REKLAMAfredom
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ30 listopada 2023, 08:22 komentarzy 3
Pod „Egidą-23”: mobilizacja objęła 20 pracowników cywilnych iławskiej komendy policji.

Pod „Egidą-23”: mobilizacja objęła 20 pracowników cywilnych iławskiej komendy policji. (Fot. KPP w Iławie.)

20 pracowników cywilnych Komendy Powiatowej Policji w Iławie i kolejnych 20 z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymało karty przydziału do służby w jednostce zmilitaryzowanej policji oraz wezwania do odbycia ćwiczeń w jednostce przewidzianej do militaryzacji.

Wszystko w ramach ogólnokrajowego ćwiczenia „Egida-23”, zorganizowanego w poniedziałek, 27 listopada przez Komendę Główną Policji.

Ćwiczenie odbyło się w tym samym czasie w 33 jednostkach policyjnych na terenie całego kraju, w tym - w Iławie.

- Już od kilku lat decyzją Komendanta Głównego Policji cyklicznie odbywają się szkolenia mające na celu sprawdzenie możliwości przejścia jednostek organizacyjnych policji na terenie kraju ze stanu pokoju w stan zagrożenia bezpieczeństwa państwa i wojny - mówi st. asp. Joanna Kwiatkowska z Komendy Powiatowej Policji w Iławie. - Policja w zakresie liczby corocznych powołań do odbycia ćwiczeń jest drugą, po Siłach Zbrojnych RP, formacją w skali państwa - dodaje.

Ćwiczenie „Egida-23” miało na celu praktyczne sprawdzenie gotowości do działania w zakresie powołania do służby pracowników policji i przygotowanie ich na czas potencjalnego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i wojny. Założeniem ćwiczeń było również praktyczne sprawdzenie płynności przepływu informacji między jednostkami policji.

Koordynatorem przedsięwzięcia na Warmii i Mazurach był sztab Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: KPP w Iławie.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAPellet

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Pomka 3 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Żadnej wojny nie będzie po co takie info przed świętami na ..wypadek'''? Mamy pokój żyjemy w Państwie Prawa mamy Demokrację i Konstytucję jesteśmy w Unii!!Mamy wymarzony rząd PO i KO!! Będzie możliwość handlu w Niedzielę i Święta ? Zamiast z rodziną w domu będziemy robić sobie zakupy pełna sielanka a czy Urzędy też będą otwarte w Niedzielę i Święta? Tak aby każdy na spokojnie w nastroju Świąt mógł iść odwiedzić np Skarbówkę ? Niezła kasa popłynie z Uni ta zaległa wstrzymywana ?..Transportowcy połamią się opłatkiem na granicy z Sąsiadem? ..Na co tu narzekać a od Stycznia 800plus dla pracujących i wiele nowych obietnic przede wszystkim Emeryci ? ..A tu jakieś ćwiczenia coś tu jest chyba jest nie tak w tej naszej układance tak jakby ktoś pogubił kilka ważnych klocków ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławiak 2 6 miesięcy temuocena: 75% 

  Czyli jednak szykuje się nas do wojny. Powoli i sukcesywnie. Syreny naprawione, prawo zmienione. Ludzie znowu mają mieć tragedię.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~44 1 6 miesięcy temuocena: 71% 

  Co za bzdury. Kogo to interesuje?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4529 sekundy