REKLAMAfredom
REKLAMAZielona aleja
wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 stycznia 2024, 10:25 komentarzy 71
Tunel pod linią kolejową oddano ostatnio do użytku w Sulejówku, gdzie na al. Marszałka Józefa Piłsudskiego krzyżują się droga wojewódzka 638 i linia kolejowa Warszawa-Terespol. Tutaj inwestycję zrealizowała spółka PKP PKL przy współpracy z Województwem Mazowieckim i Miastem Sulejówek.

Tunel pod linią kolejową oddano ostatnio do użytku w Sulejówku, gdzie na al. Marszałka Józefa Piłsudskiego krzyżują się droga wojewódzka 638 i linia kolejowa Warszawa-Terespol. Tutaj inwestycję zrealizowała spółka PKP PKL przy współpracy z Województwem Mazowieckim i Miastem Sulejówek.

Omówienie założeń projektowych i przyjętych rozwiązań komunikacyjnych, taki był cel wczorajszego spotkania w sprawie budowy pod przejazdem kolejowym przy ulicy Wyszyńskiego w Iławie tunelu, zorganizowanego w iławskim ratuszu. Przypomnijmy: to inwestycja Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie z możliwym udziałem Miasta Iławy.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele władz naszego miasta na czele z burmistrzem Dawidem Kopaczewskim i jego zastępczynią Dorotą Kamińską, pracownicy Urzędu Miasta w Iławie i Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie oraz firmy projektującej; obecni byli również m.in. Bernadeta Hordejuk, przewodnicząca sejmiku województwa oraz Michał Młotek, przewodniczący iławskiej rady.

Ostatni z wymienionych uważa, że postępy w sprawie tej inwestycji są spore. Gotową już roboczą wersję projektu budowlanego tunelu, przygotowaną przez wykonawcę - Pracownię Projektową MiD z Gdańska, nazwał "dokumentem, na który iławianie czekali kilkanaście lat".

- Prace nad projektem nabrały w ostatnich tygodniach tempa, na horyzoncie pojawiły się bowiem programy, z których będzie można sfinansować całą inwestycję - powiedział Michał Młotek. - Nabór rusza już w lutym.

Potwierdziła to Bernadeta Hordejuk.

- Nabór wniosków na tego typu inwestycje będzie trwał od lutego do czerwca bieżącego roku i jako samorząd województwa chcemy aplikować w tym konkursie, aby zrealizować wyczekiwaną inwestycję - podała przewodnicząca sejmiku województwa.

Inwestycja ma przynieść Iławie szereg korzyści. Według Michała Młotka to nie tylko udrożnienie ruchu na ul. Grunwaldzkiej i Wyszyńskiego, ale też szansa na przebudowę lokalnych dróg i skrzyżowań, nowe zagospodarowanie terenu i rozładowanie korków w centrum miasta, a nawet przygotowanie układu drogowego Iławy pod przyszłą budowę drogi ekspresowej S5.

Z kolei burmistrz Dawid Kopaczewski, który również skomentował spotkanie, nie ma pewności, czy tunel w ogóle powstanie, choć - jak napisał - ma taką nadzieję. Zwrócił też uwagę na pewne problemy do rozwiązania.

- Wyzwań w tym projekcie jest sporo - ocenił Dawid Kopaczewski. - Jednym z największych jest umożliwienie przejazdu do miasta mieszkańcom okolic ul. Piekarskiej, którzy - po wybudowaniu tunelu - nie będą mogli wjechać na ul. Wyszyńskiego.

Zaproponowane możliwości są dwie: poprowadzenie ruchu wzdłuż torów kolejowych, obok sądu, ulicą Kopernika albo wjazd drogą wzdłuż marketu Kaufland.

