ZDZ
REKLAMAZielona aleja
wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 lutego 2024, 16:07 komentarzy 23
Na zdjęciu Lucy z właścicielką, obok: uratowany bóbr.

Na zdjęciu Lucy z właścicielką, obok: uratowany bóbr.

Nie zawiódł czuły psi nos - piesek o wdzięcznym imieniu Lucy wywęszył dziś podczas leśnego spaceru pod Iławą... bobra w zasypanej studzience! Zwierzę utknęło i gdyby nie Lucy i pomoc strażaków, czekała je niechybna śmierć.

Z pozoru zwykły spacer z psem zakończył się dziś po południu odkryciem uwięzionego w studzience bobra. 

Jak relacjonowali na miejscu właściciele dwuletniej suczki, Lucy wywęszyła bobra, dla którego wkopany w ziemię betonowy krąg okazał się pułapką bez wyjścia. Piesek doprowadził tam swoich zaalarmowanych właścicieli, a ci wezwali strażaków - z ich fachową pomocą bóbr odzyskał wolność i wrócił do swojego siedliska w pobliskim jeziorze Silm. Wszystko rozegrało się w poniedziałkowe popołudnie w lesie nad tym akwenem - przy drodze gminnej łączącej Kamionkę z wojewódzką trasą. Przy okazji warto uczulić spacerowiczów, by uważali na feralną studzienkę!

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: Info Iława.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMAgeodeta
REKLAMAPellet

23Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~friko i koko 23 miesiąc temuocena: 100% 

  Już kiedyś zaproponowałem na ostateczne starcie amfiteatr . Propozycja została odrzucona . Boleje nad tym . Iławski grunt i kibiców ful . Nie chcę być natrętny ale może sąsiedni powiat Proponuję ,, Kurzą Górę ,, Tam Was widzę . Tylko przed bitwą bez wykładów historycznych historyka 35- tego.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do 35-tego 22 miesiąc temuocena: 75% 

  moto umysłowa , wyznacz miejsce i czas . bo ja jako niemota umysłowa , chcę spojrzeć na twe oblicze , historyku 35-ty i absolwencie uniwesytetu . Tylko nie STCHÓRZ kolejny raz .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~dla odpoczynku i werwy 35 minut 21 miesiąc temuocena: 80% 

  oto kolejny fragment archiwalnego postu ~~iławianina 35 ~~~.................................................,,skoro nie masz bladego pojęcia o historii, a w szczególności o dziejach tych ziem. I ty się mienisz być historykiem? Jakie studia podobno skończyłeś? Weterynarię czy tak modną dziś na przeróżnych "uczelniach" kosmetologię? Lub "robienie paznokci"? Bo na pewno nie historię. Choć najprawdopodobniej kiedyś tylko przechodziłeś koło budynku jakiejś uczelni. Muszę przy okazji przeprosić "uczelnię" ojczulka Rydzyka, bo nawet tam ni,,,,,,,,,, CDN ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, itede , itepe .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ciąg dalszy twórczości koziego 35-tego 20 miesiąc temuocena: 80% 

  """""Mam nadzieję, że nawet twój szef Tulwiński, z którego zresztą taki sam "znawca historii" (czym się zawsze chełpi) jak z koziej... (tu sobie sam dośpiewaj), da ci do wiwatu za twoje wypociny. """"

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~G 19 miesiąc temuocena: 100% 

  Może lepiej zabezpieczyć studzienkę.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~borsuk 18 miesiąc temuocena: 78% 

  To mi dopiero akcja..... Bóbr się zmęczył wycinką drzew Chciał się przespać , odpocząć a ci go obudzili .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~stary niedźwiedź 17 miesiąc temuocena: 88% 

  dziura niech zostanie, to ekolodzy będą mieli się gdzie skryć żeby obserwować leśników rżnących lasy bez opamiętania . Bo czytałem niedawno bzdurę, że WIĘKSZOŚĆ lasów już wycięli . Niestety autor tego postu w żaden sposób nie odniósł się do zapytania na jakiej podstawie tak twierdzi .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pikolo 16 miesiąc temuocena: 83% 

  Kogoś mi ten bóbr przypomina . Wpadł w dziurę mądrości , sarkazmu , pychy i nie może się z tej dziury wydostać . Może jeszcze się z niej wydostać ale żaden piesek mu w tym raczej nie pomoże. Musi dokonać tego sam przepraszając za swe wyzwiska .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pątnik 15 miesiąc temuocena: 82% 

  a bywali nawet tacy grzesznicy, że maszerowali do Częstochowy na kolanach.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Czytelnik 14 miesiąc temuocena: 100% 

