REKLAMAPanczen1
REKLAMAprofi
wydrukuj podstronę do DRUKUJ1 marca 2024, 07:16 komentarzy 1
Sukces uczniów iławskiej

Sukces uczniów iławskiej "Budowlanki" w finale 52. edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”.

Uczniowie iławskiej "Budowlanki" kolejny raz stanęli na podium w finale Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”. Konkurs ten skierowany jest do uczniów branżowych szkół I stopnia, jego finaliści i laureaci uzyskują zwolnienie z części teoretycznej egzaminu zawodowego z kwalifikacji trzyliterowych. Udział w konkursie daje uczniom także możliwość zapoznania się z produktami najlepszych firm budowlanych, działających aktualnie na rynku i najnowszymi technologiami stosowanymi we współczesnym budownictwie.

W trakcie eliminacji szkolnych do tegorocznej 52. edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” wyłoniono 6 uczniów "Budowlanki". To Patryk Szostak, Paweł Pietrzak, Tobiasz Sawicki, Adam Krajewski i Patryk Strzyżewski z klasy III W oraz Bartosz Ruciński z klasy II W.

W dniu 5.01.2024 roku w Zespole Edukacyjnym „Blok” w Toruniu odbyły się okręgowe eliminacje. Komisja dokonała sprawdzenia testów oraz ustaliła kolejność zajętych miejsc przez poszczególnych uczniów startujących w turnieju. Uczniowie Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie zajęli wysokie miejsca. Dwóch uczniów: Patryk Strzyżewski oraz Adam Krajewski zakwalifikowało się do etapu centralnego. Opiekę nad uczniami w części teoretycznej konkursu sprawował pan Marcin Drozdowski, który wspólnie z paniami Karoliną Łabęcką oraz Krystyną Pawłusik wykłada przedmioty zawodowe w klasie III W.

Finał centralny 52. edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” w ramach Targów Budownictwa „Budma 2024” odbył się w dniach 30.01 – 2.02.2024r. w Poznaniu. Na tym etapie uczestnicy turnieju musieli zmierzyć się w części teoretycznej z 40 zadaniami z zakresu przedmiotów zawodowych oraz zadaniami części praktycznej. Patryk i Adam wykazali się wiedzą i umiejętnościami praktycznymi na bardzo wysokim poziomie, organizatorzy podkreślali niejednokrotnie dokładność i precyzję uczniów w wykonaniu prac w kategorii montaż suchej zabudowy oraz roboty posadzkarsko-okładzinowe. Opiekę nad reprezentantami naszej szkoły sprawował pan Szymon Gula, nauczyciel przedmiotów zawodowych praktycznych, który wspólnie z nauczycielami panem Tadeuszem Zakrzewskim oraz panem Michałem Kamińskim wspierał uczniów w przygotowaniu do końcowego etapu turnieju „Złota Kielnia”.

W efekcie całokształtu zmagań uczniowie klasy III W Patryk Strzyżewski i Adam Krajewski uzyskali tytuły laureatów 52. edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”, zajmując odpowiednio II oraz III miejsce w finale turnieju.

Serdecznie gratulujemy uczniom oraz ich nauczycielom!

REKLAMANAJLAK
REKLAMAogłoszenie

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Kapibara bez LPG 1 miesiąc temuocena: 94% 

    Coś mało kobiet wyróżnionych. Mimo równouprawnienia nie chcą sobie pobrudzić rączek i zdobyć dobrze płatnej pracy budowlańca? Niemożliwe!

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAKOMA
REKLAMAmk instal
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAFabryka urody
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4596 sekundy