ZDZ
REKLAMAZielona aleja
wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 stycznia 2024, 12:07 komentarzy 4

(Fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne.)

Ważna informacja dla mieszkańców Siemian, a także Jeziorna i Szwalewa w gminie Iława. Jak informuje Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Iławie, woda pochodząca z wodociągu w Siemianach obecnie nadaje się jedynie do prac porządkowych.

- W badaniach jakości wody z wodociągu zbiorowego zaopatrzenia w wodę w miejscowości Siemiany, gmina wiejska Iława, powiat Iławski, zaopatrującego miejscowości: Siemiany, Jeziorno, Szwalewo stwierdzono obecność enterokoków kałowych - czytamy w komunikacie iławskiego sanepidu.

f

Zalecenie obowiązuje do czasu wydania kolejnego komunikatu.

Uwaga: do tego czasu woda może być używana wyłącznie do prac porządkowych (np. mycia podłóg i spłukiwania toalet).

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAprofi

4Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Piotrek 4 3 miesiące temuocena: 33% 

  Nigdzie w gminie nie słychać żeby mieli problemy z wodą. A Siemiany jak zwykle ilu jeszcze mieszkańców nie jest podpiętych do kanalizy miejskiej tylko wylewają to w grunt. Nakazać pod groźbą kary finansowej. Albo odciąć im wodę i nie będą chodzić do kibla tylko jak kiedyś za stodole. Nie wspomnę że nawet lewe przyłącza wodne mają i wodociagi wiedząc o tym nic z tym nie robią. To się nie dziwmy ze taka sytuacja.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ok 3 3 miesiące temuocena: 100% 

  Sprawdzić, co jest przyczyną bo to co raz częściej się dzieje .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Co prawda to prawda 2 3 miesiące temuocena: 80% 

  To już 6 albo 7 raz w ciągu ostatnich 10ciu lat. Raz była skażona przed festiwalem ale ogłosili dopiero po festiwalu żeby imprezy nie zepsuć. A ludzie pili wodę z g…wnem przez tyle dni. Wstyd!!!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wędkarz 1 3 miesiące temuocena: 100% 

  To co się stało ktoś nasrał do wodociągu? Jadąc na ryby na J. Urowiec non stop smród gnójawki, na Kociołek to samo,a przy takich opadach jak w tym roku? Sprawdzić kwity kto gdzie oddawał ścieki. Panie Wujcie rozpieprzyć prywatę i samowolę ze ściekami.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.5427 sekundy