REKLAMApluszak
REKLAMAPatrz
wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 stycznia 2024, 18:01 komentarzy 9
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Gminie Iława zagrała na rekord.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Gminie Iława zagrała na rekord.

28 stycznia 2024 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wikielcu odbył się koncert z licytacjami z okazji 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku graliśmy pod hasłem "Płuca po pandemii".

Organizatorami wczorajszego wydarzenia był gminny sztab WOŚP utworzony pod patronatem Wójta Gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego we współpracy z Dyrektorem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wikielcu Marcinem Jackowskim oraz Dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie Grażyną Piękos. Członkami Sztabu WOŚP byli: Kinga Gapińska, Małgorzata Wolska, Magdalena Nadolska oraz Natalia Michałowska.

Tradycyjnie bardzo aktywnie współpracowali nauczyciele ze wszystkich szkół Gminy Iława oraz Zespół Szkół im. Bohaterów Września 1939 roku w Iławie, gdzie rozmieszczone były puszki stacjonarne. 

- Dodatkowo w tym roku rozmieściliśmy 3 skarbony w lokalnych firmach; były to: Inter Diesel Wojenkowski, Akademia Piękna Pani Angeliki Zmudzińskiej oraz Just Fit Pani Justyny Ślasy. Zbiórka do puszek stacjonarnych trwała od grudnia do dnia wielkiego finału

- podaje gminny sztab.

W trakcie imprezy goście mogli wysłuchać koncertu zespołów Mankament oraz Sweet Blues, występu grupy artystycznej Dzieci Ziemi Iławskiej oraz grupy przedszkolnej Pani Aleksandry Jasińskiej z ZSP w Wikielcu. Koncert przeplatany był licytacjami, podczas których królowały torty od Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Iława, cukierni Szczepańscy oraz rodziców ZSP w Wikielcu, biżuteria od Pracowni Jubilerskiej Szmaragd oraz Gerda, a także swojskie jadło i miody.

Nieoceniona okazała się pomoc nauczycieli ze szkół Gminy Iława, Ochotniczej Straży Pożarnej w Wikielcu z Panem Januszem Olszewskim na czele oraz ratowników medycznych, Panów: Piotra Olszewskiego, Andrzeja Tkaczyka i Krzysztofa Bendlewskiego.

Szczególne wyróżnienie i ukłon w stronę rodziców uczniów z ZSP w Wikielcu pod przewodnictwem Rady Rodziców, którzy jednocześnie pomagali w przygotowaniach do wielkiego finału i byli sponsorami.


W tym roku w Gminie Iława zebrano:

  • z kwesty wolontariuszy: 21 395 zł;
  • do puszek stacjonarnych: 14 173,75 zł;
  • podczas aukcji w ZSP w Wikielcu: 26 538,58 zł.

f

Łącznie w tym roku zebrano 62 107,33 zł, co stanowi rekord Gminy Iława dla WOŚP.


UG w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

Rekordowa zbiórka na WOŚP w Gminie Iława.

Ilość zdjęć 51

REKLAMAPellet
REKLAMAogłoszenie
REKLAMAKOMA
REKLAMAmk instal
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.857 sekundy