ZDZ
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ20 lutego 2024, 09:19 komentarzy 52
Rolnicze strajki w całym kraju - sprawdzamy, co będzie się działo na drogach w naszym regionie!

Rolnicze strajki w całym kraju - sprawdzamy, co będzie się działo na drogach w naszym regionie!

W powiatach iławskim, nowomiejskim, ostródzkim - jak wynika z mapy dzisiejszego ogólnopolskiego strajku rolników - spokój. Protestujący koncentrują siły w stolicy regionu, gdzie mieszkańców i przyjezdnych może czekać istny drogowy "armagedon". Protest w Olsztynie ma potrwać dwie doby.

"Zachęcamy do korzystania z tras alternatywnych oraz stosowania się do poleceń służb kierujących na objazdy", zaapelowała olsztyńska policja.

W Olsztynie protestują dziś rolnicy, ale też myśliwi. O szczegółach informują Urząd Miasta Olsztyna i Komenda Miejska Policji w Olsztynie.


Protest rolników rozpocznie się we wtorek, 20 lutego o godzinie 10:00 i ma potrwać 48 godzin. Zgodnie z zapowiedziami organizatorów do Olsztyna ma przyjechać 1 000 osób, a ulice blokować będzie 500 ciągników. Kolumna pojazdów rolniczych może liczyć nawet kilka kilometrów. Na czas jej przejazdu wstrzymany zostanie ruch tramwajowy.


- Zgodnie z informacją przekazaną przez organizatorów, kolumna pojazdów będzie się formowała na prawym skrajnym pasie al. Warszawskiej (w kierunku centrum miasta) do skrzyżowania z ul. Tuwima. Następnie pod eskortą policji przejedzie do centrum miasta kolejno ulicami: Obrońców Tobruku – Sikorskiego – Mazowieckiego – Piłsudskiego. Następnie pojazdy zatrzymają się i będą zaparkowane na ulicy do dnia 22 lutego do godz. 10:00, zajmując również część ul. Kopernika - mówił podinsp. Piotr Godlewski, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Olsztynie.

Po dojeździe na miejsce protestujący będą stali w ścisłym centrum Olsztyna. Od skrzyżowania ulic Piłsudskiego/Pieniężnego/1 Maja przez Piłsudskiego do Kopernika i w ulicy Kopernika oraz na Placu Dunikowskiego. Pozostaną tam przez dwie doby - do 22 lutego, do godziny 10:00.

- Wynegocjowaliśmy z rolnikami, że nie będą co dwie godziny objeżdżać całego miasta, żeby nie paraliżować ruchu w Olsztynie. Organizatorzy zgodzili się postawić ciągniki tylko na wyznaczonych ulicach. Jednak to bardzo mały obszar, a bardzo dużo osób, dlatego musimy być przygotowani na różne sytuacje - mówił Robert Zalewski, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Olsztyna.

Nad bezpieczeństwem protestujących i osób postronnych będą czuwali policjanci z Komendy Miejskiej Policji.

- My jako policja apelujemy, by stosować się do instrukcji osób kierujących ruchem drogowym i zawczasu zaplanować podróż, uwzględniając trasy alternatywne - mówił oficer prasowy KMP, mł. asp. Andrzej Jurkun - a najlepiej byłoby rozważyć pokonanie fragmentów drogi do śródmieścia pieszo, rowerem lub np. hulajnogą.

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz stwierdził, że podziela opinię rolników.

- W taki sposób, jak w tej chwili się to odbywa, żywność nie powinna absolutnie trafiać na nasz polski rynek - mówił podczas piątkowej konferencji prasowej. - Mam nadzieję, że rząd wprowadzi odpowiednie procedury w tym zakresie. 

Dodał, że samorząd nie ma możliwości rozwiązania tych problemów, mimo to strajki dotkną również mieszkańców Olsztyna.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAPellet

52Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~gość 52 3 miesiące temu

  Jedzcie pod siedzibę pis protestować bo to oni ukrywali przez kilanascie miesiecy firmy polskich oligarchów którzy napychali polski rynek produktami z Ukrainy zamiast karać od razu takich cwaniaków przedsiębiorców.... Druga sprawa dlaczego skupowano produkty z Ukrainy skoro była lista firm które sprowadzały od nich produkty ? Po za tym ten zielony ład przepychał pis i ten ich wojciechowski :)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Feniks z ziemniaka 51 3 miesiące temuocena: 100% 

