REKLAMAPluszak
REKLAMAAldortax

Sport

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 stycznia 2024, 08:53 komentarzy 4
Jakub Pączkowski z Iławy wystąpił w dwóch serialach -

Jakub Pączkowski z Iławy wystąpił w dwóch serialach - "Gliniarze" i "Detektywi" (Fot. archiwum Jakuba Pączkowskiego)

Jakub Pączkowski, sportowiec i trener z Iławy, postanowił spróbować swoich sił w... aktorstwie! Zawodnik uprawiający trójbój siłowy i startujący ostatnio w turniejach strongmanów zagrał epizodyczne role w serialach „Gliniarze” (Polsat) i „Detektywi” (TVN).

Jakub Pączkowski w trakcie zawodów strongmanów w Olsztynie, fot. archiwum zawodnika

27-latek z Iławy w lokalnych mediach w przeszłości był bohaterem artykułów sportowych – najpierw odnosił sukcesy w trójboju siłowym, a ostatnio startował w zawodach strongmanów. Tym razem piszemy jednak o „Pączku”-aktorze"!

- Mój znajomy z Iławy próbował już sił w filmie, jako statysta. Postanowiłem też spróbować, jak to jest być po drugiej stronie kamery, jak to jest być na planie filmowym i odgrywać jakąś rolę – mówi w rozmowie z nami Jakub Pączkowski.

Zaczęło się od występu w reklamie, której twórcy poszukiwali wyluzowanego, wytatuowanego „chłopaka z plaży”. A że iławianin ma aparycję odpowiadającą temu wizerunkowi (tatuaży u „Pączka” nie brakuje, a i na plaży nad Jeziorakiem bywał nie raz), to bez problemu dostał swoją pierwszą rolę – na początek w reklamie właśnie.

- Do tej reklamy dostałem angaż od razu, bez przechodzenia przez casting. Natomiast jeśli chodzi o role w serialach, to tu już był właściwy przegląd kandydatów. Co ciekawe, obecnie casting nie odbywa się w sposób bezpośredni, w jakimś wybranym miejscu, tylko on-line: łączysz się przez internet z twórcami danej produkcji i prezentujesz swój potencjał – zdradza szczegóły nowo-upieczony aktor epizodysta z Iławy.

Po udziale w reklamie kolejne oferty nie pojawiły się od razu, jednak sportowiec z Iławy postanowił w 2024 roku pójść za ciosem. Zgłosił się do castingu do serialu paradokumentalnego o tematyce kryminalnej pt. „Gliniarze”, który jest emitowany na antenie Polsatu od 2016 roku.

- W „Gliniarzach” grałem rolę ochroniarza gangstera, wokół którego toczy się fabuła tego akurat odcinka – wyjaśnia Kuba.

Następnie przyszedł angaż do serialu „Detektywi”, który wrócił na antenę TVN w 2023 roku. Tu iławianin gra brata mającej problemy osobiste młodej dziewczyny – i tak jak w przypadku reklamy, również w „Gliniarzach” i „Detektywach” przydał się Kubie wygląd „bad-boy’a”.

Czy występ przed kamerą jest stresujący? Oto pytamy oczywiście aktora epizodystę z Iławy.

- Podczas nagrywania scen do reklamy nie czułem w ogóle stresu, ale też nic w niej nie mówiłem. Gdy już jednak przyszło do wypowiedzenia pierwszej kwestii w „Gliniarzach”, to już te nerwy i stres się pojawiły, ale tylko na chwilę, przy pierwszej scenie. Później było już dużo łatwiej – ocenia Pączkowski.

Premiera obu odcinków seriali, w których występuje iławianin, będzie miała miejsce wiosną 2024 - gdy tylko dowiemy się o konkretnym terminie, to poinformujemy o tym.

Dla Kuby to początek przygody z aktorstwem, jednak nie zawiesza także swoich planów sportowych. Już w ten weekend wystartuje w Gdańsku w zawodach strongmanów organizowanych z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

ciekawostki z Iławy

zico

kontakt@infoilawa.pl

REKLAMAgeodeta
Swojak

4Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Iławiak 4 5 miesięcy temuocena: 25% 

  No aktor pełną gębą. Żenada

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin 3 5 miesięcy temuocena: 80% 

  A ktoś tu napisał że to jest aktor? Czego jątrzysz jak typowy pisior!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marcin 2 5 miesięcy temuocena: 0% 

  Marcin. Teraz już ok tak? :)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rafał 1 5 miesięcy temuocena: 60% 

  Ty buraku, a może Ty się ujawnisz co? Nie masz jaj, że nawet nie potrafisz się podpisać?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3912 sekundy