ZDZ
REKLAMAPatrz
wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 lutego 2024, 09:33 komentarzy 30

(Fot. Info Iława.)

Otrzymaliśmy od mieszkańców informację, iż Urząd Miasta w Iławie w dniu 24 stycznia tego roku wystąpił do Starostwa Powiatowego w Iławie z wnioskiem o... zawieszenie postępowania w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej - budowę ulicy Jagiełły. I taka decyzja, wstrzymująca to postępowanie, rzeczywiście została wydana.

- Co jest grane? - denerwują się mieszkańcy ulicy Jagiełły. - Ledwo zostaliśmy powiadomieni o wszczęciu tego postępowania, a już jest zawieszane?!

- Sprawa wygląda tak, że projekt naszej drogi jest zrobiony - leży w urzędzie - przybliża szczegóły jedna z mieszkanek. - Na początku stycznia dostaliśmy pismo w sprawie wszczęcia postępowania w sprawie wywłaszczania gruntów pod drogę. Byliśmy już zadowoleni, bo coś w naszej sprawie się w końcu ruszyło, po czym na dniach dostaliśmy kolejne pismo, że postępowanie zostało zawieszone. Znowu jesteśmy w punkcie wyjścia!

Jak podejrzewa kobieta, postępowanie zostało zawieszone w związku z toczącymi się pracami projektowymi dotyczącymi budowy tunelu pod kolejową magistralą na pobliskiej ulicy Grunwaldzkiej/Wyszyńskiego (co się potwierdza, gdy sprawdzamy sprawę w urzędzie). Tunel jednak część tutejszych mieszkańców uważa za "kiełbasę wyborczą".

- Tunel może będzie, a może nie, a nasza droga? - pytają mieszkańcy. - Czy jej budowa zostanie przez to wstrzymana? - pytają.

O stanowisko poprosiliśmy w urzędzie miasta. Informacji w imieniu ratusza udziela Magdalena Szcześniak, kierownik Wydziału Planowania, Inwestycji i Monitoringu. Magistrat uspokaja - z przedstawionych nam informacji wynika, że plany dotyczące budowy tunelu wymagają uzupełnienia dokumentacji budowy ul. Jagiełły i postępowanie ma zostać wznowione na początku marca.

Z czego wynika skierowanie przez miasto powyższego wniosku/jaka jest przyczyna?

Czy ma to związek z procedowaniem przez samorząd województwa inwestycji polegającej na budowie w pobliżu (ul. Grunwaldzka/Wyszyńskiego) tunelu pod torami i możliwością odcięcia ul. Jagiełły od ul. Grunwaldzkiej?

Zawieszenie postępowania nastąpiło w związku z trwającymi pracami projektowymi nad przebudową skrzyżowania drogi wojewódzkiej z linią kolejową na bezkolizyjne w celu powiązania projektowanych ulic Jagiełły i Grunwaldzkiej.

W trakcie narad koordynacyjnych dotyczących prac projektowych przebudowy skrzyżowania drogi wojewódzkiej z linią kolejową na bezkolizyjne ustalono zakresy opracowania inwestycji realizowanych przez strony, w związku z czym niezbędne jest uzupełnienie dokumentacji budowy ul. Jagiełły. Planowany termin uzupełnienia dokumentacji i wznowienia postępowania - początek marca.

Czy oznacza to rezygnację z wydatkowania na ul. Jagiełły wcześniej zaplanowanych środków, zapisanych w budżecie Miasta na 2024 rok?

Zawieszenie postępowania nie oznacza rezygnacji z wydatkowania zaplanowanych środków w budżecie Miasta Iławy na 2024 r. Urząd Miasta Iławy po wznowieniu postępowania będzie dążył do jak najszybszego wydania pozwolenia na realizację inwestycji drogowej. Po uzyskaniu decyzji nastąpi wykup działek niezbędnych do realizacji inwestycji, na co zostały zabezpieczone środki w budżecie. Kolejnym etapem procesu budowlanego będzie ogłoszenie przetargu i rozpoczęcie robót.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

To powiadomienie bardzo zaniepokoiło mieszkańców ulicy Jagiełły. Czy rzeczywiście mają powody do obaw? Miasto uspokaja, podając, że nie rezygnuje z wydatkowania środków zaplanowanych w tym roku na tę ulicę (280 tys. zł na wykup gruntów).

