REKLAMApluszak
REKLAMAZielona aleja
wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 stycznia 2024, 10:24 komentarzy 1
Śpiewogra to rodzaj sztuki teatralnej opartej na akcji scenicznej i śpiewie. Właśnie po tę formę prezentacji scenicznej sięgnął w okresie swojego tegorocznego kolędowania iławski chór „Camerata”.

Śpiewogra to rodzaj sztuki teatralnej opartej na akcji scenicznej i śpiewie. Właśnie po tę formę prezentacji scenicznej sięgnął w okresie swojego tegorocznego kolędowania iławski chór „Camerata”. (Fot. Jacek Zabłoński.)

Kolejne - i ostatnie w tym roku - wystawienie śpiewogry iławskiej "Cameraty" będzie miało miejsce w nadchodzącą niedzielę, 14 stycznia o godzinie 13:45 w "białym" kościele w Iławie.

W imieniu zespołu - zapraszamy!

Śpiewogra to rodzaj sztuki teatralnej opartej na akcji scenicznej i śpiewie. Właśnie po tę formę prezentacji scenicznej sięgnął w okresie swojego tegorocznego kolędowania iławski chór „Camerata”. Muzyczny spektakl pt. „Przybieżeli do Betlejem” opowiada historię narodzin w Betlejem Jezusa; to w całości wyśpiewane opowiadanie, w którym nie brakuje śpiewających postaci Marii i Józefa, aniołów, pasterzy czy królów. Kanwą muzyczną inscenizacji są wykonywane przez chór i solistów kolędy i pastorałki. 

Premierowe wykonanie spektaklu miało miejsce 6 stycznia. Wszystkich iławian, starszych i młodszych, którzy chcieliby jeszcze obejrzeć i wysłuchać śpiewogrę „Przybieżeli do Betlejem”, serdecznie zapraszamy w najbliższą niedzielę, 14 stycznia 2024 roku do kościoła Niepokalanego Poczęcia NMP w Iławie na g. 13.45 (po Mszy Św. o g. 13.00). 

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAprofi

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Zuza 1 4 miesiące temuocena: 71% 

    Camerata. Średnia wieku wskazuje na chór seniorów. Czas na zmiany. Mieliście swoje lata świetności.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3973 sekundy