ZDZ
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 grudnia 2023, 13:21 komentarzy 6
Piękny gest!

Piękny gest! "Myśliwska Paczka" - jak się okazuje: "po sąsiedzku" - trafiła do podopiecznych Domu dla Dzieci Powiatu Iławskiego w Kisielicach. (Zdjęcia: Koło Łowieckie "Łabędź" w Iławie.)

W ramach ogólnopolskiej akcji "Myśliwska Paczka 2023" Koło Łowieckie "Łabędź" w Iławie miało niezwykłą przyjemność przekazać prezenty pod choinkę wychowankom Domu dla Dzieci Powiatu Iławskiego w Kisielicach. 

Na terenie powiatu iławskiego jest to obecnie jedyna placówka opiekuńczo – wychowawcza. Została ona utworzona w 2018 roku w odpowiedzi na rosnącą potrzebę umieszczania dzieci w pieczy zastępczej, w szczególności dzieci starszych.  Dla Powiatu bardzo ważnym jest, aby dzieci nie musiały być umieszczane w pieczy zastępczej poza terenem powiatu, aby mogły utrzymywać kontakt z rodzinami biologicznymi. Obecnie trwają przygotowania do otwarcia podobnej placówki w Suszu z uwagi na bardzo dużą ilość dzieci wymagających zabezpieczenia poza swoją biologiczną rodziną. 

- Siedzibę naszego Koła dzieli od placówki niespełna 6 km; leży ona na terenie dzierżawionych przez nas obwodów - mówią przedstawiciele "Łąbędzia". - Jako organizacja funkcjonująca na zasadzie koleżeństwa, zrzeszająca mieszkańców powiatu iławskiego, czujemy się w obowiązku wspierania takiego miejsca - dodają. 

Podczas wzruszającego i utrzymanego w świątecznej atmosferze spotkania myśliwi także otrzymali od dzieci podarunek.

- To piękny obraz namalowany na płótnie, który z dumą powiesimy w siedzibie naszego Koła w Goryniu - mówią.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: Koło Łowieckie "Łabędź" w Iławie.

REKLAMAPellet
REKLAMADebata
Artykuł załadowany: 0.2821 sekundy