REKLAMAAldortax
REKLAMABetiko

Sport

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 grudnia 2023, 10:55

(Fot. Mateusz Partyga)

Gdy większość z Was spała lub dopiero się budziła, to grupa ponad 70. dzielnych biegaczek i biegaczy szykowała się właśnie do startu biegu charytatywnego Dobro Wraca, który już po raz czwarty odbywa się na terenie powiatu iławskiego.

A wszystko to z myślą o (przed)świątecznym wsparciu, tak materialnym, jak i mentalnym, podopiecznych Domów Dziecka prowadzonych przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Iławie – o placówkach w Kisielicach (trzy poprzednie edycje biegu wspomogły właśnie ją) i Suszu, gdzie powstaje drugi Dom Dziecka na terenie powiatu iławskiego.

Tuż przed biegiem zbierane są dary dla dzieci i młodzieży przebywającej w tzw. pieczy zastępczej. Punktem kulminacyjnym jest bieg, który odbywa się zawsze w niedzielę na 2/3 tygodnie przed Świętami Bożego Narodzenia. Licząca ok. 28 kilometrów trasa wiedzie z Iławy, z nabrzeża Małego Jezioraka na ulicę Szkolną w Kisielicach. Nie trzeba jednak pokonywać całego tego odcinka, jest bowiem możliwość dołączenia po trasie – w Ząbrowie lub Gałdowie.

Na mecie czekają podopieczni z Domu Dziecka w Kisielicach, którzy obdarowują biegaczki i biegaczy najcenniejszą nagrodą – uśmiechem i własnoręcznie wykonanym medalem.

Z Iławy - równo o 9.00 - w trasę ruszyło 72 uczestników, w Ząbrowie i Gałdowie dołączają kolejni.

sport

zico

kontakt@infoilawa.pl

Zobacz zdjęcia z biegu charytatywnego Dobro Wraca, Iława 10.12.2023 (fot. Mateusz Partyga / Info Iława)

Ilość zdjęć 43


 

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

TEMATY sport
REKLAMAgeodeta
REKLAMAikea

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.3686 sekundy