REKLAMALegia
REKLAMAPatrz

Sport

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 lutego 2024, 11:29
Ekipa Endorfina fitness

Ekipa Endorfina fitness (Fot. arch. Endorfina fitness)

Noworoczne postanowienia staramy się traktować zobowiązująco. Czy w nich wytrwamy, zależy tylko od nas. Wewnętrzne deklaracje dotyczące sprawności często kierują nas w stronę centrów fitnessu.

Media społecznościowe, poczta pantoflowa i podpowiedzi tych, co już tam są, stanowią mocny zew. Wabią sprawnościową część umysłu pragnącą ponaprawiać fizyczny bałagan.

Na przykładzie Kasi Sztajnborn postaramy się pokazać, jak konsekwencja, lata nauki i praca budują społeczne zaufanie do tego sektora. Wiedza wynikająca z wykształcenia i własnej ścieżki sportowej przeszłości w jej przypadku stanowią bazę solidnych fundamentów wspierających prawo wykonywania zawodu.

Endorfina Fitness Iława zaprasza! Zobacz zdjęcia

Ilość zdjęć 7

Kasia była lekkoatletką. Poznała wpływ sportu na sobie. Poczuła plusy i nieoczekiwane minusy nadmiaru wysiłku. Rozumie swoje ciało i czuje niedoskonałości innych. Zawsze chciała to robić. Studia na gdańskim AWFiS z tytułem trenera personalnego i na LA. Potem Bydgoszcz i specjalizacja z odnowy biologicznej. Praca nauczyciela i popołudnia w szkole tańca i akrobatyki. Później jako trenerka w klubie fitness kilka lat. Szkolenia, warsztaty, kursy i praktyka.

Kolejne personalizacje wsparte zaufaniem środowiska stworzyły Endorfina Fitness Iława w 2022 roku.

Popandemiczne dzieło wymagało trudu i samozaparcia, aby urzeczywistnić pragnienia. Zajęcia prowadzone wcześniej w szkołach i lokalnym Centrum Aktywności dodawały skrzydeł.

Kasia marzyła o przyjaznej, własnej lokalizacji. Poszukiwanie idealnego miejsca nie było łatwe. Udało się. Centrum miasta przy Jana III Sobieskiego 37 po byłej siedzibie Izby Gospodarczej, to komfort dla uczestniczek. Na pewno zachęci nie tylko do otwarcia drzwi.

Wokół Kasi jest wiele instruktorek wspierających jej projekt. Bez tych dziewczyn nie da się ogarnąć wszystkich trenujących. Różnorodność oferty i przekonanie do prowadzących buduje się supportem grupy wynikającym z ukierunkowanych umiejętności. Pomysły i sposoby ich wdrażania wymagają burzy zaplecza. To nie jest udeptany deptak pewności. To często krok w tył i klejenie od nowa.

Aby innych "podpalić", trzeba samemu "płonąć". Nie można się tylko żarzyć.

Indoor Cycling, to zajęcia na stacjonarnym rowerze. Tour de fitness w grupie. Muzyka napędzająca atmosferę motywuje. Prowadząca peleton dziewczyn trenerka podkręca z wyczuciem układ wydolnościowy. Partie mięśniowe odzyskują wygląd, aerobowo zmienia się całe ciało. Z tego uzależnienia trudno się później wyplątać. Trzeba znowu wskoczyć na rower. Powiew postępu ogarnia ćwiczące. Tworzy reset obowiązków dnia, tak potrzebny każdemu.

Nowe miejsce otwiera puszkę kreatywności kobiecej sprawności. Pillates (zrozumienie fizyczności i sprawność mięśniowa), salsation (zajęcia taneczno-fitnessowe korygujące sylwetkę, wpływające także na kondycję psychiczną), light fitness dla początkujących - to fundament delikatnej odbudowy fizyczności (również z gumami), choreografia na stepach (trening łączący choreografię tańca i aerobiku), body shape (rzeźba sylwetki), full body (trening ogólnorozwojowy i siłowy), workout (po prostu zacznij ćwiczyć), powerfit (połączenie wytrzymałości z siłą o dużej intensywności, modelowanie sylwetki i stretching), active weekend w sobotę.

Wszystko w jednym miejscu w dostępnej w Nowym Roku popołudniowej ofercie.

A o poranku na dobry start dnia ACTIVE MORNING… dwa razy w tygodniu.

Przyjdźcie. Na pewno warto tak zacząć dzień. Nie wszyscy pracują. To zaproszenie też dla tych, co już nie muszą słuchać szefa. Teraz posłuchajcie Kasi. Aktywny senior, to sprawny senior.

Absolutną nowością na iławskim rynku fitness będą zajęcia dla nastolatek. Tylko dla nich. W otoczeniu rocznika można łatwiej zauważyć fizyczną destrukcję młodości i stawić jej czoło. Trzeba jednak zrobić pierwszy krok i wyjść z domu odrywając się od wirtualnego świata wciągających przyjemności.

Dziewczyny żyją w wyidealizowanym świecie wirtualnej sylwetki. Chcą ładnie wyglądać, zadbać o nią, czuć się dobrze we własnym ciele. Jednak nie wiedzą jak zacząć. Pogubione, szukają zrozumiałej drogi wysiłku. Siłownie stanowią dla wielu z nich duży dyskomfort podglądactwa współćwiczących. Nauka, technika ćwiczeń, komfort i atmosfera tylko wśród dziewczyn - to powinno się udać. Godzina ciągłego ruchu, to nie statystyczne 7-minutowe zaangażowanie na wychowaniu fizycznym w szkole, z którego niewiele (poza naciąganą oceną) wynika. To dobry czynnościowo-edukacyjny pomysł nastoletniej sprawności z przewodnikiem.

Facebook przypomni Wam o wszystkim. FB Endorfina Fitness Iława. To wasze miejsce na wymarzoną figurę i poprawę sprawności. Telefon to zawsze dobry kontakt, aby poznać szczegóły w ofercie Kasi.

Tylko my sami mamy wpływ na naszą sprawność. Sukces w osiągnięciu wymarzonej sylwetki, to suma niewielkiego wysiłku powtarzanego każdego dnia. Pamiętajmy o tym szczególnie wtedy, jak rano po zajęciach wygodne łóżko wydaje się idealnym rozwiązaniem w wyborze aktywności.

sportPa

Paweł Hofman
 

KONTAKT DO ENDORFINA FITNESS IŁAWA:

Adres: Jana III Sobieskiego 37 A , Iława, Poland

Telefon: 533 844 581

e-mail: endorfina.ilawa@gmail.com

Artykuł sponsorowany

Pa

REKLAMANAJLAK
REKLAMAPellet
REKLAMAStrefa relaksu
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4082 sekundy