  Największą winę ponosi Parlament Europejski, który w maju 2022 zniósł wszelkie limity ilościowe, jakościowe i celno-skarbowe na import produktów rolno- spożywczych do UE, zażynając rodzimy transport, rolnictwo, hodowle i przetwórnie na rzecz ukraińskich agroholdingów. To olbrzymie kombinaty, często rejestrowane w rajach podatkowych, których właścicielami są Niemcy, Francuzi, Holendrzy. Wystarczy połączyć kropki.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~friko i koko 50 3 miesiące temuocena: 40% 

  Nie trzeba nam dziś banderowców , ruskich czy faszystów . Korwin Mike jak wróci do polityki da nam prawo do broni. Tylko że zostanie nas 5 mil. Albo 35- historyków .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tubylec 49 3 miesiące temuocena: 67% 

  ..czas wyciągnąć wnioski na kogo się głosowało i jak jest,a będzie jeszcze lepiej..

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zgadzam się 48 3 miesiące temuocena: 50% 

  no właśnie, poparcie rolników dla PiS 70%, ludzie te zboże nie jest tu od wczoraj, PiS sprowadzał je do Polski prawie 2 lata

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rola 47 3 miesiące temuocena: 60% 

  Czas przeprowadzić kolektywizację

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~szczepan54 46 3 miesiące temuocena: 76% 

  Została niedawno opublikowana lista 541 firm, które kupowały i wykorzystywały produkty rolne zza wschodniej granicy. Może tam warto zapukać? A podpowiem, że na liście są pewne firmy obecne w okolicach (woj. warmińsko-mazurskie). To, że Ukraińcy przysłali tutaj wątpliwej jakości surowce to jedno. Ale fakt, że produkty te kupili Polacy, żeby potem ryzykować życiem i zdrowiem innych Polaków - to wiele daje do myślenia. Człowiek człowiekowi wilkiem - Polak Polakowi Polakiem. Otto von Bismarck już dawno temu rzekł - "dajcie Polakom rządzić, to sami się wykończą".

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~niemcy w szoku ? 45 3 miesiące temuocena: 89% 

  a jak palili ludzi w piecach , to w szoku nie byli ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~dziadek mówił goń banderowca 44 3 miesiące temuocena: 25% 

  A mi dziadek opowiadał o zwyrolach OUN UPA, którzy na Wołyniu wymordowali setki tysięcy polskich kobiet i dzieci w najbardziej brutalny i wyrafinowany sposób. To były prawdziwe bestie, jakich historia nigdy wcześniej nie znała. Nawet Niemcy byli w szoku, co można zrobić z drugim człowiekiem. Ale mordowała także ludność cywilna, kobiety, młodociani swoich sąsiadów, często w kościołach. Opowiadał także o ukraińskich oddziałach pacyfikujących powstanie warszawskie i inne rejony Polski np. Lubelszczyzna. I co teraz mamy? Ukraińska tożsamość narodowa jest budowana na nacjonalistycznym i zbrodniczym kulcie Bandery, Szuchewycza i innych psycholi. To są bohaterowie. Ukraina zakazuje ekshumacji i godnego pochówku polskich ofiar, ale zezwala na ekshumację żołnierzy Wermachtu. Rosja przeprosiła za Katyń, postawiono mauzoleum, a nasi bracia nawet się nie przyznają do ludobójstwa. To jest skandal. Wecie jak wygląda prawdziwa wojna? Jedni i drudzy robią to samo. Bez wyjątku (zachodnie media).

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~babcia mi kiedys powiedziala 43 3 miesiące temuocena: 100% 

  moja babcia ktora przezyla wojne mi kiedys powiedziala wprost: nawet najgorszy hitlerowiec to byl aniol w porownaniu do sowietow. to byla po prostu czerwona zaraza. rodzina babci miala krowy niemcy nigdy zadnej nie ruszyli przez kilka lat jak przyszli rosjanie zabrali wszystko od razu taka jest prawda

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bolszewika goń goń goń!!! 42 3 miesiące temuocena: 100% 