Całe przedsięwzięcie zostanie skonsultowane z mieszkańcami. O terminie i zasadach tego procesu - poinformujemy.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: Urząd Miasta w Iławie.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAPellet

70Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~prawo 70 4 miesiące temuocena: 0% 

  Młotek chce budować tunel więc do ulicy Jagiełły nie będzie dojazdu - zmienią nazwę z ulicy na ścieżkę Jagiełły - taniej niż obiecana od lat budowa. Tunel w miejscu przejazdu to odcięcie ulic Jagiełły, Piekarskiej, kościoła, oraz wszelkich pobliskich domów i budynków...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~apsik 69 4 miesiące temuocena: 100% 

  Kłamstwo! Wiadomo, że ulica Jagiełły będzie połączona z Królowej Jadwigi. Po co kłamiesz? Nikt nie będzie odcięty. Słyszysz, żeby ktoś protestował?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~urzędnika 68 4 miesiące temuocena: 67% 

  e tam M.Młotek to żaden kandydat na burmistrza. Jedna taka baba ze starostwa, co zna dobrze Piotra Żuchowskiego/ to ten od złotego pociągu opowiadał że on ma wielkie parcie na stołek burmistrzowski.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~gość 67 5 miesięcy temu

  A kiedy będzie rozwiązany problem na DK16 z tym nieszczęsnym szlabanem i korkami do ronda?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ORMO ? dietki dalej kasuje ? 66 5 miesięcy temuocena: 63% 

  wizualizacja [ MAKIETA ] ( wtedy wiaduktu , i nie tylko ) była już w latach siedemdziesiątych ubiegłego stulecia ,,,, i co załatwili radni bezradni przez 50 lat ? dietki skonsumowali a dla Iławy guzik załatwili ,,,,,,,,, Ostatnio jedynie zakupili kamieni kupę , czyli zasyfiały młyn .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kafka 65 5 miesięcy temuocena: 33% 

  Te Bobek!? Gdyby był Ci obojętny, to byś tak nie hejtował. Napij się Kafki z mleczkiem.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bobek 64 5 miesięcy temuocena: 88% 

  No patrz, nie ma to jak narzucanie jednej słusznej linii, wszystko co inne jest złe prawda;)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~k.k 63 5 miesięcy temuocena: 88% 

  ZAnim wybuduje si e przejazd to będzie już po kadencji nadchodzącej - ludzie!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ruda 62 5 miesięcy temuocena: 23% 

  A co z dojazdem do kościoła? Zaczęło się opiłowywanie katolików?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~1 61 5 miesięcy temuocena: 75% 

  Co za problem, zawsze można od drugiej strony wjechać.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Link 60 5 miesięcy temuocena: 25% 

  Cóż jeśli obietnica stanie się kłamstwem przedwyborczym to nie pogrzeje długo fotela pan Młotek,kłamstwo wszystko zniweczy to jest pewniejsze jak budowa tunelu.Życzę powodzenia panie Młotku:-) będziemy obserwować.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Antyglupek 59 5 miesięcy temuocena: 47% 

  A wystarczyło by żeby w śmierdzącej Warsiafce ktoś ruszył swoim tępym łbem i zmienił przepisy kolejowe. Zamykać szlaban na 1, 5 minuty przed pociągiem. No ale skoro łeb pusty to kto nim ruszy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bobek 58 5 miesięcy temuocena: 73% 

  Ehh nie ma to jak zatwiardziały fanboy;) Jakie przydługie, gotowe wpisy? Przepraszam, ale może tobie "uwielbienie" wyłączyło myślenie, jednakże zauważ, iż nie każdy tak ma. Po prostu trzeba włączyć myślenie, i spojrzeć realnie, aby zauważyć, że tworzycie iluzję wokół tego Pana jakby był on wręcz zbawicielem dla Iławy, a w rzeczywistości to niewiele on zaprezentował pozytywnego (pomijając wycieczki, które na pewno są korzystne pod względem historycznym). Cała kariera skupiona wokół ciepłej posady w urzędzie, a zmiany następują w obrębie jednostek prowadzonych przez "kolegów/znajomych". Może, i MBA zrobił "za swoje", ale chętnie poznamy szczegóły utworzenia zbędnego stanowiska zastępcy PUP (jak tam audyt wpadł :) oraz wysokości wynagrodzenia. Pan Młotek to i niech se kręci dalej filmy, na których wymachuje dokumentacją (hmm z drugiej strony ciekawe, czy celowe było udostępnienie tego - nie jest on żadną z stron tego postępowania przecież), ale nie zaklinajmy rzeczywistości;)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do bobek 2 57 5 miesięcy temuocena: 37% 