  Piesek jaki dumny na tym zdjęciu:) Takie kundelki są najfajniejsze. Uwielbiam pieski.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ANNA 13 miesiąc temuocena: 92% 

  czy nie należało by tą studzienkę czymś zasłonić żeby zwięrzęta tam nie wpadały?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zen 12 miesiąc temuocena: 89% 

  A jeszcze lepiej to by był ją całkowicie zasypać.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~??? 11 miesiąc temuocena: 46% 

  A po co leśnikom do szczęścia potrzebna jest w lesie ta niezabezpieczona studzienka stanowiąca śmiertelne niebezpieczeństwo dla wielu zwierząt? Rżnąć lasy bez opamiętania to potrafią znakomicie, ale zrobienie w nich elementarnego porządku już zupełnie przekracza ich możliwości. Głównie umysłowe. PS. PS. Dzięki Lucy za czujność, a jej opiekunom za poszanowanie zwierząt. Wydaje się, że Lucy ma o wiele wyższy poziom IQ niż zarządcy tego lasu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~o idiotach 10 miesiąc temuocena: 86% 

  tych idiotów są całe rzesze a pośród nich jeden jedyny w SWYM rodzaju , wyedukowany, kulturalny, 35-ty wspaniały.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kidawa rzucała kamieniami w dinozaury 9 miesiąc temuocena: 86% 

  "Poniższe potrójne wykwity prymitywizmu" to zapewne nie jeden "idiota", ale cała masa, wielość, tumult, rwetest. Tusk by powiedział - rzesza. Czujesz obrzydzenie,"sayonara. Nikt nie będzie płakał, jak Szymek.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do pandemii na info 8 miesiąc temuocena: 85% 

  Pełna zgoda. A ten ??? to już klasyka gatunku.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~35-ty sam się "wyjaśnił" 7 miesiąc temuocena: 92% 

  masz rację , bo tu wali fetorem jak z ziemniaczanki

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pandemia na info napiera 6 miesiąc temuocena: 25% 

  Znów się zaczyna epidemia bełkotu o pewnym numerze. Fora infoilawy są miejscem wysypu pandemii zwyczajnego debilizmu. Bo czymże innym są poniższe potrójne wykwity prymitywizmu tego samego co zawsze idioty? Na fora tego portalu coraz trudniej wchodzić bez odczucia obrzydzenia.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~siemano, 20:35 rano 5 miesiąc temuocena: 73% 

  Łopata w łapy i do roboty. Świeże powietrze dobrze Ci zrobi, a przy okazji wreszcie zrobisz coś pożytecznego dla uwolnionych i radosnych bobrów z długimi ogonami. Daj przykład dla Lucy i znienawidzonych przez Ciebie leśników. "Rżnąć lasy bez opamiętania"? Serio? Jakieś dane? Jakieś raporty? Jakieś analizy? Jakieś...? Czy tylko niezweryfikowana propaganda dla fajnopolaków?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~z archiwum X 4 miesiąc temuocena: 86% 

  oto fragmenty jednego z postów znanego wszechkomentatora nr 35,................................................................................................. ***** Ty niemoto umysłowa masz jakikolwiek "poziom intelektualny"? Ty, będący na poziomie "wylewów mózgowo- odbytniczych"? Prowadzenie jałowych dyskusji z kimś tak prymitywnym jak ty jest wręcz uwłaczające i stanowi obrazę godności ludzkiej. Przecież ty ciołku o tym wszystkim nie masz bladego pojęcia. przeróżnych zwariowanych i walniętych na umysłach psycholi. Daj sobie spokój amebo umysłowa ze sprawami, które cię przerastają o głowę. I zamiast deliberować o "tolerancji represywnej" pooglądaj sobie świerszczyki z konfederackimi aktywistkami podczas załatwiania na klozecie kwestii "mózgowo-odbytniczych". Niech ci ciurka...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do Redakcji 3 miesiąc temuocena: 82% 

  35-ty poniżej próbuje telepatycznie mierzyć niemierzalne IQ porównując do długości swojego ogona.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~??? do !!! 2 miesiąc temuocena: 22% 

  Wydaje się także, ze masz wiecznie nieodparte parcie na odzywanie się równie głupie, co bezsensowne. Nie masz nic do napisania, ale odezwać się musisz dla samego wybełkotania jakiegoś kolejnego idiotyzmu. Twoje IQ wydaje się kompletnie niemierzalne. A uwolniony i radosny bóbr przewyższa cię pod tym względem na długość swojego ogona.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~!!! 1 miesiąc temuocena: 83% 

  Wydaje się, że komentator powyżej ma bardzo wysoki poziom IQ . Znacznie przewyższający poziom rżnących lasy bez opamiętania.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAStrefa relaksu
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5421 sekundy