REKLAMAPanczen1
REKLAMAAkademia
wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 grudnia 2023, 10:45 komentarzy 5
Oficjalne przecięcie symbolicznej wstęgi nowego obiektu jest zaplanowane na najbliższy, przedświąteczny piątek.

Oficjalne przecięcie symbolicznej wstęgi nowego obiektu jest zaplanowane na najbliższy, przedświąteczny piątek. (Fot. Info Iława.)

Obszerna i nowoczesna bryła i ten taras z widokiem na najdłuższe polskie jezioro! Społeczność Szałkowa w gminie Iława zyskała nową wiejską świetlicę na miarę XXI wieku.

Oficjalne przecięcie symbolicznej wstęgi nowego obiektu jest zaplanowane na najbliższy, przedświąteczny piątek. My już tydzień wcześniej odwiedziliśmy nowo wybudowany obiekt z aparatem, aby zobaczyć, jak się prezentuje.

- Zostanie zbudowany budynek świetlicy wiejskiej w Szałkowie, wykonane zostaną ciągi piesze, jezdne oraz miejsca parkingowe. W nowym obiekcie znajdować się będzie sala główna, pomieszczenia gospodarcze i porządkowe oraz toalety. Zamontowane zostaną również zestawy fotowoltaiczne. Wartość zadania wyniesie 2 miliony 240 tysięcy złotych. Zostanie ono ukończone w terminie 13 miesięcy od dnia podpisania umowy - tak na początku października 2022 roku, krótko po podpisaniu umowy z wykonawcą, prezesem zarządu Przedsiębiorstwa Budowlano-Montażowego LUBTECH Wiesławem Czyżakiem, zapowiadał Urząd Gminy w Iławie.

I rzeczywiście inwestycja w Szałkowie została już ukończona i czeka na oficjalne przecięcie wstęgi - tę uroczystość zaplanowano na nadchodzący piątek, 22 grudnia.

Warto dodać, że budowa została dofinansowana ze środków rządowego programu Polski Ład w ramach zadania pn. „Modernizacja obiektów kulturalnych”. Projekt obejmował nie tylko budowę nowej świetlicy w Szałkowie, ale też (otwartego niedawno) Centrum Aktywności Społecznej w Nowej Wsi oraz modernizację świetlicy wiejskiej w Radomku; łączna kwota dofinansowania na te trzy zadania opiewa na 5,5 mln zł.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: Info Iława.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAogłoszenie

5Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~a wewnątrz jak wygląda ? 5 4 miesiące temuocena: 100% 

  czy ten budynek ma jakieś wnętrza ? czy fotografa do środka nie wpuścili ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Andrzej 4 4 miesiące temuocena: 100% 

  Czy będzie /jest/ możliwość zacumowania jachtem?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Andrzej 3 4 miesiące temuocena: 0% 

  Przecież uroczyste otwarcie było na Andrzejki

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec gminy 2 4 miesiące temuocena: 100% 

  Brawo dla wykonawcy!!!! W dzisiejszych czasach mało jaka firma dotrzymuje terminu, pełen podziw, kawał dobrej roboty.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~123 1 4 miesiące temuocena: 71% 

  Kto to wymyślił żeby tak schrzanić piękny budynek takim niepasującym tarasem drewnianym czy ten kto to projektował to ma poczucie jakiegoś gustu, bo tak jak z powiedzenia " pasuje jak św....... siodło. No i jak zwykle miało być pięknie a wyszło jak zwykle - szkoda kasy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAKOMA
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAzajazd
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3883 sekundy