  Więc jeszcze raz: po pracy, MBA z własnej, prywatnej kasy. Pewnie z tym MBA ci się pomieszało z burmistrzem obecnym, bo to burmistrz zrobił z urzędowych pieniędzy drogie MBA.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do bobek 56 5 miesięcy temuocena: 37% 

  No widzę bobek, że wyskakujesz tuż z… z gotowymi, skopiowanymi przydługimi wpisami. Mlotek kręcił film pracy film cwaniaczku. Przecież wiesz gdzie i do której pracuje. Zdaje się, że obsesyjnie wszystko o nim wiesz. A do tego MBA zrobił z własnej, prywatnej kasy o czym wspominał we wpisie na ten temat. No i co teraz wymyślisz? Widzę, że z imienia i nazwiska już nie hejtujesz na fb, bo za to co piszesz można by Cię już zgłosić.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bobek 55 5 miesięcy temuocena: 62% 

  Pan Młotek jak i obecny Burmistrz są mi obojętni. Tak naprawdę jeden jest wart drugiego, bo każdy tylko gada, a efektów jest niewiele/lub ich brak. Z uśmiechem patrzę jednakże na peany jakie się tu pojawiają na Pana Młotka jaki to extra gość, jaki efektywny, ale gdzie? Kariera zawodowa to zatrudnienie w samorządzie gdzie mu pomagała polityka (port i pup prowadzone przez znajomych z tej samej partii), skok na stołek zastępcy dyrektora, prowadzenie inkubatorka, który co daje społeczeństwu, oprócz dobrej kasy i ciepłego etatu? No, ale co nie było Pana Młotka ok. 15.20/25 w okolicach przejazdu? Tak na marginesie to jeszcze pytanie czy Pan Młotek ma MBA, i czy ewentualnie koszt tej edukacji poniósł on sam, czy też jego pracodawca? tak pytam, dla kolegi ;)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bobek 54 5 miesięcy temuocena: 58% 

  Będzie tunel, a może nie będzie taka jest prawda. Każda z stron bije swoją pianę, bo tak naprawdę to liczą się tylko swoje apanaże, oraz przywileje. Kopaczewski jest przeciętnym burmistrzem, ani dobrym, ani złym - o taki neutralny. Czy powinien zostać na kolejną kadencję to nie wiem, bo niestety za mało jest plusów, aby jednoznacznie stwierdzić, że byłby to dobry wybór na kolejną kadencję (zatrudnienie znajomych to niestety błąd burmistrzu). Widzę jednak wiele pochwał na Pana Młotka, że taki przebojowy, walczący, ale spójrzmy i odpowiedzmy sobie, co poza gładkimi słowami, i wycieczkami Pan Młotek zrobił? A no ja nic nie znalazłem - praca zawodowa to praca raczej koleżeńska - najpierw um, potem ciepły etacik w portach, a następnie cyk bez konkursu do pupu, i to od razu na etacik kierowniczy. Mamy inkubator i co? Jakie zyski, przyszłościowe działania, rozwój? Wynajem biur, jakiś kurs - toć to normalne działania jakie by ogarnął szeregowy pracownik. Ciekawe zaś jakie są koszty utrzymania.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bobek ty hejterku 53 5 miesięcy temuocena: 34% 

