REKLAMAAldortax
REKLAMABetiko
wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 grudnia 2023, 07:58 komentarzy 8
Ten pieszy miał pecha... Akurat trwała akcja

Ten pieszy miał pecha... Akurat trwała akcja "NURD", gdy w centrum Iławy, na oczach policjantów iławskiej drogówki, mężczyzna przebiegł przez jezdnię w niedozwolonym miejscu. (Fot. kadr z nagrania.)

Nie było pouczenia, tylko mandat dla pieszego, który na oczach policjantów iławskiej "drogówki" w centrum Iławy przebiegał przez jezdnię w niedozwolonym miejscu.

Na iławskich ulicach akurat trwały działania pod hasłem "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego", stąd brak "taryfy ulgowej".

Kolejną edycję akcji "NURD" policjanci w Iławie i powiecie iławskim przeprowadzili w miniony wtorek (5 grudnia).

- Policjanci z nieoznakowanego radiowozu obserwowali, jak zachowują się niechronieni uczestnicy ruchu drogowego i rejestrowali wykroczenia za pomocą wideorejestratora. W trakcie prowadzonych działań funkcjonariusze ujawnili 30 kierujących samochodami oraz dwóch pieszych, którzy nie stosowali się do przepisów ruchu drogowego, za co zostali ukarani - podsumowuje st. asp. Joanna Kwiatkowska z iławskiej policji.

W gronie ukaranych znalazł się m.in. pewien pieszy, który w centrum Iławy, na ulicy Kościuszki, przechodził przez jezdnię w niedozwolonym miejscu, a wszystko to na oczach funkcjonariuszy ruchu drogowego. Mundurowi ukarali mężczyznę mandatem.

- Pamiętajmy! To, że my widzimy samochód, nie oznacza wcale, że kierowca widzi nas - uczula policjantka. - Pamiętajmy również o noszeniu odblasków. W warunkach ograniczonej widoczności miejmy ze sobą odblask, także w mieście w świetle latarni, jesteśmy dzięki temu lepiej widoczni dla kierujących pojazdami.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Wideo: KPP w Iławie.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMAgeodeta
REKLAMAikea

8Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~xv 8 2 miesiące temuocena: 25% 

  Jeszcze nie widziałem gościa za kierownicą, by przed skrętem w lewo/prawo dał kierunkowskazem na 100 m, bo tak trzeba. Oni nagle hamują i włączają kierunek na skręcie. Nas uczono by hamować silnikiem, ale na 100 m conajmniej. Niech się wstydzą prowadzący kursy prawojazdy, podobno o tym nic się nie mówi. Podobnie jest jazda na trasie i trzymanie odstępu: przy szybkości 100km/g 100m; przy 60km - 60m. To bardzo bezpieczna jest jazda. Jesli ktos ma w samochodzie kamerę to powinien robić fotki i wysyłać w odpowiednie miejsce by stamtąd przyszła kara, niekonecznie wysoka ale z upomnieniem ze drugim razem będzie płacz.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Hejter hejter 7 2 miesiące temuocena: 80% 

  A kiedy policja zajmie sie Szymczykiem, który wyjebał granatnik na komendzie?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kama 6 2 miesiące temuocena: 92% 

  Kiedy Policja zajmie się tymi, którzy urządzają sobie wyścigi samochodowe na ulicy Dąbrowskiego wieczorami i nie tylko.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ilawiak 5 2 miesiące temuocena: 92% 

  Brawo!!! Poziom zenady i porazki pokazany w kilkusekundowym filmiku. Postawa policji godna pochwalenia sie w internecie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Brawo 4 2 miesiące temuocena: 100% 

  I dobrze, zasady są proste. Najwięcej takich akcji jest... naprzeciwko wejścia do więzienia. Chociaż przejście dla pieszych jest 10 m na lewo, to pracownicy stworzyli swoje własne, kierując się z wyjścia bezpośrednio na dziki na parking po drugiej stronie ulicy. Ciekawe co robią z tym nadmiarem 15 sekund w trakcie dnia! :)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~A 3 2 miesiące temuocena: 100% 

  Niestety w tym miejscu to bardzo częsta sytuacja... Jeszcze na Ostródzkiej na wysokości stacji Moya, tyle że tam daleko do przejścia dla pieszych.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~abran 2 2 miesiące temuocena: 81% 

  Podwójna ciągła, wjazd na pas pod prąd, jazda na czołówkę z prawidłowo jadącym pojazdem. Wszystko to nagle i na zaśnieżonej ulicy... Jakie konsekwencje poniesie kierowca auta?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~takaPrawda 1 2 miesiące temuocena: 100% 

  dokładnie tak !!!! Żenujące i niebezpieczne zachowanie policji !! Wstyd.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4679 sekundy