ZDZ
REKLAMAPatrz
wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 lutego 2024, 14:18

Bardzo miło nam poinformować, że zgłoszona przez Powiat Iławski budowa nowej siedziby Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Iławie została nominowana do Finału Ogólnopolskiego Konkursu pn. Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku. 

Konkurs ma 28-letnią tradycję i przeznaczony jest dla inwestorów, wykonawców oraz projektantów. O udział w rywalizacji ubiegają się powiaty, urzędy miast, instytucje, deweloperzy.

Ogólnopolski Konkurs Modernizacja Roku & Budowa XXI w. odbywa się od 28 lat pod egidą Związku Powiatów Polskich, Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, Instytutu Badawczego Dróg i Mostów, Izby Gospodarczej Wodociągi Polskie oraz Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów. Patronat nad konkursem corocznie obejmuje Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego oraz Dyrektor Generalny Lasów Państwowych. Konkurs ma prestiżowy charakter, każdego roku podczas Gali, która odbywa się na Zamku Królewskim w Warszawie, wybierane są obiekty budowlane z całej Polski o szczególnych walorach, najciekawsze, nowoczesne.

Jakie korzyści przypadają inwestorowi, którym w tym przypadku jest Powiat Iławski? Zgłoszony przez Powiat obiekt bierze udział w plebiscycie internetowym, ma indywidualną wizytówkę obiektu: opis, zdjęcia (po 3 zdjęcia obiektu przed, w trakcie i po zakończeniu inwestycji), posiada indywidualne konto uczestnika z historią zgłoszeń, jest promowany na stronie internetowej organizatora konkursu, otrzymuje nominację do finału, jest również promowany w mediach społecznościowych organizatora. Już dziś na interaktywnej mapie Polski wraz z indywidualną wizytówką obiektu „I etap 28. edycja” można znaleźć nasz powiatowy obiekt pn. „Budowa Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego wraz z centrum rehabilitacji w Iławie przy ul. Sucharskiego w Iławie”.

SZCZEGÓŁY ZNAJDUJĄ SIĘ W LINKU:
https://www.modernizacjaroku.org.pl/pl/edition/4024/object/4182/budowa-specjalnego-osrodka-szkolno-wychowawczego-wraz-z-centrum

Co jest oceniane przez jury? Poziom rozwiązań architektonicznych i urbanistycznych, funkcjonalność, nowoczesność stosowanej technologii, jakość stosowanych materiałów – ich trwałość i estetyka oraz, co szczególnie istotne dla powiatowego ośrodka, dostosowanie dla osób z niepełnosprawnościami.

Obiekt zgłoszony przez Powiat Iławski to wyczekiwana nowa siedziba Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. To pierwsza nowa szkoła wzniesiona w Iławie po 1989 roku. To także największa i najważniejsza inwestycja ostatnich lat przeprowadzona przez samorząd Powiatu Iławskiego, o wartości 24 108 335,66 zł. Ośrodek ma powierzchnię 6 319 m2, dostosowany jest do kształcenia około 240 uczniów, w placówce zatrudnionych jest ponad 110 nauczycieli, specjalistów, pracowników administracji i obsługi. Jest to obiekt w pełni dostosowany do potrzeb uczniów z różnymi dysfunkcjami, pozbawiony barier architektonicznych, stwarzający bardzo dobre warunki do nauki i rehabilitacji. Uczniowie i nauczyciele mają do dyspozycji 30 profesjonalnie wyposażonych sal lekcyjnych, gabinety terapeutyczne (logopedyczne, psychologiczne, pedagogiczne), pomieszczenia rehabilitacyjne, salę doświadczania świata, pracownie zajęć praktycznych, salę gimnastyczną, bibliotekę z czytelnią. Na zewnątrz powstał ogród warzywno-owocowy i boisko o nawierzchni trawiastej. Wyposażony jest w nowoczesne instalacje elektryczne, teletechniczne i funkcjonalne.


INWESTOR:
Powiat Iławski.

PROJEKTANT OBIEKTU:
Urban Architect Olsztyn.

WYKONAWCA OBIEKTU:
Firma Budowlana UNIB Ostróda.


www.powiat-ilawski.pl
Fot. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Arkadiusz Michalski.
Publikacja Starostwa Powiatowego w Iławie.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAPellet
Artykuł załadowany: 0.266 sekundy