  Oj boli was ten Motek, oj boli… szkoda, że przez takie bzdurne, hejterskie gadki być może Iława straci szansę na sensownego burmistrza. Czepiaj się dobrego wyglądu, wymyślaj historyjki o pracy, mniej pretensje, ze film nakręcił, generalnie obrzucajcie go dalej, to serio chłop nie wygra. Wiadomo, ze taki jest cel Waszego hejtu. Szkoda Iławy. Bujajcie się kolejne 5 lat z jakaś starą czy nową wydmuszką wyborczą.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bobek 52 5 miesięcy temuocena: 57% 

  tego tworu, bo jakoś starostwo się tym nie chwali (ps. podobno był tam audyt, który wykazał przeludnienie pracowników, ale bach, podobni nikt tego nie widział, a kolejny etat powstał). O podwyżkach diet radnych też cicho, wszyscy zadowoleni, karawana kasy jedzie. Panie Młotek, a do której się to pracuje, bo jakoś szybko się Pan wczoraj pojawił z sprzętem w okolicach białego kościoła. Czy to będzie dobry kandydat, czy jak ktoś wskazał poniżej taki ładny aparatczyk? Nie wiem, może tak, może nie, ale do mnie nie trafia.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~. 51 5 miesięcy temuocena: 0% 

  W Polsce już taki podział ze komuna przodem idzie, lecz ta komuna to dobra partia, mimo na nią narzekania.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a sio ! 50 5 miesięcy temuocena: 73% 

  raz sierpem, raz młot em czerwoną hołotę .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sekretarz PZPR 49 5 miesięcy temuocena: 11% 

  Owszem Pan Młotek, jak powiada jedna pani ratuszowa, to fryzjerska uroda i typowy aparatczyk. Jednak inteligiecja, kultura nienaganna, wręcz wzorowa. Owszem, Pan Kopaczewski, idzie do przodu. Jednak Pan Adam, jako były burmistrz i poseł, kuty na cztery nogi, który pcha do przodu Pana Młotka, moze się posliznąć na Michale. A nie chciał bym. A tak najczęściej bywa. Zatem Obywatele Iławy ruszcię głowami byście krokodylowymi łzami nie ronili. Powodem może być wygrana jednego wilka z pisowskiej watachy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Link 48 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Krokodyle łzy będą ale z radości:-).

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kawiarenki 47 5 miesięcy temuocena: 22% 

  Cała ul. Wyszyńskiego powinna być zamknięta dla ruchu kołowego z wyjątkiem dojazdu do posesji. Od czego są obwodnice? Zrobić tam fontannę, stoiska, ławki i zieleń dla turystów. Kawiarenki itp. Teraz Młotek wystrzelił. Ludzie to kupią?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~przekora 46 5 miesięcy temuocena: 92% 

  a te kawiarenki to na targowisku, czy na cmentarzu ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wina kolei 45 5 miesięcy temuocena: 63% 

  Przecież to kolej i jej pociągi blokują drogę . Więc niech sfinansują budowę tunelu , albo niech bujają się ze swoimi torami kilka metrów w górę .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Klops 44 5 miesięcy temuocena: 24% 

  Przecież ma wojna wybuchnąć nie bawem ? Po co komu jakiś tunel .Ludzie ogarnijcie się wezwanie karta mobilizacyjna 6h i w kamasze a wy tu budować chcecie dla kogo?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~plops 43 5 miesięcy temuocena: 93% 

  przy braku schronów schowam się tunelu .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gumi 42 5 miesięcy temuocena: 26% 

  Głupoty opowiadacie kolejną kadencję wygra Pan Dawid każdy dobrze wie że todobry Pan Miasta 5 lat poznaliśmy Pana Burmistrza .Jeśli wystartują tylko tacy kandydaci jak Pan Młotek zwycięstwo ma Pan w kieszeni nie ma się czego obawiać całą Lewica Platforma na Pana Panie Dawidzie zagłosuje i II kadencja jest Pana na 99%.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Link 41 5 miesięcy temuocena: 67% 

