ZDZ
REKLAMASadek
Na zdjęciach olsztyński ratusz: 50 lat temu i współcześnie.

Na zdjęciach olsztyński ratusz: 50 lat temu i współcześnie.

Leżące pod kurzem, odkryte i uratowane od zniszczenia zdjęcia sprzed pięćdziesięciu lat wykonane w Iławie, Kikitach, Olsztynie, Olsztynku, Plękitach, Szymbarku, na wodach Kanału Augustowskiego i w rosyjskim Królewcu zostaną zaprezentowanie w marcu 2024 roku na wystawie w iławskiej „Galerii Jazzowej” przygotowanej przez pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Iławie.  

„Człowiek żyje tak długo, jak długo jest w naszej pamięci”, z fotografią jest podobnie... 

- „Zdjęcia znalezione na szafie” – ich linia życia bije, bije w nowym życiu – mówi autor wystawy, rowerzysta, podróżnik, organizator, autor dziesiątek publikacji Krzysztof Zakreta, który zaprezentuje, obok odkrytych starych 20 zdjęć, fotografie przedstawiające obecny stan miejsca lub jego odpowiednik. 

Wernisaż poprowadzi przewodnik turystyczny PTTK Dariusz Paczkowski, który opowie między innymi o okolicznościach odkrycia i uratowania zdjęć, poszukiwaniu autorów i miejsc ich wykonania, ich historii i drodze przez więzienne kraty na wernisaż. 

Iława, „Galeria Jazzowa”, sobota, 2 marca 2024 roku, godzina 12:00 – zapraszamy.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAprofi

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.5748 sekundy