REKLAMALegia
REKLAMAZielona aleja
wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 marca 2024, 09:37 komentarzy 15
Dzień Żołnierzy Wyklętych w Szkole Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Noblistów w Iławie.

Dzień Żołnierzy Wyklętych w Szkole Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Noblistów w Iławie.

1 marca 2024 r., kolejny już raz, w Szkole Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Noblistów w Iławie odbyły się uroczystości związane z Dniem Żołnierzy Wyklętych. 

Dla uczniów dzień był wyjątkowy nie tylko dlatego, że nie było lekcji - głównym powodem była cenna lekcja patriotyzmu. 

Uczniowie uczestniczyli w uroczystym apelu, podczas którego przybliżono im postać Danuty Siedzikówny, ps. Inka. Uczennica klasy VI wzorowo wcieliła się w postać Inki, opowiadając społeczności szkolnej o swoim bohaterstwie oraz poświęceniu dla prawdziwie wolnej Polski. 

- Temat Żołnierzy Wyklętych jest bardzo zawiłym zagadnieniem, ale nie dla naszych najmłodszych uczniów, którzy należą do Szkolnego Koła Dziennikarskiego i postanowili przeprowadzić wywiad z naszym Żołnierzem Wyklętym - relacjonuje "Piątka".

Cała uroczystość była wzbogacona o oprawę muzyczną szkolnego zespołu muzycznego And Bench, który prezentował takie utwory jak "Już dopala się ogień biwaku" czy "Deszcz, jesienny deszcz". Uczniowie mieli również okazję podziwiać wystawę portretów i plakatów, które nawiązywały do tematyki dnia. Nie zabrakło też spotkania z przedstawicielem lokalnego Stowarzyszenia Dzieci Wojny. Pan Adam Barański wygłosił wspomnienia z czasów II wojny światowej, ale również przedstawił swoje zdanie na temat owego dnia. 

Tego dnia każdy uczeń mógł upamiętnić Wyklętych w dogodny dla siebie sposób, część z uczniów wybrała bieg Tropem Wilczym, który doskonale sprawdził kondycję dzieci.

SP5 w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAPellet

15Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~nie damy się komunistom... 15 miesiąc temuocena: 100% 

  Będzie tak jak za komuny i w czasie wojny, drugi obieg, tajny kolportaż i tajne komplety. Konspiracja. Wszystko wpisuje się w tworzenie "nowego człowieka" i superpaństwa pod batutą IV-tej Rzeszy. Co tu dużo gadać. Mamy tu jednego, co "z racji wykonywanego zawodu" uświadamia ciemne społeczeństwo niosąc kaganek oświaty. Teraz zaktualizuje SWE wiadomości o następną porcję aberracyjnej propagandy z nowej podstawy programowej. Boże, chroń nasze dzieci. Jest podobno taka dziennikarka GW i Onetu, Paulina Michalik, która mówi "Na początek zniosłabym Święto Niepodległości, czy wykasowałabym tę datę 11 listopada, bo ona kojarzy się już wyłącznie faszystowsko, przemocowo i z płonącą Warszawą" – stwierdziła. Chciałaby zastąpić to Święto obchodami 15 października w rocznicę ostatnich wyborów parlamentarnych. Lewicowe media są nacechowane pogardą do tradycji, historii, religii, tradycyjnej rodziny i filarów naszej cywilizacji: prawo rzymskie, filozofia grecka i dekalog. Kropka.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~o SWYM 14 miesiąc temuocena: 100% 

  ten wspomniany SWY również z racji określonego wykształcenia nazywa innych matołkami i niemotami umysłowymi niemającymi pojęcia o jego wykształceniu. Tymczasem to on nie ma pojęcia jaką wiedzę o nim mamy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Patriot 13 miesiąc temuocena: 100% 

  Komuchy, czerwoni i lewica, te ideologie już dawno powinny być zabronione,a ich rozpowszechnianie ścigane z urzędu. To jak faszyzm tylko na lewo.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Czy to jeszcze Polska? 12 miesiąc temuocena: 100% 