  Tak zagłosuje jak masz łapek w górę.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rozbawiony 40 5 miesięcy temuocena: 86% 

  Nie ma jak zaklinanie rzeczywistości... ha, ha, ha. Ubawiłem się przednio. A kysz! Pakować manatki, nie tylko szanowny burmistrz ale i wszyscy koledzy, którzy tak aktywnie tu paluszkami klikają po forum. A świstak siedzi i zawija w te sreberka...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~He he 39 5 miesięcy temuocena: 88% 

  Dobry żarcik, taki wyszukany, mantra sekty.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Link 38 5 miesięcy temuocena: 91% 

  Jeśli to prawda to super czapki z głów

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Poręcza 37 5 miesięcy temuocena: 88% 

  A burmistrzowe klikacze nie próżnują - ogień "łapki w dół" przy komentarzach pozytywnych o Młotku. Klikaj ile chcesz burmistrzunio, fotel już i tak nie Twój...ha ha ha

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Stanley 36 5 miesięcy temuocena: 31% 

  Ściema wyborcza już już już może będzie albo i ojjjjjojjj j nie udało się...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Czekaj tatka latka 35 5 miesięcy temuocena: 92% 

  Burmistrz już nie może wytrzymać bez prztyków. Miałeś pan panie burmistrzu 5 lat na działanie w sprawie tunelu i co? Wielkie nic, nawet słowem pan nic nie wspomniał.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kasia 34 5 miesięcy temuocena: 83% 

  Młotek zręcznie wykorzystał fakt, że w Olsztynie jest Bernadeta Hordejuk, a ona, że Marszałkiem został Marcin Kuchciński. Wiedział, gdzie zapukać. Ona wiedziała, gdzie zapukać. I poszło.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~No i o to chodzi! 33 5 miesięcy temuocena: 79% 

  I i to chodzi! To są właśnie zadania przyszłego burmistrza (mam nadzieję Młotka). Wiedzieć, gdzie chodzić, by wychodzić! Dobra nasza! Wiatr mi sprzyja.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~No i o to chodzi! 32 5 miesięcy temuocena: 79% 

  I super! To są właśnie zadania burmistrza, wiedzieć, gdzie chodzić, by wychodzić! Wiatr mu sprzyja! Dobra nasza.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Luna 31 5 miesięcy temuocena: 44% 

  Kolego to nie jest żadna zazdrość panu Młotkowi. Pan Młotek niech nie opowiada zawczasu ze tunel wykona , a go zbuduje jak zostanie burmistrzem . Takie wybiego to wielka lipa. Podobnie czyni wielki poseł ze szwarcenowa, jak to on buduje rózne cuda od 10 lat, a wszystko stoi w miejscu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marmoto 30 5 miesięcy temuocena: 82% 

  Obecny burmistrz niewiele zrobił a to byloby cos mysle że warto zaryzykowac

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ktoś tu zazdrosci Mlotkowi 29 5 miesięcy temuocena: 68% 

  A pan burmistrz neguje, jątrzy… bo wie, że to wszystko sprawka Młotka i jego wpływów. A… burmistrz po ponad 5 latach zorientował się, że kładkę trzeba wyremontować, a nie! jeszcze konsultacje najpierw!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Antykrystian 28 5 miesięcy temuocena: 83% 

  Do Krystian - tak wygląda zbieranie owoców swojej pracy. Dokładnie tak. Dziwne, co nie? Szacunek ludzi - bo miał dla nich czas, załatwione sprawy - bo każda była ważna, szacunek dla ludzi - a nie tylko gadki szmatki o nim. Tak wygląda sukces. Patrz i ucz się. A nie, za późno. Już DK nic nie pomoże. Całe szczęście, że już koniec tej nieludzko wydłużonej nieszczęsnej kadencji, która dla Iławy była jedynie zmarnowanym czasem.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Krystian błądzisz 27 5 miesięcy temuocena: 89% 