  I już są trolle prorosyjskie, coś piszą o potrzebie zakończenia wojny. Nie. Wysyłać tam wszystko, co się da. Dobrze ktoś napisał, że to "krucjata antybolszewicka". Rosja do dzisiaj uważa Józefa Stalina i jego NKWD za bohaterów. Władimir Putin nazwał Armię Czerwoną "bohaterami ludzkości" i "wyzwolicielami Europy". Fajne to wyzwolenie było: mordowanie ludzi, gwałty na kobietach, grabieże wszystkiego, co się dało. Pamiętamy. Dzicz. Horda. Bolszewizm.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kto odpalił i podpalił ? 41 3 miesiące temuocena: 100% 

  a ja podejrzewałem niewinnego rasputina . Toć to siok.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nie dla wojny 40 3 miesiące temuocena: 8% 

  Ameryka odpaliła Ukrainę, bo Europa zaczęła podnosić głowę i za bardzo dealować z Rosją i Chinami. Upiekli dwie pieczenie na jednym ogniu. Osłabili Europę i Rosję kosztem Polski i Ukrainy (setki tysięcy ofiar). Odcięli Europę od węglowodorów z kierunku wschodniego, dostarczając swoje, droższe. Do tego amerykańskie koncerny zbrojeniowe sprzedające broń na Ukrainę. Piękny interes.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~krucjataantybolszewicka 39 3 miesiące temuocena: 92% 

  wiadomo, że ta wojna to świetny interes: Stany Zjednoczone i Unia Europejska wysyłają broń, nie tracą ani jednego żołnierza, a Rosja traci już ponad 300 tysięcy, oby ten interes trwał jak najdłużej, bo idzie świetnie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pijany junker 38 3 miesiące temuocena: 13% 

  Niedawno przez przypadek wszedłem na jeden z głównych polskich portali informacyjnych i byłem w szoku! Były wywiady i mowa także o tym, co piszesz. No szok! Jeszcze 3-ce temu każdy, kto by to napisał, to ruska onuca i agent Putina. Propaganda się sypie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~w polszy na bochato 37 3 miesiące temuocena: 11% 

  Właśnie trzeba zaprzestać wysyłania broni. Trzeba kończyć tę wojnę. Niepotrzebnie giną ludzie. Na Ukrainie już nie ma rekruta zdolnego do walki. Średnia wieku to około 50 lat, głównie alkoholicy po kilkudniowym przeszkoleniu (relacja polskiego żołnierza odpowiedzialnego za szkolenia). Ludzie gniją w okopach nawet kilka m-cy bez rotacji, są braki w zaopatrzeniu (żywność, odzież, amunicja). W całej Ukrainie łapanki, bo ludzie widzą ogromną korupcje i złodziejstwo na każdym poziomie władzy i nikt już nie chce walczyć za oligarchów i brudne interesy. Do tego ogromne protesty matek i żon zabitych i wcielonych żołnierzy. Już w kwietniu 2022 podpisano wstępne porozumienie pokojowe (tzw. wariant turecki) korzystne dla Ukrainy. Niebawem w Kijowie zjawia się brytyjska delegacja z B. Johnson'em i wydaje polecenie kontynuowania jadki. Wojna ma trwać, bo to świetny interes. Wszyscy zarabiają, tylko my naiwni i oszukani tracimy. A to dopiero początek naszych kłopotów. Zobaczycie, co będzie dalej.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~szczep pan się 36 3 miesiące temuocena: 44% 

  Po części masz rację, jednak przedsiębiorcy kupujący artykuły rolno-spożywcze z Ukrainy, to nie to samo, co rolnicy. Ogromna skala tego procederu świadczy, że była to akcja systemowa, skierowana przeciwko polskiemu, ale także europejskiemu rolnictwu. Żadne instytucje państwowe uprawnione do kontroli nie interesowały się wałami na granicy. Zero kontroli ilości transportów, składu produktów, zawartości substancji szkodliwych, pochodzenia, terminów. Wszystko wskazuje na to, że było ciche przyzwolenie rządzących na tak zorganizowaną akcję. Nadal dochodzi do przemytu ogromnej ilości produktów pod tzw. parasolem. Fałszowanie faktur, listów przewozowych, dokumentów. Bruksela bardziej dba o interesy obcego państwa, niż państw członkowskich. To jest jakiś absurd. Zamknąć granicę w obie strony i zrobić porządek. W jedną stronę jedzie spleśniały syf, a w drugą dobra luksusowe, głównie samochody, jako pomoc humanitarna.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do kogo ta gadka ? 35 3 miesiące temuocena: 22% 

