REKLAMAAldortax
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ1 grudnia 2023, 13:52 komentarzy 4
To nie będzie szczególnie radosne Boże Narodzenie dla tych dwóch mieszkańców powiatu iławskiego...

To nie będzie szczególnie radosne Boże Narodzenie dla tych dwóch mieszkańców powiatu iławskiego...

Dwaj poszukiwani przez wymiar sprawiedliwości mieszkańcy powiatu iławskiego spędzą Święta za kratkami po tym, jak popełnili szereg przestępstw.

31-latek za wprowadzanie do obrotu środków odurzających trafił do zakładu karnego na 2,5 roku. Natomiast drugi poszukiwany, w wieku 26 lat, spędzi w więzieniu dokładnie 314 dni za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu, ucieczkę i posiadanie narkotyków.

Pierwszego z poszukiwanych mężczyzn policjanci zatrzymali w czwartek (30.11.2023r.) w Komisariacie Policji w Lubawie. Jak się okazało, mężczyzna sam przyszedł do jednostki policji, ponieważ prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru i 31-latek przybył, aby "się odhaczyć"

- Kiedy jednak funkcjonariusze zobaczyli go w komisariacie, natychmiast go zatrzymali, gdyż wiedzieli, że do jednostki przyszło z sądu zarządzenie o ustaleniu jego miejsca pobytu i osadzeniu w zakładzie karnym - mówi st. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie. 

31-latek trafił już do więzienia, gdzie spędzi najbliższe 2,5 roku za wprowadzanie do obrotu środków odurzających.

Natomiast ściganego listem gończym 26-latka policjanci zatrzymali w gminie Iława. Funkcjonariusze z zespołu ds. poszukiwań, po otrzymaniu listu gończego, sprawdzali różne adresy, rozpytywali rodzinę oraz znajomych, aby dowiedzieć się, gdzie obecnie przebywa poszukiwany. W trakcie tych czynności okazało się, że mieszka obecnie na terenie województwa mazowieckiego. Mężczyzna unikał policjantów i próbował być niezauważony. Wszystkie te zabiegi w końcu jednak zawiodły i przyszedł moment zatrzymania i rozliczenia z wymiarem sprawiedliwości. Kiedy okazało się, że 26-latek właśnie przebywa nie terenie gminy Iława, funkcjonariusze natychmiast pojechali pod ustalony adres, gdzie go zatrzymali. Okazało się, że w ostatnim czasie często zmieniał miejsce zamieszkania i pracy. Mężczyzna został już przetransportowany do więzienia, gdzie spędzi 314 dni za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu, ucieczkę i posiadanie narkotyków.

Boże Narodzenie obaj mężczyźni "świętować" będą za kratami...

KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAipb

4Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Jagna 4 2 miesiące temu

  Też uważam, że nie powinno się wsadzać za kratki bo to jest na koszt podatników, tylko wykonywanie robót publicznych np. odśnieżanie, czy sprzątanie kibli. Zaraz by im się odechciało, albo bardzo wysoka grzywna

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~hgt6 3 2 miesiące temu

  albo i to, i to, przyjemne z pożytecznym ; )

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~z 150020 2 2 miesiące temuocena: 75% 

  Święta na koszt podatników.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~hak 1 2 miesiące temuocena: 100% 

  to raczej się zahaczył a nie odhaczył .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.5338 sekundy