  Przecież to nie Młotek wymyśla te daty nie? Zaczęło się już 2022 roku, takie sprawy i procedury trwają zawsze kilka lat. Teraz powstał projekt i co Młotek ma siedzieć cicho, bo sprawy idą do przodu 3 miesiące przed kampania?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Krystian 26 5 miesięcy temuocena: 40% 

  Ktoś tu popłynął w wizji samego siebie. Takie wpływy, taka sprawczosc, tyle lat dreptania przy tych inwestycjach że właśnie 3 miesiące przed wyborami cudownie wszystko się da. Cudotwórca pan młotek.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zuza 25 5 miesięcy temuocena: 64% 

  Po co komu tunel? Za chwilę zakaz jazdy samochodami na benzynę, elektryczne w strefie marzeń mieszkańca Iławy, ludzie przesiądą się na rowery a ścieżka kawałkami już jest...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bhh 24 5 miesięcy temuocena: 83% 

  Masz rację, tunel to może jeszcze się przydać chociażby bezdomnym ( zawsze to pod dachem ) ale obwodnica ,nowa droga dla kogo ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kalendator 23 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Zbliża się 30 rocznica obietnicy wykopania dziury w ziemi. W tym czasie, to biorąc pod uwagę prace w normalnych krajach, można by wyryć tunel w skale, pod Tatrami.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Czajkaski 22 5 miesięcy temuocena: 100% 

  a po co ten tunel ? Tunele mamy w Berlinie .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Śmigło 21 5 miesięcy temuocena: 69% 

  Z tego wynika,że aby powstał tunel należałby zlikwidować ciąg domów jednorodzinnych po prawej patrząc od strony Kauflandu, wyczyny obecnego rządu pokazują ,że wszystko jest możliwe , czyli wywłaszczenie administracyjne plus osławione środki z Unii i tunel wybudowany...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kola 20 5 miesięcy temuocena: 75% 

  @ Mark Twain......Twain, pisał też o nie dyskutowaniu z głupcami ale pewnie znasz ten cytat...skoro się pod niego Twain_a podszywasz.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mark Twain 19 5 miesięcy temuocena: 70% 

  Z czego wynika? Z Twojego wyobrażenia? Farmazony piszesz. W artykule jest fragment planu zagospodarowania ale czytanie mapy z projektu trudna być. PS. Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~U 18 5 miesięcy temuocena: 65% 

  Panie Kopaczewski a może skrócony czas wypowiedzenia dla Pana? Może brak świadczenia pracy ? Już nie ma nawet udawania, że się nie chce. Najgorsza karta historii Iławy. Jednak Pan w przyszłą niedzielę będzie barwił trawę na zielono, wdzięczył się na scenie , takie narcystyczne ochy, achy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec 17 5 miesięcy temuocena: 69% 

  Terminy są ustalane odgórnie. Sprawa z przejazdem wlecze się wiele lat. Młotek od dwóch lat lobbował gdzie się dało, ale korzystny wiatr powiał po 15 października ubiegłego roku. Po spotkaniu widać, że odwrotu nie ma. Nikt przy zdrowych zmysłach nie utrąci wydanej niemałej kasy na projekt. Kopaczewski tradycyjnie, na co nie miał wpływu, nie wychodził to neguje. Takie podwórkowe zachowanie. Dziecinne wręcz. Kto choć raz warował 20 minut przed zamkniętymi szlabanami, wie jaka to udręka.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Maka 16 5 miesięcy temuocena: 70% 

  Już mnie Kopaczewski z tym swoim niedasizmiem denerwuje.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pablo 15 5 miesięcy temuocena: 67% 

  Kopaczweski nic nie potrafi zrobić Głosować na Młotka na wiosnę

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sekretarz PZPR 14 5 miesięcy temuocena: 33% 

