądze gminy, wszelkie Vip-y, Perły i Liderzy nieźle kosztują. Inwestycja w Nowej Wsi fajna ale czy potrzebna? Kolejny obiekt, który będzie stał pusty przez większość czasu i generował koszty za utrzymanie i remonty. Taka polityka wójta od lat...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sum 1 3 miesiące temuocena: 75% 

  nikt tego nie ruszy bo sport młodzież ma daleko w....tak samo jak w Iławie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 1.166 sekundy