ZDZ
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 lutego 2024, 13:41 komentarzy 3
W I połowie 2024 r. NATO przeprowadzi serię ćwiczeń pod wspólnym kryptonimem STEADFAST DEFENDER-24 (STDE-24).

W I połowie 2024 r. NATO przeprowadzi serię ćwiczeń pod wspólnym kryptonimem STEADFAST DEFENDER-24 (STDE-24). (Fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne.)

Od 12 lutego 2024r., na drogach niemal całego kraju będzie odbywał się ruch kolumn pojazdów wojskowych w związku z cyklicznymi wojskowymi ćwiczeniami pod kryptonimem STEADFAST DEFENDER-24 i DRAGON-24, które odbędą się zgodnie z tegorocznym programem szkolenia Sił Zbrojnych RP.

Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych informuje o szczegółach.

W ramach ćwiczeń od połowy lutego do końca maja po drogach niemal wszystkich województw w Polsce odbywał się będzie wzmożony ruch kolumn pojazdów wojskowych. Pojazdy wojskowe będzie można spotkać na autostradach, drogach ekspresowych oraz drogach krajowych.

Przybycie i przejazd kolumn będą również wykorzystane przez uczestników ćwiczeń m.in. do przetrenowania przyjęcia i przerzutu sojuszniczych sił, koordynacji działań transgranicznych oraz współpracy z państwami gospodarzami.

Ruch pojazdów biorących udział w ćwiczeniach będzie skoordynowany w taki sposób, aby ich przejazd w jak najmniejszym stopniu powodował utrudnienia w ruchu. Będą one eskortowane i zabezpieczone przez Żandarmerię Wojskową i poddziały regulacji ruchu Wojska Polskiego we współpracy z Policją. Przegrupowania zostały skoordynowane z właściwymi władzami, w tym lokalnymi.

- Zwracamy się do kierowców z apelem o zachowanie szczególnej ostrożności. Nie należy wjeżdżać pomiędzy pojazdy wojskowe jadące w kolumnie! - podaje w komunikacie Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych. - Za utrudnienia przepraszamy.W I połowie 2024 r. NATO przeprowadzi serię ćwiczeń pod wspólnym kryptonimem STEADFAST DEFENDER-24 (STDE-24). W ramach ćwiczeń STDE-24 Polska będzie odgrywała rolę jednego z państw-gospodarzy i przyjmie na swoim terytorium znaczną liczbę żołnierzy i sprzętu sojuszników. Kluczowym elementem STDE-24 będzie polskie ćwiczenie narodowe z udziałem sił zbrojnych innych państw DRAGON-24 (DR-24), które rozpocznie się już na przełomie lutego i marca.

STDE-24 i DR-24 są ćwiczeniami o charakterze defensywnym i nie są skierowane przeciwko jakiemukolwiek państwu.DGRSZ/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK
Swojak

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~por. Adamow 3 5 miesięcy temuocena: 56% 

  To jest forma manewrów, ale raczej gotowość do odpowiedzi na atak ze strony wschodniej.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~cała prawda całą dobę. 2 5 miesięcy temuocena: 48% 

  znalezione w internecie: """"Komentowanie wizyty Tuska w Morągu nie ma sensu. Ledwo otworzył japę - już nakłamał w pierwszym zdaniu, że on nigdy "nie był przeciwko przekopowi Mierzei Wiślanej". """"

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Don 1 5 miesięcy temuocena: 50% 

  Bo Tusk nie musi nic mówić a już kłamie sprzedawczyk Polski

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4231 sekundy