  A no wybory pierwszy etap już 7 kwietnia, niedziela po Wielkiejnocy - radnych i burmistrza. Jeśli z burnistrzem nie wydzie to podejdą za 2 tygodnie w niedziele. Tak góra ustawiła czyli tusek

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do niżej 13 5 miesięcy temuocena: 86% 

  platfusich czas właśnie minął

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~sekretarz PO 12 5 miesięcy temuocena: 50% 

  do "Sekretarza PZPR" Aż mi się ciepło zrobiło towarzyszu sekretarzu. A na jakim odcinku patyjnym pracujecie towarzyszu? Niech tow. startuje też w wyborach. może spotkamy się wówczas w radzie miejskiej.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~figa z makiem 11 5 miesięcy temuocena: 73% 

  Jak któryś nie przyjdzie w Wielkanoc do Kościoła , to ode mnie głosu nie dostanie .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ależ pięknieee ! 10 5 miesięcy temuocena: 39% 

  wizualizacja już jest , to tunel już tylko piknąć

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do hejterków 9 5 miesięcy temuocena: 68% 

  Ocho, już się zlecieli hejterzy na zamówienie burmistrza i będą jęczeć, że kiełbasa, że się nie uda, że nie ma konkretów. Ale wiecie, że ludzie już się nie łapią na wasze gadanie?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Niesmaczne to 8 5 miesięcy temuocena: 15% 

  Nie jestem zwolennikiem żadnego z tych panów, ale obserwuje co się dzieje w Iławie. I gdzie ci hejterzy burmistrza? Czytam i większość komentarzy to niesmaczny hejt na burmistrza właśnie a jakieś peany na rzecz pana Młotka. Nie rozumiem tylko czemu przez 5 lat pan przewodniczacy nic nie zrobił dla Iławy. Poza wycieczkami. Lobbował 5 lat żeby tuż przed wyborami zacząć działać? To chyba jednak słabo skuteczny z niego polityk. A jeśli tak wygląda wsparcie dla p. Młotka, że hejtuja bez argumentów obecnego burmistrza to ja na takich ludzi nie chcę głosować.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~A. Gentura 7 5 miesięcy temuocena: 83% 

  Jaka jest optymistyczna, umiarkowana i pesymistyczna data oddania tunelu do użytku? Konkrety prosimy. Ogólniki przed wyborami to za mało.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Obserwator 6 5 miesięcy temuocena: 66% 

  Wybory wyborami, ale Młotek od dawna chodzi za tą sprawą. Już prędzej piętrzenie problemów przez Kopaczewskiego to gra wyborcza. Bo jeśli PO jednak uda się to zrealizować, to nagle się okaże, że (pseudo)bezpartyjny burmistrz Dawid to jednak zła opcja dla Iławy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Piaskownica 5 5 miesięcy temuocena: 37% 

  Przestacie wy już te bzdury pisać. Wszyscy wiemy po co to piszecie i kto, żeby łyknąć jaki to Młotek skuteczny i bezpartyjny. Jak się nie ma czym konkretnym wykazać to chociaż umniejszymy rywalowi? Ale piaskownica.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec 4 5 miesięcy temuocena: 38% 

  Wybory się zbliżają trochę kitu trzeba wcisnąć, jak zawsze jeden mówi że powstaje ,a drugi ma nadzieję paranoja

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec 3 5 miesięcy temuocena: 87% 

  Czyżby wybory...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec 2 5 miesięcy temuocena: 83% 

  Mają tylko przez całą kadencje, a nie się budzą chwile przed wyborami. Ich wypłaty sa z naszych podatków, więc powinni zapierdzielać cały czas. Bo to oni sa dla Nas wyborcó, a nie odwrotie..czasy komuny danow minęły

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do Mieszkanca 1 5 miesięcy temuocena: 50% 

  Kurde no, nic już mają politycy nie robić, bo się wybory zbliżają? Wtedy będziesz zadowolny?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 1.0188 sekundy