  ściepanie o czym ty fizjologujesz. Przecie mawa kilkadziesiąt pci , a ty o produktach i fruktach ? o wilkach ? o bobrach ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~szczepan na ministra u tuska 34 3 miesiące temuocena: 33% 

  czyli proponujesz olać wszystkie unijne kołchozy, unijne robaki i wrócić do POLSKI. kombajn BIZON jest większy od wszystkich dojeżdżających nawet do brukseli.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~szczepan54 33 3 miesiące temuocena: 84% 

  Możesz płakać, krzyczeć, tupać, wrzeszczeć, histeryzować - ale prawda obroni się sama. Polacy od wieków sami siebie wykańczają, nie potrzeba do tego żadnych Krzyżaków, Prusaków, Niemców, Austriaków, Szwedów, Turków, Czechów, Litwinów, Rosjan czy Ukraińców. Naród wiecznie obwiniający wszystkich dookoła za własną głupotę. Nawet dzisiaj to widać. Polacy (polscy przedsiębiorcy) kupili truciznę, by truć innych Polaków (polskich konsumentów). Co robią Polacy (polscy rolnicy)? Blokują ulice, by utrudniać życie innym Polakom (choćby pracownikom dojeżdżającym do pracy). Niesamowite - ludzka głupota nie zna żadnych granic. Ukraińcy, szczerze powiedziawszy, mnie nie obchodzą - są nam potrzebni tylko jako bufor, więc warto im wysyłać broń, a produkty rolne i spożywcze niech trzymają u siebie i tyle. Ale sam fakt, że polskie firmy w ogóle wpadły na taki pomysł, aby to kupić i wykorzystać, ryzykując życie i zdrowie Polaków - to bardzo wiele mówi o Polakach. Niestety.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~. 32 3 miesiące temuocena: 25% 

  a dopuścić ciebie do głosu to sam się zaorzesz

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ola ze wsi 31 3 miesiące temuocena: 57% 

  Nie Nie !!! Szanowni rolnicy!!! Nikogo nigdy w strajkach nie popieraliście !!! Kołodziejczak da wam chwilową jałmużnę i zostawicie innych na lodzie !!! To przewiduję !!! Wasz przedstawiciel w morągu kajał się przed rudym, wręcz go przepraszał !!! Nie ufam Wam !!! Wasze byki mają jaja, a wy niestety nie !!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~LOLEKS 30 3 miesiące temuocena: 67% 

  PYTANIE KOMU ONI TYMI PROSTESTAMI UTRUDNIAJA ZYCIE? POLITYKOM? NIE... OBYWATELOM, KTORZY NIE MOGA SIE NORMALNIE PRZEMIESZCZAC PO DROGACH... NIECH BLOKUJA WEJSCIA DO URZEDOW A NIE PUBLICZNE DROGI!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~J-55 29 3 miesiące temuocena: 48% 

  Bez naszego rolnictwa to was czeka jedzenie owadów chrząści szczawiu sałaty

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jan Pawlacz Two 28 3 miesiące temuocena: 100% 

  Jeszcze jak!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wado-vice 27 3 miesiące temuocena: 85% 

  jak mi dadzą to jem

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Romek 26 3 miesiące temuocena: 47% 

  Platfusy tego nie rozumieją

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do niebieskie 25 3 miesiące temuocena: 25% 

  nie trzeba ona sama je. nie!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Niebieska szmata 24 4 miesiące temuocena: 63% 

  Je je je ć Unię

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do ~Niebieska szmata 23 3 miesiące temuocena: 71% 

  To wyjedź do swojej szmaty ruskiej albo białoruskiej. Z pewnością tobie bliższe są te dwie "szmaty"

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Co tu się stało się 22 4 miesiące temuocena: 56% 

  Francuski think-tank wyliczył, że każdy pracujący unijczyk będzie płacił 32 tys. złotych rocznie za realizację założeń Zielonego Ładu. Jak widzę na fb zadeklarowanych wyborców PO (skądinąd to wykształceni ludzie) z flagami PL i eurokołchozu, to tracę wiarę w ludzkość. Nie rozumiem tego fenomenu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wiatraki do mielenia ptaków 21 4 miesiące temuocena: 43% 

