REKLAMAAldortax
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 grudnia 2023, 14:17 komentarzy 4
Uroczysta strażacka zbiórka odbyła się w piątek w Rudzienicach.

Uroczysta strażacka zbiórka odbyła się w piątek w Rudzienicach. (Fot. Info Iława.)

Nie co dzień się zdarza przekazywać naraz aż trzy wozy bojowe. A właśnie z taką sytuacją mieliśmy wczoraj do czynienia w Gminie Iława.

Do Rudzienic zjechali się uczestnicy uroczystej zbiórki zorganizowanej z okazji przekazania pojazdów ratowniczo-gaśniczych aż trzem lokalnym jednostkom Ochotniczej Straży Pożarnej.

Jednostka OSP w Rudzienicach wzbogaciła się o średni samochód ratowniczo-gaśniczy VOLVO FL 44 R. 

- Zakup został sfinansowany ze środków dotacji MSWiA (105 000 zł), środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (600 000 zł), środków Urzędu Marszałkowskiego (50 000 zł) oraz środków Gminy Iława w kwocie 369 958 zł - wymienia Urząd Gminy w Iławie. - Łączny koszt zakupu wyniósł 1 124 958 zł.

Z kolei do jednostki OSP Ławice trafił średni samochód VOLVO FL 44 R, którego zakup został sfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2014-2020 (680 000 zł) oraz środków Urzędu Gminy Iława (490 222 zł). Łączny koszt zakupu opiewa na 1 170 222 zł.

Natomiast druhowie z OSP Mątyki otrzymali samochód Iveco, wcześniej przez 4 lata użytkowany w jednostce OSP Ławice.


Zbiórka była jednocześnie okazją do podsumowania projektu pn. "Doposażenie jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej na terenie gminy Iława w sprzęt do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków katastrof", na który miejscowy samorząd otrzymał dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko - Mazurskiego na lata 2014 – 2020.


Całkowita wartość projektu opiewa na 1 164 133,50 zł, zaś dofinansowanie wynosi 680 000 zł. 


W ramach przedsięwzięcia trzy jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej - w Ławicach, Mątykach i Rudzienicach - zostały doposażone w sprzęt do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków katastrof. 

- W wyniku realizacji projektu OSP Ławice otrzymało pojazd ratowniczo – gaśniczy, OSP Mątyki zostało doposażone w pompę pływającą, zaś OSP Rudzienice otrzymało zestaw ratownictwa medycznego z deską ortopedyczną i zestawem szyn - wymienia urząd.

W uroczystości uczestniczył też właściciel sieci przychodni KEMED lek. med. Radosław Kędzia, który odebrał symbolicznie aparat USG.

Załączamy zdjęcia i wideo z piątkowej zbiórki, która stała się okazją do uroczystego i oficjalnego przekazania wozów i sprzętu.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: Info Iława.

Strażackie święto w gminie Iława! Wozy bojowe trafiły do aż trzech jednostek OSP.

Ilość zdjęć 53

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMANAJLAK
REKLAMAikea

4Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~max 4 2 miesiące temuocena: 18% 

  Akcja ,,wóz w każdej wsi,, przerodziła się w akcję kolekcjonowania wozów w każdej wsi !!! Teraz się nie dziwię, że przy kolizji auta z sarną 4 wozy i z 20 strażaków. Ten kraj jest chory !!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~powtarzam 3 2 miesiące temuocena: 86% 

  Mam inne zdanie . Kraj był chory jak cierpiał na totalne piniędzy niemanie .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~min 2 2 miesiące temuocena: 85% 

  Mam inne zdanie . Kraj był chory jak cierpiał na totalne piniędzy niemanie .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tomi 1 2 miesiące temuocena: 17% 

  Za taką kasę to rama musi być ze złota bo co może kosztować tyle kasy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.9884 sekundy