REKLAMAd&d
REKLAMAkarczma 2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 grudnia 2023, 09:35 komentarzy 1
Spotkanie z Mikołajem jak za dawnych lat zorganizowali w Siemianach.

Spotkanie z Mikołajem jak za dawnych lat zorganizowali w Siemianach. (Fot. organizator.)

Okres świąteczny to czas radości i wielkich marzeń oraz tęsknota za Mikołajem. 9 grudnia Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie oraz Biblioteka Gminna w Siemianach i Ochotnicza Straż Pożarna w Siemianach zorganizowali dla dzieci i młodzieży z Siemian i okolic spotkanie z Mikołajem.

Na początku dwie Śnieżynki prowadziły gry i zabawy o Mikołaju. Było sporo śmiechu, bo udział brały nie tylko dzieci, ale też rodzice i dziadkowie.

Odbyły się też kalambury ze zwierzętami, malowanie bałwanków z zamkniętymi oczami czy zabawa w kapelusze.

- Przy świątecznej muzyce wszyscy bawili się cudownie, atmosfera w naszej placówce panowała świąteczna i każdy był zadowolony i uśmiechnięty - relacjonuje bibliotekarka Zofia Chomka. - Kiedy zapalono wszystkie świeczki, w drzwiach pojawił się Mikołaj. I dzieci, i dorośli ucieszyli się z tej niezwykłej wizyty. Śmiechu i radości było wiele, na twarzach widać było wielkie wzruszenie i zadowolenie. 

Mikołaj wraz ze Śnieżynką zapraszał dzieci po prezenty. Dzieci miały możliwość porozmawiać z gościem i powiedzieć wiersz lub zaśpiewać piosenkę o dowolnej tematyce. Dzieci i opiekunowie podziękowały Mikołajowi za prezenty i zaśpiewały kolędę "Wśród nocnej ciszy". 

Spotkanie z Mikołajem w siemiańskiej bibliotece dostarczyło najmłodszym wiele emocji. Frekwencja bardzo dopisała. Wydano 30 paczek i 30 kalendarzy adwentowych. 

- Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego spotkania, serdeczne podziękowania - dodaje Zofia Chomka. - Najserdeczniejsze podziękowania składamy pani dyrektor Grażynie Piękos z Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie za zasponsorowanie tego świątecznego wydarzenia, pani Beacie Nickel za ufundowanie jajeczek z Mikołajem oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Siemianach za zasponsorowanie świątecznych kalendarzy z czekoladkami. Zapraszamy za rok i życzymy wszystkim zdrowych i wesołych Świąt!

Tekst: Zofia Chomka/red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: organizatorzy.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAikea

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Beata 1 2 miesiące temuocena: 100% 

    To ogromne przeżycie dla dzieci, zostaje na całe życie, radość i uśmiech dzieci są bezcenne

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4856 sekundy