REKLAMAprofi
REKLAMAkarczma 2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 lutego 2024, 09:39 komentarzy 19
Tak świeci oświetlająca baner reklamowy lampa - z perspektywy mieszkańców położonego naprzeciwko bloku.

Tak świeci oświetlająca baner reklamowy lampa - z perspektywy mieszkańców położonego naprzeciwko bloku. (Fot. nadesłane.)

„Czy ktoś tu nie przesadził?”, z takim pytaniem zwrócił się do naszej redakcji Czytelnik - mieszkaniec jednego z bloków przy ulicy Grunwaldzkiej w Iławie. Jego zastrzeżenia dotyczą sposobu oświetlenia dużej powierzchni reklamowej znajdującej się na elewacji bloku naprzeciwko.

Sprawę w imieniu mieszkańców przedstawiliśmy prezesowi zarządu "Praca" Tomaszowi Mazurewiczowi, który obiecuje poprawić sposób zamocowania lampy.

Jak wynika ze zdjęć wykonanych przez Czytelnika, oświetlająca baner reklamowy lampa na bloku przy ulicy Kościuszki mogła zostać zamontowana nieco zbyt płytko lub pod niewłaściwym kątem, przez co światło... razi mieszkańców położonego naprzeciwko bloku.

- Nie ma problemu - powiedział nam prezes SM "Praca" Tomasz Mazurewicz, z którym skontaktowaliśmy się, aby przekazać uwagę mieszkańców. - Poprawimy to tak, aby światło nie przeszkadzało sąsiadom.

Szef "Pracy", największej w naszym mieście spółdzielni, odnosi się też szerzej do kwestii coraz częstszego wykorzystywania elewacji budynków i należących do spółdzielni terenów w charakterze powierzchni reklamowych. Takich banerów ostatnio przybywa, podobnie jak ustawianych na spółdzielczych terenach paczkomatów - takie pocztowe automaty pojawiły się na przykład na starym mieście czy naprzeciwko miasteczka ruchu drogowego.

Kto na tym zarabia?

- Chcę uspokoić mieszkańców i zależy mi na tym, aby wiedzieli, że dochody z najmu tych powierzchni, zarówno jeśli chodzi o banery reklamowe, jak i o paczkomaty, trafiają w całości na fundusz remontowy danej, konkretnej nieruchomości, gdzie zostały umieszczone - podkreślił prezes "Pracy". 

Spółdzielnia stara się w ten sposób zmniejszyć koszty eksploatacji budynków ponoszone przez mieszkańców. A, jak wiadomo, czynsze poszły mocno w górę i stanowią teraz niemałe obciążenie dla wielu domowych budżetów.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: nadesłane.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAikea

19Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Ja 19 19 dni temu

  Jeszcze lepsze są opłatomaty. Korzystacie?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Link 18 19 dni temuocena: 100% 

  Pieniądze z dochodów idą na fundusz remontowy buahahahahaaaa!!!! To się uśmiałem.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zielony 17 20 dni temu

  Polecam wymienić żarówki na asfaltowe firmy OSIKAM, które świecą na czarno.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mio 16 20 dni temuocena: 91% 

  Wszystkie miasta wprowadzają ustawy krajobrazowe, które zakazują wielkich reklamy, a Iława w odwrotna stronę... Współczuję mieszkańcom tego mieszkania, w które wali to światło...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Link 15 20 dni temuocena: 50% 

  Był bym lokatorem tego rozświetlonego okna na 4 piętrze to już by leciało na dół te oświetlenie lub śrut by rozwiązał ten problem

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~1qa 14 20 dni temuocena: 100% 

  A co to za firma zarządza tymi banerami? :)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dziwak 13 20 dni temuocena: 100% 

  A firmy, które się tam reklamują to nie widzą, że to oszpeca nasze miasto

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jakub 12 20 dni temuocena: 83% 

  Do tej spółdzielni powinna wejść kontrol i sprawdzić czy działają zgodnie z prawem. Biorą pieniądze od mieszkańców sami nie wiedzą za co, osobiście próbowałem się dowiedzieć za co co miesiąc płacę, chodziłem od pokoju do pokoju i żaden z pracowników nie potrafił mi tego wyjaśnić. O zieleń i nasadzenia nie dbają wszystko rośnie do nieba , można prosić a oni mają to gdzieś. Na świeżo wyremontowanym bloku wieszają szpecące banery to jakaś porażka . Nie wspomnę już iż w wielu blokach są mieszkania prywatne z wyodrębnioną własnością i nie wiem jak to jest za baner czy paczkomat spółdzielnia pobiera opłatę i czy nie powinien dzielić się zyskami z tymi właśnie mieszkańcami?.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Aż szkoda 11 20 dni temuocena: 78% 

  Cofamy się w rozwoju z tymi gigantycznymi banerami, tylko czekać jak całe bloki zasłonią…

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kapitan Żbik 10 20 dni temuocena: 92% 

  Może miasto coś w końcu zrobi z tymi banerami wszechobecnymi w naszej przestrzeni, bo wyglądamy jak Bangladesz. Wstyd! A ta spółdzielnia, to juz bardziej agencja reklamowa.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Janek 9 20 dni temuocena: 86% 

  No co Ty, przecież radni i jego ekscelencja burmistrz ma gdzieś jak wygląda nasze miasto. Zobacz jaki nieład architektoniczny panuje w tym zaścianku, a baneroloza i szyldoza kwitnie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkanka 8 20 dni temuocena: 100% 

  Wygląda na to, że za to zaśmiecanie miasta odpowiada Spółdzielnia Mieszkaniowa, od niedawna zjawisko się bardzo nasiliło Proponuję, aby osoby za to odpowiedzialne postawiły banery obok swojego domu, a nie koło Ratusza

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianka 7 20 dni temuocena: 100% 

  Wolnostojący paczkomat przy zabytkowym czerwonym kościele i bloki na Starym Mieście z wielkimi banerami to oszpecanie naszego miasta, czy ktoś z osób zarządzających miastem może to zatrzymać

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Inna 6 20 dni temuocena: 100% 

  Kilka lat temu rosło tu piękne drzewo, a teraz to nam zrobili

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jakub 5 20 dni temuocena: 100% 

  Rada miasta może podjąć uchwałę i zakazania wieszania banerów , tak się już dzieje w większych miastach.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~artek 4 20 dni temuocena: 0% 

  Nie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec 3 20 dni temuocena: 78% 

  Spółdzielnie to jedno wielkie zło....o. Każdy blok powinien być wspólnotą i posiadać własne rozliczenia. bo jak to może być że blok ma nie mały fundusz remontowy i opłacany przez 20lat a na ocieplenie trzeba brać kredyt. Ciekawy jestem czy 100% opłat za powierzchnie wynajmowaną pod baner lub paczkomat trafia na fundusz remontowy danego bloku.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~artek 2 20 dni temuocena: 33% 

  Tak

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Arek 1 20 dni temuocena: 82% 

  Jaki problem zrobić zebranie mieszkańców i powołać wspólnotę?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3483 sekundy