ZDZ
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 marca 2024, 08:57 komentarzy 9
Jeździsz drogą od trasy wojewódzkiej do miejscowości Smolniki? To informacja dla Ciebie!

Jeździsz drogą od trasy wojewódzkiej do miejscowości Smolniki? To informacja dla Ciebie!

Kompleksowy remont wysłużonej drogi do miejscowości Smolniki - to jedna z ważniejszych drogowych inwestycji Gminy Iława zaplanowanych na ten rok. Jak podaje inwestor, najpierw zostanie realizowana niezbędna wycinka drzew, co na początku nowego tygodnia będzie przyczyną utrudnień w ruchu.

W cierpliwość trzeba się uzbroić w nadchodzący poniedziałek i wtorek.

O szczegółach informuje w komunikacie Urząd Gminy w Iławie.

- W dniu 11 i 12 marca 2024 r. w godzinach 09:00 - 13:00 utrudnienia przejazdu w związku z wycinką drzew w pasie drogowym od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 536 do miejscowości Smolniki - czytamy w tej informacji.

Wycinka to wstęp do zaplanowanej na ten rok kompleksowej modernizacji drogi. 

Umowę z wykonawcą, firmą DROGOMEX Sp. z o.o. z Pruszkowa, wójt Krzysztof Harmaciński podpisał 18 stycznia 2024r. 

- Całkowita wartość robót wyniesie 3 719 305,39 zł - podaje Urząd Gminy w Iławie. - Termin realizacji zadania ustalono na 30 października 2024 r.

Jezdnia będzie miała nawierzchnię z betonu asfaltowego. Planuje się też budowę oświetlenia (57 punktów świetlnych) oraz ciągu rowerowego o szerokości 2 m i nawierzchni z betonu asfaltowego o długości 1502 mb.

Gmina pozyskała na realizację tej inwestycji dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 50% wartości zadania.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAprofi

9Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~wspomnień postów 35-tego c.d. 9 3 miesiące temuocena: 85% 

  CYTAT z 35-tego """"""""""""""" ty chamska niemoto umysłowa"""""""""""""""" kogo? tak nazwałeś historyku? absolwencie renomowanego uniwersytetu? nauczycielu? Pytać będziemy do skutku aż wskażesz tą niemotę umysłową . Kwerenduj zatem wszechwszędzie od razu w celu udzielenia odpowiedzi poprawnej.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~no tak 8 3 miesiące temuocena: 88% 

  kilku jeszcze żyje .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~35-ty: ziobrowi już nie rządzą 7 3 miesiące temuocena: 93% 

  post 35-tego z września 2023 ..... ""Dzięki energicznym działaniom ziobrowych tzw. leśników obecnie już żadne drzewo w lesie nie ma szans zostać wiekowym pomnikiem przyrody. Rżną wszystko co im pod piły podleci. A później naszymi lasami Chińczycy podcierają swoje tyłki. Dzięki czemu tzw. leśnicy są dziś najbogatszą grupą zawodową w Polsce w gospodarce uspołecznionej - średnia pensja to już 9 tys. zł. Z kolei ziobrowi kandydaci mają forsę na przedwyborcze przekupstwa w Polsce południowo- wschodniej w postaci garnków, dzbanków, lodówek dla łapczywych kół tzw. gospodyń wiejskich (wezmą wszystko bez żadnego wstydu) oraz oczywiście dla wiejskich remiz. Z kolei w byłych lasach, na rozległych wyrżniętych polanach tzw. leśnicy dla picu organizują dęte, propagandowe akcje sadzenia rachitycznych sadzonek na poletkach poświęconych pamięci oczwiście kogo? ... Trudno już chyba byłoby wymyślić bardziej bezczelne formy zakłamania...***...35-ty ziobrowi już nie rządzą TO KTO RŻNIE ? i kto się podciera

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do wszechwiedzącego 6 3 miesiące temuocena: 100% 

  35-ty wszystko wiedzący najlepiej powiedz jak tam spółki Skarbu Państwa ? czy są dalej obsadzone pisiorami , czy już SWYMI , biorącymi tłuste pensje .... ponadto policz ile ze stu przenośni wyborczych platfusy spełnili . Jak policzysz, to zamelduj a nam dwa dni spokoju się przyda.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~cała prawda całą dobę 5 3 miesiące temuocena: 100% 

  Takie zachowania jak :: wielowątkowość, wypowiedzi lekceważące, wyśmiewanie, szyderstwo, traktowanie z pogardą, wyzwiska, wulgaryzmy, angażowanie się w długie, pozbawione sensu rozmowy, agresywne i złośliwe uwagi pod adresem innych …... i wiele podobnych zachowań zostało opisanych przez psychopatologów ....

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~studiował historię 5 lat na próżno 4 3 miesiące temuocena: 91% 

  wieszczy armagedon tak jak obrońcy żab w Rospudzie. Obelgi, garnki, męskie tyły i kiszka stolcowa. Zero wiedzy, zero danych, zero faktów. PAŁA i tyle.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~fakty tvn 3 3 miesiące temuocena: 90% 

  ciągłe mówienie o tym samym może wskazywać na poważny problem psychiczny .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ekolog 2 3 miesiące temuocena: 78% 

  Zakaz remontu tej drogi, nie można ciąć drzew...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ekolodzy do boju ! 1 3 miesiące temuocena: 77% 

  olaboga ! mordercy platfusie piłami spalinowymi drzewa rżną !

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4026 sekundy