  To już chyba ostatnie przejawy patriotyzmu wśród młodych ludzi. Niestety. Nowa, marksistowska, inkluzywna niewładza, rękoma ideologów z MEN-u wprowadza nową podstawę programową, w której nie ma miejsca dla polskich bohaterów narodowych, najważniejszych wydarzeń historycznych i prawdy. Jest cenzura, poprawność polityczna i zakłamanie. To jest zbrodnia na Narodzie i jego dzieciach. POLKO, POLAKU, obejrzyj wykład: YouTube, kanał ascotv, tytuł "Prof. Andrzej Nowak: Moje uwagi do zmian podstaw programowych... "

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~dobre pytanie 11 miesiąc temuocena: 100% 

  Będzie tak jak za komuny i w czasie wojny, drugi obieg, tajny kolportaż i tajne komplety. Konspiracja. Wszystko wpisuje się w tworzenie "nowego człowieka" i superpaństwa pod batutą IV-tej Rzeszy. Co tu dużo gadać. Mamy tu jednego, co "z racji wykonywanego zawodu" uświadamia ciemne społeczeństwo niosąc kaganek oświaty. Teraz zaktualizuje SWE wiadomości o następną porcję aberracyjnej propagandy z nowej podstawy programowej. Boże, chroń nasze dzieci. Jest podobno taka dziennikarka GW i Onetu, Paulina Michalik, która mówi "Na początek zniosłabym Święto Niepodległości, czy wykasowałabym tę datę 11 listopada, bo ona kojarzy się już wyłącznie faszystowsko, przemocowo i z płonącą Warszawą" – stwierdziła. Chciałaby zastąpić to Święto obchodami 15 października w rocznicę ostatnich wyborów parlamentarnych. Lewicowe media są nacechowane pogardą do tradycji, historii, religii, tradycyjnej rodziny i filarów naszej cywilizacji: prawo rzymskie, filozofia grecka i dekalog.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nie dla neomarksizmu unijnego 10 miesiąc temuocena: 100% 

  Będzie wewnętrzny ranking szkół przyjaznych Lgbt, w którym to dzieci będą to określać. Już teraz w nowoczesnej, tolerancyjnej Europie dochodzi do takich przypadków, jeśli rodzice rozmawiają ze sobą na tematy niewygodne, a dziecko usłyszy i doniesie do szkoły, to rodzice mają ogromne problemy. To nas czeka.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~etyka, etyka, etyka 9 miesiąc temuocena: 100% 

  nauczyciele powinni mieć nienaganną etykę.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Patriot 8 miesiąc temuocena: 100% 

  Oby nauczyciele byli mądrzy. Porządni nauczyciele przekażą prawdę wobec sowieckim sługom eurokołchozu.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zygzak 7 miesiąc temuocena: 100% 

  Brawo dla szkoły!!!Nie samą matmą i fizą człowiek żyje.Historia to nie polityka.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~vfcb 6 miesiąc temuocena: 26% 

  Szkoło, ucz dzieci matmy i fizy, nie baw się w politykę.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bss 5 miesiąc temuocena: 89% 

  Nie dobra mówić o historii. Według eurosowietów trzeba wychować Europejczyków bez tożsamości narodowej.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bolo 4 miesiąc temuocena: 72% 

  Niedługo kary dla szkoły, bo nowa, sowiecka władza i ministra nie lubią wyklętych. Znowu czerwone pomioty rządzą. Tyle lat i dalej walka z bolszewikami.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Polak 3 miesiąc temuocena: 76% 

  Ważne że PiS nie rządzi. Logika fajnopoliniaków. A teraz piniendzy nie ma i nie będzie. Zwijanie Polski trwa.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Polak 2 miesiąc temuocena: 84% 

  Super. Chociaż ktoś!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Maurycy 1 miesiąc temuocena: 82% 

  Brawa dla dyrekcji i nauczycieli iławskiej piątki. Brawa.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAKOMA
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5263 sekundy