REKLAMAAldortax
REKLAMAkarczma 2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ30 listopada 2023, 09:16
- W swojej pracy staram się podążać za dzieckiem - podkreśla pani Agnieszka. - Dobieram takie metody pracy i pomoce edukacyjne, dzięki którym dzieci z przyjemnością przychodzą na moje zajęcia.

- W swojej pracy staram się podążać za dzieckiem - podkreśla pani Agnieszka. - Dobieram takie metody pracy i pomoce edukacyjne, dzięki którym dzieci z przyjemnością przychodzą na moje zajęcia.

Dysleksja, dysgrafia, dysortografia, dyskalkulia, wszystko na "dys" - to trudności w nauce, w których przezwyciężeniu pomaga dzieciom i rodzicom wykwalifikowana terapeutka Agnieszka Osmańska - założycielka Gabinetu Terapii Pedagogicznej EduFun w Iławie. Dzięki jej wiedzy, zróżnicowanym metodom terapeutycznym i ogromnemu zaangażowaniu gabinet stał się miejscem, gdzie dzieci odzyskują wiarę w siebie, budują optymizm i dostają wiatru w skrzydła! 

Gabinet Terapii Pedagogicznej EduFun działa w Iławie od lipca 2022 roku. Zajęcia dla dzieci i młodzieży prowadzi wykwalifikowana terapeutka, mgr terapii pedagogicznej, oligofrenopedagog oraz specjalista rehabilitacji dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera Agnieszka Osmańska.

Pani Agnieszka ukończyła również kursy kwalifikacyjne z zakresu terapii behawioralnej, integracji sensorycznej, terapii ręki i jest certyfikowanym trenerem TUS (treningu umiejętności społecznych).

- Jako dziecko chciałam być nauczycielką, ale wybrałam studia na kierunku bankowość i finanse. 10 lat pracowałam w dwóch dużych bankach. Adopcja moich dzieci skłoniła mnie do podjęcia studiów pedagogicznych na kierunku edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne - opowiada Agnieszka Osmańska. - Chciałam wiedzieć więcej na temat psychologii i rozwoju dziecka, zależało mi na tym, aby zdobyć wiedzę, z pomocą której będę wspomagać moje dzieci w procesie dorastania.

Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia przyszedł czas na studia magisterskie na Uczelni Korczaka w Warszawie. Kierunek diagnoza i terapia pedagogiczna to był strzał w dziesiątkę! Już wtedy, w czasie studiów, narodził się pomysł na własny gabinet terapeutyczny.

- W drodze do realizacji mojego marzenia skończyłam kilka kursów kwalifikacyjnych z zakresu SI (integracji sensorycznej), TUS (treningu umiejętności społecznych) i terapii behawioralnej oraz dwa kierunki studiów podyplomowych, dających mi kwalifikacje do pracy z dziećmi niepełnosprawnymi oraz z dziećmi z autyzmem i zespołem Aspergera - mówi pani Agnieszka.


EduFun powstał 4 lipca 2022 roku na skromnych 11 metrach kwadratowych.

To miejsce, w którym wsparcie otrzymują dzieciaki z deficytami, przejawiające różne trudności w nauce. Dysleksja, dysgrafia, dysortografia, dyskalkulia, wszystko na "dys", a inaczej, w wielkim skrócie, to nic innego jak problemy z czytaniem, pisaniem i liczeniem. Zdarza się również tak, że przychodzą tu rodzice, aby wspomóc swoje dziecko w codziennej nauce do klasówek i sprawdzianów, zwłaszcza z matematyki czy z języka polskiego.

Pani Agnieszka pracuje również z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną, ze spektrum autyzmu, z ADHD, afazją czy mutyzmem.


- W swojej pracy staram się podążać za dzieckiem - podkreśla założycielka EduFun. - Dobieram takie metody pracy i pomoce edukacyjne, dzięki którym dzieci z przyjemnością przychodzą na moje zajęcia. Odczarowuję matematykę uczniom, którzy czuli niechęć do tego przedmiotu. Gram z dziećmi w gry ortograficzne wyszukane w Internecie, tworzę również własne.

Kabum, packi na muchy, matematyka na tapetach, tabliczka mnożenia na ceracie, Karty Grabowskiego, PUSy, kubeczki papierowe - wszystko po to, aby dzieci nie czuły nudy, aby uczyły się polisensorycznie, czyli poprzez wszystkie zmysły. Takie metody Pani Agnieszka stosowała również jako nauczyciel w klasach 1-3 i jej uczniowie, choć zakończyli już pierwszy etap edukacyjny, przyjeżdżają do niej do gabinetu w celu wspomagania ich w dalszym procesie edukacji.

- Kocham swoją pracę, ponieważ mam duszę artystyczną i lubię tworzyć, a zawód, który wykonuję, pomaga mi realizować moje pasje - mówi Agnieszka Osmańska. - Tworzę wiersze, piosenki, pomoce edukacyjne, piszę scenariusze do przedstawień szkolnych. Organizuję szkolenia i warsztaty dla nauczycieli. W ostatnim czasie po raz drugi na moje zaproszenie przyjechał z Poznania Mateusz Grabowski, syn twórcy Kart Grabowskiego. Spędziliśmy wspaniały czas na warsztatach, które poprowadził z gronem pedagogicznym ze Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 3 w Iławie oraz Szkoły Podstawowej w Gałdowie. Co ciekawe, Pan Mateusz zaproponował mi w ramach współpracy pisanie artykułów edukacyjnych na bloga, umieszczonego na stronie Kart Grabowskiego. Na razie ukazały się dwa: „To dziecko jest niegrzeczne – historia Stasia” i „Zajęcia w szkole, które zachwycą dzieci!”, kolejne czekają na publikację.

Drodzy rodzice, jeśli Wasze dziecko ma jakiekolwiek problemy edukacyjne, jeśli nie lubi się uczyć, nie lubi szkoły, jest sfrustrowane i ma poczucie, że nie osiągnie wiele, a edukacja to dla niego trauma, to zapraszamy do gabinetu EduFun w Iławie na zajęcia, które pomogą rozwiązać te wszystkie problemy. Metody, jakimi posługuje się terapeutka, przyczyniają się do tego, że dzieci odzyskują wiarę w siebie i chęć do nauki, a to już podstawa sukcesu. Dziecko nabiera wiatru w skrzydła i jest mu potem łatwiej.

- Nie czekajmy do ostatniej chwili, nie ma mowy, że jakoś to będzie, że dojrzeje i problemy miną, że się ułoży - zachęca Agnieszka Osmańska. - Problemy nie miną, zaczną się nawarstwiać, a potem jest frustracja, załamanie i niechęć do szkoły. Zachęcam do obserwacji swoich dzieci i wczesnej interwencji, wtedy jest większa szansa na szybką pomoc.


Gabinet Terapii Pedagogicznej EduFun

Iława, ul. Kościuszki 35A/34.

Tel. 882 121 522.


Artykuł sponsorowany.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAikea
Artykuł załadowany: 0.4862 sekundy