  Tylko Konfederacja stoi po stronie polskich rolników. Na granicy, w knesejmie, w mediach. Reszta, wraz z Unią wspiera obcy kapitał zarejestrowany często w rajach podatkowych, który wyżyna polskie rolnictwo. Zboża, kukurydza, rzepak, owoce miękkie, maliny, miód, koncentraty owocowe i wiele innych. Wszystko produkowane bez jakichkolwiek norm i standardów. Aby taniej. Zobaczcie, co dzieje się na granicy. Przemoc, spalone samochody, wyzwiska, zastraszanie. Żadnej trakcji że strony sług narodu ukraińskiego. Czy to już ukropolin?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do Wiatraki do mielenia ptaków 20 3 miesiące temuocena: 67% 

  Konfederacja stoi po stronie Rosji. Ilu w niej pachołków i pożytecznych idiotów tego capa fiutina? Od groma. Takie są fakty.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kej 19 4 miesiące temuocena: 41% 

  oświadczam, że zamontowałam wideorejestrator. jak któryś znowu mi będzie blokował wyprzedzanie, jak ostatnio, zgłaszam na policję i osobiście dopilnuję, żeby dostał mandat adekwatny do wartości ciagnika, jakim się porusza.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~stop, stop 18 3 miesiące temuocena: 78% 

  stop tęczowej burżuazji a pijaki z błukseli do junkra.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wolnirolnicywolnapolska 17 3 miesiące temuocena: 83% 

  jak bede chcial to se zablokuje i autostrade moim ciongnikiem i co?? dajcie doplaty to pogadamy! pozdrawiam chlopow na granicy niech sie trzymaja. STOP STOP STOP!!!!!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tomi 16 4 miesiące temuocena: 75% 

  Jeszcze zapomniałem , "Leper" to Lepper - podwójne "P" ale on i tak już nie nadejdzie .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rufus 15 4 miesiące temuocena: 58% 

  Znowu? Dajcie innym pracować, ktoś musi dojechać do pracy, ktoś inny dowieźć towar a drogi poblokowane. Swoje pola blokujcie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do aksel 14 4 miesiące temuocena: 63% 

  Słuchaj ~aksel, jeśli rolnicy chcą strajkować, to niech strajkują w taki sposób aby nie utrudniać życia innym. Wielu z nas żyje/mieszka na terenach miejsko/wiejskich, każdy z nas zna okolicznych rolników. Rozmawiam z wieloma osobami, w tym momencie każdy z moich rozmówców wypowiada się krytycznie o poczynaniach rolników. Obecna "szopka", którą odstawiają, w zderzeniu z groszami jakie płacą na KRUS, brak podatków (poza śmiesznymi datkami), + wszelkie dopłaty jakie tylko istnieją, sprawiają że obróci się to przeciwko rolnikom. Dla przykładu, pytam sąsiada rolnika czemu nie udrożni dreny która jest zapchana (wskazałem miejsce dreny). Odpowiedział, że dostanie extra odszkodowanie za to że ma pole zalane. Ręce mi opadły.......

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tomi 13 4 miesiące temuocena: 83% 

  Do Tygrysa : Zgodnie z polską pisownią piszemy spieprzaj od pieprzu a nie "spiepszaj" , nawet jak piszesz to powinno Ci się podkreślić na czerwono .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tygrys z PSL 12 4 miesiące temuocena: 0% 

  Leper nadchodzi...spiepszaj dziadu jeszcze wyżygasz co mówisz.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rol 11 4 miesiące temuocena: 60% 

  Nieroby na Krusie blokują i utrudniają życie ludzi, którzy płacą ZUS na utrzymanie ich KRUSU.Zwykły człowiek, nie może dojechać do lekarza, sądu, urzędu, pracy itp. bo mało rolny zablokował drogę, wylał gnojowicę czy rozsypał coś na drodzę. A kto za to płaci? My wszyscy- za wyjątkiem rolników. Kto zapłaci za sprzątanie dróg? Za uszkodzone chodniki, na których stały wypasione ciągniki? Pewnie zaraz wyleje się tu głos małorolnych....Mam tylko jedno pytanko, - wnioski o dopłaty z Unii już złożyliście?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jaheb 10 3 miesiące temuocena: 27% 

  Szkoda, że każdy cwaniak potrafi tak pisać tylko z anonima to z w twarz by się prędzej osrał niż powiedział takie słowa do rolnika xD

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do tego 4 piętra niżej 9 4 miesiące temuocena: 33% 

