REKLAMAPluszak
REKLAMAPatrz
wydrukuj podstronę do DRUKUJ1 lutego 2024, 11:14
O Grażynie Mączkowskiej i jej najnowszej powieści -

O Grażynie Mączkowskiej i jej najnowszej powieści - "Tajemnicach różanego ogrodu".

Kocha książki, a do własnej twórczości inspiruje ją... właściwie wszystko! Pochodząca z Nowego Miasta Lubawskiego Grażyna Mączkowska powraca z nową powieścią. Dokładnie na 13 lutego zaplanowano premierę jej najnowszej książki pt. "Tajemnice różanego ogrodu".

Grażyna Mączkowska (1958r.) to autorka powieści obyczajowych, urodziła się w Nowym Mieście Lubawskim. Obecnie z wyboru mieszka w Szczytnie, urokliwym mazurskim mieście. Nie wyobraża sobie życia bez czytania książek. Czyta wszędzie - w autobusie, w samolocie, w ogrodzie, w hotelu, w łóżku i w poczekalniach. O pisaniu marzyła, będąc nastolatką, ale zadebiutowała dopiero po pięćdziesiątce. 

Inspiracją przy tworzeniu powieści jest dla niej wszystko, co ją otacza - zauważone sytuacje, usłyszane rozmowy, własne przeżycia, ludzkie zachowania, twarze, spojrzenia, pejzaże. W swojej twórczości ogromną wagę przykłada do wyrazistego malowania portretu psychologicznego postaci, mocno ukazując ich życie wewnętrzne. Jej powieści niosą duży ładunek przeróżnych emocji i mają optymistyczne zakończenie. 

Proces pisania każdej książki jest dla niej niezwykłą przygodą, ponieważ fabułę osadza w krajobrazie i scenerii według własnego gustu, sama kreuje postaci, decyduje o ich losach, mniej lub bardziej oplecionych własnymi fantazjami. 

To domatorka lubiąca podróże i miejskie życie. Kocha polskie morze i góry, piesze wędrówki, pracę w ogrodzie i wszelkie wydarzenia kulturalne. Bardzo pozytywnie nastawiona do życia z ogromnym ładunkiem wewnętrznej radości. 

O czym pisze w swojej najnowszej książce? Tak fabułę "Tajemnic różanego ogrodu" przybliża wydawca, poznańskie Wydawnictwo Replika:

Na rzeszowiankę Różę spada niespodziewana wiadomość: ciotka zapisała jej dom leżący na drugim końcu Polski. Niezbyt przekonana Róża postanawia na próbę w nim zamieszkać, jednak szybko się okazuje, że coraz bardziej podoba jej się życie na prowincji. Staje się ona ulubienicą sąsiadów. Wnosi w ich życie powiew świeżości, zaraża wszystkich pozytywnym nastawieniem, a jednocześnie rozsmakowuje się w innym życiu – prostym, zwyczajnym, dającym jej ogrom radości.

Gdy w miasteczku spotyka Jędrka – wakacyjną miłość sprzed lat – jej życie nabiera jeszcze więcej barw. W obojgu na nowo budzi się uczucie, tym razem dojrzałe. Lecz czy okaże się miłością spełnioną?

Książki polecają inne autorki.

Magdalena Witkiewicz napisała:

Książka o pięknych relacjach międzyludzkich, o odnalezieniu zaniedbanej kiedyś miłości, poruszających do łez wspomnieniach z II wojny światowej i bezcennym krzemieniu pasiastym, zwanym kamieniem optymizmu.

Natomiast Edyta Świętek w swojej recenzji poleca:

Urzekająca powieść, która otula duszę ciepłem. Udowadnia, że nigdy nie jest zbyt późno na nowe znajomości, przyjaźnie oraz miłość. Serdecznie polecam!

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: archiwum prywatne oraz materiały wydawcy.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAprofi

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 1.5331 sekundy