REKLAMAAldortax
REKLAMAPatrz
wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 lutego 2024, 09:14
14-letni Kamil Kocaja toczy walkę na śmierć i życie i potrzebuje krwi. Pomóżmy mu w tej walce!

14-letni Kamil Kocaja toczy walkę na śmierć i życie i potrzebuje krwi. Pomóżmy mu w tej walce!

Ma dopiero 14 lat i marzy o... normalnym życiu. Na razie jego "normalnością" są kolejne pobyty w szpitalu i ciężka walka z ostrą białaczką limfoblastyczną.

Pochodzący z Lubawy, a od trzech lat mieszkający w Linowcu w powiecie nowomiejskim Kamil Kocaja, bo o nim mowa, toczy walkę na śmierć i życie i potrzebuje krwi.

Ponieważ ma rzadką grupę, ludzie dobrej woli organizują na jego rzecz kolejne zbiórki.

- Mój brat potrzebuje kolejnego przetoczenia krwi - mówi Wiktor Kocaja. - Niestety, w magazynach brakuje dla niego krwi, ma rzadką grupę 0 Rh D-. Bardzo prosimy o udostępnianie tej wiadomości, aby jak najwięcej osób dowiedziało się o tej akcji.

Iławska zbiórka krwi na rzecz Kamila odbędzie się w środę, 6 marca w godzinach 8:00 - 11:00 w budynku kasyna Zakładu Karnego w Iławie.


Bliscy chorego proszą, aby oddawać krew ze wskazaniem:
Kamila Kocaja - Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie.


Pamiętajcie, że aby oddać krew, powinniście być zdrowi, wypoczęci i po lekkim posiłku. Nie można oddawać krwi po spożyciu alkoholu.

A więcej o walce Kamila i jego bliskich o zdrowie i życie 14-latka można przeczytać m.in. w naszym archiwalnym artykule albo na stronach Krwinki - Fundacji dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi. 

- Choroba zabrała mu dużo. Nie może teraz spotykać się ze znajomymi, nie może uczęszczać do szkoły. Lekcje do tej pory miał w szpitalu, ale ze względu na jego obecny stan teraz nie ma ich w ogóle - opowiada mama, Irena. - Najbardziej w tym wszystkim tęsknimy za naszym życiem sprzed postawienia diagnozy. Zawsze byliśmy wszyscy razem – ja, Kamil, Julia, Wiktor. Wszyscy razem, całą rodziną, a teraz jesteśmy podzieleni.

Kamil, jak mówią bliscy, bardzo pragnie wyzdrowieć. Pomóżmy mu w tej walce!

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: Krwinka - Fundacja dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi. 

REKLAMANAJLAK
REKLAMAPellet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAKOMA
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3931 sekundy