ZDZ
REKLAMACastrorama

Sport

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 listopada 2023, 17:04 komentarzy 1
Sala sesyjna iławskiego ratusza w piątek zapełniła się gośćmi - władze miasta i klub TTZ Iława także chciały uhonorować i docenić pracę wykonywaną przez lata przez pana Stanisława Gorzkiego na iławskich kortach. Pan Stanisław u dołu zdjęcia

Sala sesyjna iławskiego ratusza w piątek zapełniła się gośćmi - władze miasta i klub TTZ Iława także chciały uhonorować i docenić pracę wykonywaną przez lata przez pana Stanisława Gorzkiego na iławskich kortach. Pan Stanisław u dołu zdjęcia (Fot. archiwum TTZ Iława)

Choć iławianin Stanisław Gorzki formalnie na emeryturze jest już od dłuższego czasu, to teraz przyszła pora na przejście na zasłużony odpoczynek, jeśli chodzi o pracę na iławskich kortach tenisowych.

Pan Stasiu, jak o bohaterze tego artykułu mówią tenisistki i tenisiści z Iławy i okolic korzystający z kortów znajdujących się na stadionie przy ul. Sienkiewicza 1, przez ostatnie 27 lat dbał/zajmował się/konserwował obiekt znajdujący się tuż przy Lasku Miejskim. Czas jednak na zasłużony odpoczynek – w listopadzie 2023 Stanisław Gorzki zakończył swoją przygodę z iławskimi kortami. Oczywiście, w kontekście pracy na nich, bo pewnie czasem jeszcze tam zajrzy.

To ciekawa postać. Kilka lat temu powiedział nam np., że zabytkowa lokomotywa znajdująca się tuż przed dworcem Iława Główna ma dokładnie takie barwy, jakie miała w oryginale (a w lokalnej przestrzeni, m.in. internetowej, pojawiła się dyskusja na ten temat). Pan Stanisław wie to na pewno, ponieważ przez 40 lat pracował na kolei. Dzisiaj 84-latek potwierdził nam tę informację.

Środowisko sportowe z Towarzystwa Tenisa Ziemnego w Iławie najpierw uroczyście podziękowało panu Stanisławowi w swoim własnym gronie. Później było już bardziej oficjalnie – sala sesyjna iławskiego ratusza w piątek zapełniła się gośćmi, którzy przybyli na wydarzenie zorganizowane przez burmistrza Iławy, Dawida Kopaczewskiego. Władze miasta także chciały uhonorować i docenić pracę wykonywaną przez lata przez pana Stanisława Gorzkiego na iławskich kortach.

Sport

zico

kontakt@infoilawa.pl

Władze Iławy i TTZ Iława dziękują panu Stanisławowi Gorzkiemu za lata pracy na iławskich kortach (24.11.2023 fot. UM Iława i TTZ Iława)

Ilość zdjęć 5

TEMATY sport
REKLAMAgeodeta
Swojak

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Gośka 1 7 miesięcy temuocena: 100% 

    Cudowny, skromny. Ktoś, kogo się zapamiętuje. Dziękuję p. Stasiu,

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.5715 sekundy