REKLAMANAJLAK
Swojak

30Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~hh 30 5 miesięcy temuocena: 33% 

  Jeśli macie coś do Młotka to możecie mu odpłacić za 2 m-ce

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Podatnik 29 5 miesięcy temuocena: 50% 

  Jezeli jest problem z dojazdem do ul, Jagielly to znaczy ze dojazdu do IZNS tez nie bedzie i trzeba bedzie zlikwidowac miejsca pracy ,,,,,, ale gdyby zrobiono wiadukt to po nim mozna zrobic dojazdy do Jagielly,, Piekarskiej,,, kosciola itd a ze zaslonil by to kilka mieszkan to mieszkajac w tym miejscu wolal bym lekkie zaciemnienie niz wachac spaliny pojazdow pod Rygielskiego szlabanami

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Biedna Iława 28 5 miesięcy temuocena: 100% 

  No przecież projekt nikogo nie krzywdzi, wszystko jest rozwiązane. Czy tylko mi się wydaje, że niektórzy nosa za Iławę nie wystawili i rozwiązań drogowych tego typu nigdy nie widzieli? Ja serio współczuję każdemu burmistrzowi w tym mieście. Obecny Nic nie robi-zły, kolejny chce działać- zły… masakra to jest.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec Iławy 27 5 miesięcy temuocena: 29% 

  Tunel na papierze, który ma kosztować grube dziesiątki milionów zł z pieniędzy podatników... Jeżeli powstanie (a tu duża niewiadoma) będzie wstrzymywał nie tylko budowę tej drogi, ale i dziesiątki innych przyszłych inwestycji w Iławie w najbliższych latach. Koszt tego mało rozsądnego pomysłu poniesiemy my wszyscy i staniemy się zakładnikami ambicji Pana Młotka - człowieka chyba z niezbyt dużą wyobraźnią, który wziął sobie chodliwy projekcik na sztandary wyborcze.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~To głosuj na niedasizm 26 5 miesięcy temuocena: 67% 

  Przecież finansowany ma być ze środków zewnetrznych, nie miejskich, więc czego kłamiesz? Głosuj, więc na obecnego burmistrza, jesli lubisz stagnację, plany i wieczny niedasizm. Na tunel nie idzie z kasy miejskiej!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~. 25 5 miesięcy temuocena: 57% 

  Nazwa Jagieły jest bezsensowa bo kilometr a dwa bloki i stara przepompownia wody.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pycek 24 5 miesięcy temuocena: 44% 

  Tam jakiś iławski bezradny albo mający chętkę na tron w ratuszu musi kursować na tą Jagiełły i podburzać mieszkańców innej opcji nie ma. Na każdym kroku tej inwestycji niby mieszkańcy (myślę że góra dwóch) drą ryje z że znowu zapomnieli o Jagiełły! Już tyle razy o tej ulicy w ostatnie lata słyszałem, że proponuję na końcu zmienić jej nazwę, bo wielu będzie się śniła po nocach a jej mieszkańcy z automatu mogą startować do konkursu najbardziej jazgotliwych w Iławie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Specjalne sianie zamętu 23 5 miesięcy temuocena: 71% 

  Jagiełły będzie pierwsza, ale dostosowana do tunelu na przyszłość. Prowda jest jednak, że obecny burmistrz jest wyraźnie niezadowolony z tego, że Mlotek wychodził ten tunel i burmistrza zasługa w tym żadna.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Czytaliście cały artykuł? 22 5 miesięcy temuocena: 75% 

  Wyraźnie jest napisane przecież, że droga Jagiełły będzie. Jest to kwestia połączenia dwóch projektów. Jagiełły powstanie pierwsza, ale już w takim kształcie, żeby pasowała do późniejszego projektu budowy tunelu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ Jan Znienacka - Kandydat 21 5 miesięcy temuocena: 67% 

  Załączam wizualizację mapy linii metra w Polsce. Na zielono projektowany odcinek w Iławie.Rozwiąże on problemy mieszkańców.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Arek 20 5 miesięcy temuocena: 60% 

  Wydaje mi się że miasto ma ważniejsze sprawy niż budowę zapyziałej uliczki. !

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ferdek kiepski 19 5 miesięcy temuocena: 50% 

  Mam pomysła. Pociągnijmy wszystko górą Wyżej jak w Kurzendniku .Rozwiązanie dla mieszkańców i jaka atrakcja turystyczna.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Arek 18 5 miesięcy temuocena: 100% 

  To było by coś w końcu Iława stałaby się miastem turystycznym:)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sekretarz 17 5 miesięcy temuocena: 11% 

  Krwiopijcy myślą, że uduszą Burmistrza. Zadnej wizualizacji nie będzie. Młotek ma szanse to jasne. Ale pierwsze skrzypce gra Kopaczewski. Pamiętajcie, że jest trzeci - basista!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do ~do Sekretarza 16 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Nie tylko post na facebook, bo też konsultacje, wizualizacje, koncepcje, a także uroczyste gale, wręczanie nagród. To jest te 5 lat w ratuszu bobaska.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jełop 15 5 miesięcy temuocena: 77% 

