ZDZ
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 stycznia 2024, 09:25 komentarzy 8
Sytuację potwierdziła jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Ząbrowa - druhowie również pomagali rozsypać piach na miejscowym wiadukcie.

Sytuację potwierdziła jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Ząbrowa - druhowie również pomagali rozsypać piach na miejscowym wiadukcie. (Fot. OSP w Ząbrowie.)

Wiele dróg lokalnych, gminnych, odcinek trasy wojewódzkiej pomiędzy Iławą a Suszem, ale też "krajówka" pomiędzy Iławą a Kisielicami, a nawet ekspresowa "siódemka" w okolicy Ostródy! Te wszystkie drogi wczoraj w godzinach popołudniowych znalazły się pod lodem.

W publikowanych w Internecie komentarzach kierowcy licznie wyrażali niezadowolenie z pracy drogowców, którzy - jak pisali internauci - zawiedli na wielu drogach w okolicy Iławy.

Efektem były bardzo trudne warunki - na drogach pojawiła się warstwa lodu, przez co - jak pisali nam Czytelnicy - nawet prędkość 10 km/h nie dawała poczucia panowania nad autem i nie gwarantowała, że pojazd nie wpadnie w poślizg.

Nie wszędzie drogowcy mogli dojechać na czas, gdzieniegdzie... mieszkańcy sami chwycili za łopaty. 
Nasz Czytelnik chce wyrazić wdzięczność tym mieszkańcom, którzy wzięli zimowe utrzymanie w swoje ręce.

- Chciałbym przekazać, jak wygląda aktualnie wiadukt w Ząbrowie - pisał w poniedziałkowe popołudnie mężczyzna. - Bezpieczny podjazd i zjazd był praktycznie niemożliwy. Na szczęście zareagowali okoliczni mieszkańcy, którzy chwycili za łopaty i posypali ten stromy podjazd piachem, który był na poboczu wiaduktu. Udało się poprawić bezpieczeństwo na tym wiadukcie, ale na to jedno zasypanie został zużyty cały piasek. Poza tym reszta drogi to oczywiście "lodowisko". Jeżeli służby nie zaczną reagować, to nawet nie będziemy mieli czym sypać. 

Sytuację potwierdziła jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Ząbrowa - druhowie również pomagali rozsypać piach na miejscowym wiadukcie. W komentarzach mieszkańcy dziękowali za pomoc, ale też przypominali, że ta praca to w końcu odpowiedzialność służb drogowych...

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: nadesłane przez Czytelnika oraz OSP w Ząbrowie.
Wideo: internauta.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMAgeodeta
REKLAMAprofi

8Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~gość 8 4 miesiące temu

  24 i 26 stycznia możliwa powtórka.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Asd 7 5 miesięcy temuocena: 50% 

  To mnom wstrzonsneło.trza trochę zabłysnąć może wójt coś odpali do remizy

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~As26 6 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Ale do podwyższania opłat i podatków miasto garnie się szybciej.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~adi 5 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Pamiętajcie mało świadomi ludzie (patrząc na wynik wyborów) !!! Każda kolizja, upadek na chodniku z urazem to wina zarządcy drogi lub chodnika !!! W przypadku kolizji na lodzie nie przyjmować mandatu !!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~A. Gentura 4 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Czy infoilawa.pl może stworzyć artykuł z wyjaśnieniami i planami zarządców tych problematycznych dróg? Ciągle tylko relacje co się stało na tych samych odcinkach. Chcemy wiedzieć na co można liczyć i kiedy. Dzięki

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~rzeczowy 3 5 miesięcy temuocena: 90% 

  Pytanie, za co i po co jako społeczeństwo płacimy podatki, składki itp?Do lekarza trzeba prywatnie, drogę sobie samemu posypać...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~max 2 5 miesięcy temuocena: 100% 

  No niestety społeczeństwo jest tak tępe,że robią co chcą !!! Jak wybierają tak mają !!! W ogóle mi was nie szkoda !!! Sprawdźcie jakie drogi mają włodarze !!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~aq2 1 5 miesięcy temuocena: 60% 

  jaki kraj i ludzie, takie zwyczaje

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4209 sekundy