REKLAMAMichał Młotek
REKLAMAPatrz
wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 grudnia 2023, 09:51 komentarzy 10
IŁAWA. To było

IŁAWA. To było "wielkie świętowanie wszystkich samotnych, bezdomnych i potrzebujących". A wszystko w ramach oddolnej inicjatywy iławian. Jak zapewniają, nikt nie odszedł smutny. (Zdjęcia: parafia p.w. Przemienienia Pańskiego w Iławie.)

To była potrzebna akcja, o czym najlepiej świadczy sama frekwencja. Dzięki oddolnej inicjatywie iławian z kilku różnych środowisk, w Iławie potrzebujący, bezdomni i samotni w serdecznej atmosferze zasiedli do wspólnej wigilii.

Nie tylko skosztowali przygotowanych przez organizatorów wigilijnych potraw, ale też otrzymali świąteczne paczki do domów, a przede wszystkim mogli cieszyć się prawdziwą bożonarodzeniową atmosferą.


„Wigilia dla potrzebujących 2023” odbyła się na placu przed kościołem p.w. Przemienienia Pańskiego - "czerwony" kościół był współorganizatorem tego świątecznego dzieła pomocy.


Wśród organizatorów byli też iławianie Kamila i Janusz Bednarscy, Krzysztof Ruczyński i Waldemar Oscheja, ale jak podkreślił proboszcz parafii w centrum naszego miasta, o. Andrzej Albiniak OMI, włączył się jeszcze cały sztab ludzi dobrej woli, wolontariusze, strażacy ochotnicy.

Tego typu wigilia dla potrzebujących, otwarta dla każdej zainteresowanej osoby, odbyła się w ramach oddolnej inicjatywy iławian po raz pierwszy.  

W podsumowaniu parafia "czerwonego" kościoła nazwała akcję przedświątecznym cudem. Jak podkreślili organizatorzy:

Przy wielkim wsparciu różnych firm i osób prywatnych odbyło się wielkie świętowanie wszystkich samotnych, bezdomnych i potrzebujących. Najpiękniejszym podsumowaniem tego dnia było wiele łez wzruszenia spływających po policzkach potrzebujących. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli tę piękną inicjatywę. Dzięki ogromnej rzeszy ludzi dobrego serca i przy wielkim zaangażowaniu nikt nie odszedł smutny. Dziękujemy każdemu za każdy gest wsparcia. Pamiętajcie - dobro zawsze powraca.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: parafia p.w. Przemienienia Pańskiego w Iławie.

Wielkie świętowanie potrzebujących. Taka wigilia odbyła się w Iławie pierwszy raz.

Ilość zdjęć 24

REKLAMANAJLAK
REKLAMADebata

10Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~zima 10 3 miesiące temuocena: 91% 

  Super inicjatywa widać, że taka pomoc była bardzo potrzebna. Mam nadzieję, że w kolejnych latach również będzie niesiona pomoc tym najbardziej potrzebującym.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Polak 9 3 miesiące temuocena: 89% 

  Super swoim Polakom trzeba pomagać

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~OkoULTK 8 3 miesiące temuocena: 44% 

  Kościół mógł chociaż jakieś pomieszczenie udostępnić.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Janusz Bednarski 7 3 miesiące temuocena: 50% 

  Oczywiście Bracia Oblaci chcieli udostępnić pomieszczenie ale Tyle ludzi i wolontariuszy by się tam nie zmieściło ale zapewniam było ciepło , miło , serdecznie . I każdy z Ojców oblatów pomagał , zapraszamy za rok do pomocy w organizacji oraz do do powiedzenia jak zrobić żeby każdy był zadowolony nawet komentujący za monitora . Wszystkiego dobrego w nowym roku

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~OkoULTK 6 3 miesiące temuocena: 40% 

  Ja pomagam, ale się tym nie chwalę, a kościół chvja robi, taki obraz czarnej mafii.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jack 5 3 miesiące temuocena: 70% 

  Sam mogłeś coś udostępnić i sam zorganizować.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sw9j 4 3 miesiące temuocena: 81% 

  Brawa dla organizatorów! Potrzeba tak pomagać . No i upada mit tych złych księży, którzy nic nie robią dla ludzi, zgarniają majątki i same ped...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~. 3 3 miesiące temuocena: 10% 

  Kolego od dawna organizowano taką rzecz, ale ciszy i spokoju

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianka 2 3 miesiące temuocena: 84% 

  Nawet przy takiej akcji charytatywnej znajdzie się jakiś zawistny człowiek,który pisze bzdury. Kiedy mianowicie była wcześniej taka akcja?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Brawa dla organizatorów 1 3 miesiące temuocena: 90% 

  Widać, że to był ogromny wysiłek zorganizować tak dużą wigilię. Brawa dla organizatorów za inicjatywę i wrażliwość!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 1.0277 sekundy