  Po pięciu latach zdecydował się Twój burmistrz skonsultować czy ma sens konsultacja konsultowanej i zaplanowanej do konsultacji kładki pozostawienie kładki na Jezioraku. Potem postanowił jeszcze na złość tym z Jagiełły wybudować drogę ale od drugiej strony czyli od tyłu Jagiełły. Co tam jeszcze mistrz konsultacji wymyślił? Aaa bez konsultacji postawił żłobek o wyglądzie stodoły z horroru " W piątek 13" , no i odtrąbił sukces na wszystkich portalach, że kto weźmie psa ze schroniska, ten nie zapłaci podatku. Tak sobie myślę i strzelam bo nie chce mi się sprawdzać niech będzie 60 zł opłaty, niech będzie 200 adopcji rocznie czyli mamy jakieś 12000 w skali roku? No tak znacząca kwota dla budżetu, że nad jej uchwaleniem musiał mysleć aż 5 lat i odtrąbić ten sukces jako niebywałe osiągnięcie. Nie wiem za co bardziej bić brawo. Czy za ten sukces czy za fotki ze spotkaniem z nowonarodzonymi maluchami z Iławy. Może mi to ktoś wogóle wytłumaczyć co to ma być? Nie dosyć że nie pojmuje to jeszcze

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do Sekretarza 14 5 miesięcy temuocena: 79% 

  Krwiopijcy nie wyremontowali do tej pory Domu Weterana, nie zabezpieczyli Młyna i nie zrealizowali jeszcze dziesiątek innych obietnic? Jedyne co Kopaczewski umie zrealizować, to post na Facebooku.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Obserwator 13 5 miesięcy temuocena: 76% 

  Ludzie, przecież to ekipa burmistrza podburza Iławę, żeby zdyskredytować pomysłodawców tunelu (którzy przynajmniej coś robili przez ostatnie lata w tym temacie). Gdyby to był pomysł Dawidka, to już dawno mielibyśmy piękną wizualizację (i brak perspektyw na realizację).

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mieszkaniec 12 5 miesięcy temuocena: 86% 

  Nie ma to jak podgrzewać atmosferę przed wyborami... Kto podburza mieszkańców Jagiełły?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~lena 11 5 miesięcy temuocena: 22% 

  Dlaczego łącznie z przejściem dla pieszych pod torami, nie wybudowano tunelu, przcież to byłoby w cenie tej samej co tunel.A kiedy w lesie na przejeździe w kierunku Kisielic

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Obiektywny 10 5 miesięcy temuocena: 67% 

  Twoje myślenie jest jak myślenie Kaczyńskiego

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Obiektywny 9 5 miesięcy temuocena: 82% 

  Tunel jest bardziej potrzebny niż ulica Jagiełły. Będzie tunel nie będzie korków. Na Jagiełły mieszka kilkadziesiąt osób a droga pod torami obsługiwać będzie kilka tysięcy osób.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~xv 8 5 miesięcy temuocena: 67% 

  Jeśli uważacie za bardzo słuszną budowę tunelu to zaczynajcie i to szybko. Pod morzem a budowano. a co dopiero ten

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~tvn 24 7 5 miesięcy temuocena: 58% 

  doktryna Vincenta : pinięndzy nie ma i nie będzie ......... doktryna Kononowicza : Niczego nie będzie .,,,,,,,Jagiełły na razie nie będzie, ale przydałaby się przynajmniej wizualizacja .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~hhh 6 5 miesięcy temuocena: 63% 

  info, czemu tolerujecie te teksty jak z kacapskiej piaskownicy?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Link zjeb 5 5 miesięcy temuocena: 29% 

  Co ćpiesz synu ze tak bredzisz . Daj trochę. Bo niedziela jakaś szara

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~lena 4 5 miesięcy temuocena: 35% 

  Trwonienie potężnych pieniędzy - niestety. Zastanówcie się czy tak naprawdę konieczny jest tam tunel???

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Link 3 5 miesięcy temuocena: 25% 

  Dziesięć minut nie zbawi mnie jak poczekam na przejeździe ludzie opamiętajcie się gdzie wam tak śpieszno. Jakaś choroba 21 wieku

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kierowca 2 5 miesięcy temuocena: 75% 

  Co wy pieprz..... Udrożnienie tej drogi to mniej korków w mieście. Jak ktoś tego nie rozumie to znaczy że mentalnie żyje w PRL.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do ~lena 1 5 miesięcy temuocena: 69% 

  Lepiej zamknąć szlabany na stałe, objazd dalszy przez Sobieskiego czy obwodnicę ale się nie stoi i czeka. Lepiej objechać i niewiele stracić czasu, niż stać na tych przeklętych szlabanach, gdzie po tym jak otworzą, to je za 5minut znowu zamykają. Trzeba pamiętać, że pociągów będzie coraz więcej jeździć, i zamknięć szlabanów będzie więcej.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.2709 sekundy