REKLAMApluszak
REKLAMAPatrz
wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 lutego 2024, 10:58 komentarzy 5

(Fot. materiały policji.)

Policjanci z Ostródy zostali poinformowani, że w jednym z mieszkań na terenie miasta mogło dojść do niepokojącego zdarzenia. Niestety zgłoszenie się potwierdziło. Po tym, jak funkcjonariusze siłowo weszli do wnętrza wskazanego mieszkania, w jednym z pomieszczeń na podłodze zauważyli ciała kobiety i mężczyzny. Wstępne ustalenia potwierdziły, że doszło do ich zabójstwa. W tej sprawie zatrzymana została 27-letnia córka lokatorów mieszkania.

W środę (28.02.2024r.) około południa oficer dyżurny ostródzkiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie z prośbą o przeprowadzenie interwencji w jednym z mieszkań przy ul. Demokracji w Ostródzie.

Zgłaszający poinformował, że właściciel mieszkania nie pojawił się w miejscu swojej pracy, co wydało mu się dziwne. Nie miał możliwości wejścia do środka jego mieszkania, a po tym, jak zajrzał przez okno, nabrał podejrzeń, że mogło tam wydarzyć się coś niepokojącego. Policjanci w trakcie interwencji, w obawie o to, że w środku mogą znajdować się osoby potrzebujące pomocy, podjęli decyzję o konieczności siłowego wejścia do mieszkania. Wewnątrz, w jednym z pomieszczeń, na podłodze ujawnili ciała dwóch osób. Jak się okazało było to małżeństwo, 49-letnia kobieta i 57-letni mężczyzna. Oboje posiadali liczne rany cięte, kłute i rąbane. Na pomoc medyczną było już za późno, a okoliczności tego zdarzenia wskazywały na to, że doszło do podwójnego zabójstwa.

W związku z powyższym na miejsce została zadysponowana grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z zespołem techników kryminalistyki, którzy pod nadzorem trojga prokuratorów Prokuratury Rejonowej w Ostródzie pracowali na miejscu zdarzenia do późnych godzin wieczornych. Dodatkowo dla stanu osobowego Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie został ogłoszony alarm, w celu jak najszybszego ustalenia okoliczności zabójstwa i jego sprawcy. Do działań zostali zaangażowani również policjanci Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie.

Na podstawie zbieranych z każdą godziną nowych ustaleń, wieczorem w pobliskiej miejscowości w okolicy Ostródy policjanci zatrzymali 27-letnią córkę pokrzywdzonych. W wyniku szeroko zakrojonych działań i zaangażowaniu policjantów, odnalezione i zabezpieczone zostały narzędzia, które miały posłużyć do popełnienia zbrodni.

Zgromadzone dotychczas informacje wskazują na udział zatrzymanej kobiety w tym tragicznym zdarzeniu. W chwili zatrzymania kobieta była trzeźwa, zachowywała się spokojnie i nie stawiała oporu.

Jeżeli ustalenia policjantów i prokuratury się potwierdzą, kobiecie może zostać przedstawiony zarzut podwójnego zabójstwa, co będzie również skutkowało wnioskiem o zastosowanie wobec niej środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Za taki czyn sprawcy grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.                 

KPP w Ostródzie/red. kontakt@infoilawa.pl.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMAgeodeta
REKLAMAPellet

5Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Link 5 miesiąc temu

  Żegnaj wolność!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~q23 4 miesiąc temuocena: 81% 

  Stara, dobra, bandycka Ostróda.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pablo 3 miesiąc temuocena: 87% 

  Patola Ostrodzka

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jakub 2 miesiąc temuocena: 29% 

  Po jaką cholerę ktoś nagrywa takie filmiki ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~+++ 1 miesiąc temuocena: 47% 

  w Pekinie może by dali 10 minut na pożegnanie . Ale u nas mamy wolne sądy .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAKOMA
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5703 sekundy