  A może takie są wymogi podczas składania wniosku? Bingo! Sprawdź sobie, jak rolnicy są skazywani na te "magiczne dotacje". Widzę, że bez względu na sytuację, Ty zawsze będziesz zajadał się wzbogaconą paszą z okolic Czarnobylu. W ramach protestu zawsze możesz namalować coś kredkami na asfalcie, albo zatańczyć przeciwko przemocy. Śmiech na sali.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gdzie te 100 obietnic? 8 4 miesiące temuocena: 55% 

  Jak nie będzie rodzimego rolnictwa, a na WEF w Davos u wujaszka Klausa odpalą pandemię i pokrywają łańcuchy dostaw, to będzie głód i drożyzna. Ludzie nie zdają sobie sprawy z zagrożeń i konsekwencji. Ale Europa pozwoli się budzi. Wszędzie ogromne protesty przeciwko brukselskim odklejeńcom z wieży z kości słoniowej.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rolnik 7 4 miesiące temuocena: 35% 

  Ty do KRUS nie dopłacasz pajacu , zus to bankrut ktory musi utrzymać rzesze urzędników. Wsiadaj na hulajnoge i zapierniczaj do lekarza itd. Zielony ład

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rolnik 6 4 miesiące temuocena: 47% 

  Masz lep zryty, strajkują wszyscy małorolni i obszarnicy pajacu, nie wiesz co to praca w rolnictwie , bez nas nie będziesz miał co do gara włożyć .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do rol35 5 4 miesiące temuocena: 71% 

  A kto kazał Ci brać kredyty w niemieckich bankach na zagraniczne ciągniki? Przystawili Ci coś do skroni i kazali podpisać? A dopłaty bierzecie do wszystkie co tylko stworzone....Tylko się ich wyrzekacie jak żaba błota. Jak ktoś Wam przypomni o tych groszach jakie płacicie na KRUS to białej gorączki dostajecie. Rolnicy to najbardziej rozkapryszona grupa społeczna. Zablokuj sobie wjazd na pole a nie drogę, która służy innym ludziom do tego aby dotrzeć do pracy, szkoły, lekarza, urzędu, szpitala, sądu, itp.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Świadomy konsument53 4 4 miesiące temuocena: 48% 

  Małorolnych? Widzę, że wolisz żreć paszę z wielkich kombinatów na Ukrainie, Ameryce Płd i Azji. Faszerowane, nastrzykiwane, pryskane GMO zakazane w UE. Oddziały onkologiczne czekają. Zaorano cukrownie, cementownie, huty, transport, przemysł ciężki, lekki, stocznie, kopalnie, prywatny handel, 400 tyś. małych i średnich przedsiębiorstw. Teraz unia bierze się za nasze rolnictwo. Mamy być rynkiem zbytu dla obcego kapitału, który będzie miał monopol i dyktował wysokie ceny i tragiczną jakość. O to tu chodzi.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do rol35 3 4 miesiące temuocena: 54% 

  Człowieku, co za brednie piszesz. Każdy ma prawo protestować, tak jak błyskawice, lgbty, marsze 10 tyś. serc, " wściekłe macie ". Rolnicy protestują także w Twoim imieniu, żebyś nie musiał żreć syfu z Ukrainy, jak polskie rolnictwo, hodowle i przemysł przetwórczy upadnie. Jakie dopłaty z Unii? Te grosze idą na pokrycie wysokich kosztów produkcji (unijne wymogi i regulacje) i na spłatę kredytów za niemieckie i holenderskie ciągniki w niemieckich bankach. Na naszych oczach upadają tysiące gospodarstw, a obrzydliwe bogaci oligarchowie, posiadający nawet po 1 mln ha zarabiają miliardy na przemycie trujących prod. rolno- spożywczy spożywczych. Nie możesz dojechać do szpitala? Wskakuj na ekologiczną, unijną hulajnogę na prunt. Co za dekiel.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tomi 2 4 miesiące temuocena: 35% 

  Stary ZOMO już zatankowane i czekają na rozkaz . Zachęcam kierowców do blokowania dróg w czasie żniw.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sjhbd 1 3 miesiące temuocena: 25% 

  Naprawdę aż takiego debila twoja matka urodziła? Na twoim miejscu bym się w ogóle nie wypowiadał bo teraz wszyscy wiedzą żeś debil xD

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.405 sekundy